Справа №22 -895 /09 Головуючий у 1 інстанції: Проценко О.М. Категорія 44 Доповідач: Кривохижа В. І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2009 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах
апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
Головуючої: Кривохижі В.І.
Суддів: Черниш Т.В.
Голованя А.М.
при секретарі Салабай М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою Знам'янського міжрайонного прокурора Кіровоградської області на рішення Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 18 липня 2008 року, -
ВСТАНОВИЛА:
У червні 2008 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Диківської сільської ради Знам'янського району Кіровоградської області про визнання права на земельну частку (пай) із земель колишнього КСП „Дружба” Знам'янського району Кіровоградської області в розмірі 6,47 умовних кадастрових га та вартістю 67 702 грн., які знаходяться в резервному фонді Диківської сільської ради Знам'янського району Кіровоградської області.
Зазначав, що він в період з 1991 року по 1996 рік був членом колгоспу „Дружба”, який в 1996 році реорганізований в КСП „Дружба” і в цьому ж році земля по державному акту передана в колективну власність. Але до списків громадян членів КСП „Дружба”, які у відповідності із Указом Президента України від 08.08.1995 року № 720 мали право на земельну частку (пай), ОСОБА_1. включеним не був, тому просив визнати за ним право на земельну частку (пай).
Рішенням Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 18 липня 2008 року позов задоволений. Визнано за ОСОБА_1. право на земельну частку (пай) із земель колишнього КСП „Дружба” Знам'янського району Кіровоградської області в розмірі 6,47 умовних кадастрових гектарів, вартістю 67702 грн., які знаходяться в резервному фонді Диківської сільської ради Знам'янського району Кіровоградської області.
В апеляційній скарзі прокурор ставить питання про скасування рішення суду та повернення справи на новий розгляд іншому складу суду через порушення норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши доповідача, пояснення прокурора, перевіривши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що рішення суду підлягає скасуванню з таких підстав.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд вирішив питання про права та обов»язки осіб, які не брали участь у справі.
Згідно з п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Із довідки відділу Держкомзему у Знам»янському районі Кіровоградської області від 2 березня 2009 року №88 вбачається, що відповідно до пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України право на розпорядження спірною земельною ділянкою має Знам»янська районна державна адміністрація (а.с.36).
Ухвалюючи ж рішення, суд не взяв до уваги цих вимог закону та не перевірив, чи має право Диківська сільська рада бути відповідачем у даній справі.
Тобто, розглядаючи справу, суд не виконав вимоги ст. 33 ЦПК щодо заміни неналежного відповідача або залучення до участі у справі співвідповідача, що відповідно до п.4 ч. 1 ст. 311 ЦПК України є безумовною підставою для скасування рішення і передачі справи на новий розгляд до суду першої інстанції.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303, 307, 311, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Рішення Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 18 липня 2008 року скасувати, а справу направити на новий розгляд до того ж суду іншому судді.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуюча:
Судді: