Справа № 1-19-2009 р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2009 року м. Ізяслав
Ізяславський Хмельницької області районний суд в складі: головуючого-судді Голуба В.В., при секретарі Островській В.Г., з участю прокурора Дідича А. , розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу по звинуваченню:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, народився в м. Рівне, українець, громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_2, розлучений, раніше судимого :
10 грудня 1999 року Рівненським міським судом за ст. 144 ч.2 КК України ( в редакції 1966 року) на 4 роки позбавлення волі;
28 січня 2005 року Апеляційним судом Рівненської області за ст. 257 КК України на 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке належить йому на праві власності в злочині, передбаченого ст.391 КК України,
встановив:
ОСОБА_1 відбуваючи покарання в Замковій виправній колонії №58 , яка розташована в м. Ізяславі Хмельницької області, на шлях виправлення не став, а неодноразово вчиняв правопорушення, за які притягувався до стягнення, та вчинив злісну непокору законним вимогам адміністрації виправної установи, чим скоїв умисний злочин.
Так за період відбування покарання у ЗВК-58 ОСОБА_1 допустив 21 порушення режиму, за що був підданий стягненню, в тому числі переведення до окремої камери на протязі року.
Так 15 лютого 2007 року вийшов з камери на огляд до медичного працівника в неохайному зовнішньому вигляді. На зауваження не реагував, а вступив в суперечку, за що був підданий стягненню у вигляді «Догани»
10 березня 2007 року не виконав команди «Підйом». На зроблені зауваження не реагував. За дане порушення режиму утримання був підданий стягненню у вигляді «Догани».
1 квітня 2007 року під час огляду камери перешкоджав огляду, за що 3 квітня 2007 року начальником Замкової виправної колонії був підданий стягненню у вигляді «Суворої догани».
17 квітня 2007 року ОСОБА_1 не виконав команди «Підйом». За дане порушення режиму утримання 17.04.2007 року начальником ЗВК-58 підданий стягненню у вигляді поміщення в ДІЗО, карцер установи строком на 13 діб.
22 червня 2007 року під час обшуку в папці для паперів було виявлено та вилучено саморобні гральні карти. За дане порушення режиму утримання 27 червня 2007 року начальником ЗВК-58 був підданий стягненню у вигляді поміщення в ДІЗО, карцер установи строком на п»ять діб.
4 серпня 2007 року встановив словесний між камерний зв»язок, за що 4 серпня 2007 року начальником відділення був підданий стягненню у вигляді «Попередження».
В той же день не виконав загальної команди «Відбій». На зроблені зауваження не реагував. За дане порушення начальником відділення був підданий стягненню у вигляді «Догани».
7 серпня 2007 року ОСОБА_1 перешкоджав проведенню особистого обшуку. На зроблені зауваження не реагував, а своєю поведінкою негативно впливав на інших засуджених. За дане порушення режиму начальником ЗВК-58 був підданий стягненню у вигляді поміщення в ДІЗО, карцер установи, строком на 5 діб.
29 серпня 2007 року перешкоджав проведенню особистого обшуку, висловлював невдоволення діями адміністрації та режиму відбування покарання.
За дане порушення режиму утримання начальником ЗВК-58 був підданий стягненню у вигляді переведення до приміщення камерного типу, одиночної камери колонії максимального рівня безпеки, строком на три місяці.
17 грудня 2007 року висловлював невдоволення режимом утримання та підбурював інших засуджених до протиправних дій, на зауваження не реагував. За дане порушення режиму утримання правами начальника колонії був підданий стягненню у вигляді поміщення в ДІЗО, карцер установи, строком на п»ятнадцять діб.
4 січня 2008 року ОСОБА_1 безпідставно, в категоричній формі, відмовився вийти на роботу по благоустрою території колонії – прибирати сніг.
За дане порушення режиму правами начальника колонії був підданий стягненню у вигляді переведення до приміщення камерного типу, одиночної камери колонії максимального рівня безпеки, строком на три місяці.
15 січня 2008 року встановив між камерний словесний зв»язок, підбурював засуджених до написання скарг та протиправних дії щодо адміністрації, за що начальником колонії був підданий стягненню у вигляді поміщення в ДІЗО, карцер установи, строком на 13 діб.
23 січня 2008 року не виконав команду «Підйом», за що було оголошено «Догану»
26 січня 2008 року прибув на бесіду до начальника колонії з неохайним зовнішнім виглядом. На зроблені зауваження не відреагував, за що був підданий стягненню у вигляді «Догани».
25 квітня 2008 року ОСОБА_1 встановив словесний між камерний зв»язок. На зроблені зауваження не реагував, за що начальником ЗВК-58 був підданий стягненню у вигляді поміщення в ДІЗО, карцер установи, строком на тринадцять діб.
4 травня 2008 року під час роздачі їжі, ОСОБА_1 безпідставно облаяв засудженого, роздатчика їжі, погрожував фізичною розправою. На зауваження не реагував. За дане порушення режиму начальником відділення оголошено «Догану».
24 червня 2008 року при проведенні обшуку в особистих речах було виявлено та вилучено нелегальна переписка та сім-картка до мобільного телефону. ОСОБА_1 перешкоджав проведенню обшуку. За дане порушення начальником ЗВК-58 25 червня 2008 року був підданий стягненню у вигляді поміщення в ДІЗО, карцер установи, строком на п»ятнадцять діб.
10 липня 2008 року ОСОБА_1 відмовився вийти на роботу по благоустрою території колонії – підмітати дворики для прогулянки, за що 12 липня 2008 року начальником ЗВК-58 був підданий стягненню у вигляді переведення до приміщення камерного типу, одиночної камери колонії максимального рівня безпеки, строком на три місяці.
18 липня 2008 року Павлов погрожував фізичною розправою днювальному ДІЗО. На зроблені зауваження не реагував, за що начальником відділення 27.07.2008 року був підданий стягненню у вигляді «Догани».
4 вересня 2008 року встановив словесний між камерний зв»язок. На зроблені зауваження не реагував, за що начальником ЗВК-58 був підданий стягненню у вигляді «Суворої догани».
25 жовтня 2008 року ОСОБА_1 вступив у словесний між камерний зв»язок з засудженими, які знаходилися в двориках для прогулянок. На зауваження не реагував.
За дане порушення режиму начальником відділення був підданий стягненню у вигляді «Догани».
30 жовтня 2008 року безпідставно, в категоричній формі, відмовився вийти на роботу по благоустрою території колонії – грузити тирсу, за що начальником ЗВК-58 був підданий стягненню у вигляді «Суворої догани».
6 листопада 2008 року не виконав загальної команди «Підйом». На неодноразові зауваження не реагував, за що начальником відділення був підданий стягненню у вигляді «Позачергове чергування».
6 листопада 2008 року Павлов в категоричній формі відмовився приступити до виконання накладеного йому стягнення «Позачергового чергування».
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в порушенні режиму утримання не визнав і пояснив, що адміністрація Ізяславської ЗВК-58 відносилася до нього упереджено, так як він писав скарги на незадовільне утримання засуджених, а тому фабрикували його порушення режиму і накладом різного роду стягнення. Крім того він являвся інвалідом 3 групи і не міг виконувати важку роботу.
З накладеними стягненнями не погоджувався і їх оскаржував у різні інстанції. Проте відповідей не одержував.
Хоча Павлов свою вину у порушення вимог режиму утримання не визнав, проте його вина знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.
Згідно довідки про заохочення та стягнення на ОСОБА_1 накладено 28 стягнень, 23 із яких не пов»язані з відмовою від роботи.
Із пояснення начальника медичної служби установи ЗВК-58 та документів, які є в матеріалах справи ОСОБА_1 являвся інвалідом 3 групи і йому рекомендовано легку працю, що не заперечує сам підсудний.
Прибирання снігу та підмітання двориків для прогулянки, від виконання яких відмовлявся ОСОБА_1, не є важкою працею.
Факти інших порушень режиму утримання підтверджуються складеними актами та актами про відмову дати пояснення.
Згідно медичного висновку (а.с.128) за станом здоров»я працювати по благоустрою Установи згідно ст. 107 та 118 КВК України та виконувати обов»язки чергового по камері може.
Накладенні стягнення ОСОБА_1 не оскаржувалися.
12 липня 2008 року начальником ЗВК-58 був підданий стягненню у вигляді переведення до приміщення камерного типу, одиночної камери, за те, що 10 липня 2008 року відмовився вийти на роботу по благоустрою території колонії, а саме – підмітати дворики для прогулянки.
Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ст.391 КК України, як злісна непокора законним вимогам адміністрації виправної установи особою, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, якщо ця особа за порушення вимог режиму відбування покарання була піддана протягом року стягненню у виді переведення до приміщення камерного типу (одиночної камери).
Підходячи до обрання міри покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує тяжкість вчиненого злочину, особу винного, обставини, які пом»якшують та обтяжують покарання.
До обставин, які обтяжують покарання суд відносить те, що є рецидив злочину.
До обставин, які пом»якшують покарання суд відносить стан здоров»я підсудного.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 скоїв злочин не відбувши покарання за попереднім вироком, суд вважає за необхідне до нового покарання приєднати частково невідбуте покарання за вироком Рівненського обласного суду від 28 січня 2005 року, згідно якого він засуджений за ст. 257 КК України на 7 років. Строк відбуття покарання розпочато з 18 березня 2003 року.
Станом на 21 травня 2009 року ОСОБА_1 не відбув 9 місяців і 27 днів.
Керуючись ст.323, 324 КПК України, суд-
засудив :
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ст. 391 КК України і обрати покарання один рік позбавлення волі.
В силу ст. 71 КК України до нового покарання приєднати частково невідбуте покарання за вироком Апеляційного суду Рівненської області від 28 січня 2005 року строком на 9 місяців і остаточну міру покарання призначити один рік і 9 місяців позбавлення волі.
Строк відбуття покарання рахувати з 21 травня 2009року.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити попередню –утримання під вартою.
Вирок може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду на протязі 15 діб з дня його оголошення, а засудженим ОСОБА_1 в той же строк з дня вручення копії вироку.
Суддя: підпис
Вірно: суддя В.В.Голуб
Секретар: