Судове рішення #54013523


Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

м. Прилуки, вул. Котляревського, 62, 17500, "(04637) 3-42-02. (04637) 7-11-88"



Справа № 2-а-2669/2010

ПОСТАНОВА

іменем України


07 грудня 2010 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:

головуючого - судді Григор”єва Р.Г.

при секретарі – Ткаченко Н.М.

з участю:

представника позивача – ОСОБА_1

відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Прилуки справу за позовом Прилуцького міськрайонного центру зайнятості – представницький орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю, -

В С Т А Н О В И В :

Представник позивача звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення незаконно виплаченого матеріального забезпечення на випадок безробіття.

Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, як на момент подачі заяви про надання їй статусу безробітного так і безпосередньо перебуваючи на обліку в Прилуцькому міськрайонному центрі зайнятості як безробітна і отримуючи допомогу по безробіттю, була зареєстрована як приватний підприємець, а тому їй за період з 10 січня 2007 року по 28 лютого 2008 року безпідставно виплачена допомога по безробіттю у сумі 1587 грн 03 коп, яку представник позивача просить стягнути з відповідачки.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити з наведених у позові підстав.

Відповідачка в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову, посилаючись на те, що рішенням Господарського суду Чернігівської області від 14.09.2006 року припинена її підприємницька діяльність як приватного підприємця, а тому на момент подання заяви відповідачу вона не мала статусу приватного підприємця і законно отримувала допомогу по безробіттю.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідачки та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.

З 10.01.2007 року по 29.02.2008 року перебувала на обліку в Прилуцькому міськрайонному центрі зайнятості як безробітна.

Наказом від 10.01.2007 року № НТ 070110 (а.с.8) та на підставі письмової заяви відповідачки (а.с.6) їй був наданий статус безробітного та призначена допомога по безробіттю згідно ст.ст. 22, 23 Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

За повідомленням Державного реєстратора (а.с.13-15), ОСОБА_2 була підприємцем, але про даний факт не повідомила центр зайнятості при наданні статусу безробітного. 20.09.06 року було зареєстроване судове рішення про припинення підприємницької діяльності ФОП, що не пов»язано з її банкрутством і 18.10.2010 року припинена державна реєстрація ФОП ОСОБА_2

За період перебування на обліку в центрі зайнятості відповідачкою отримана допомога в розмірі 1587 грн 03 коп (а.с.5).

На підставі акту № 50 розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (а.с.11-12), директором Прилуцького міськрайонного центру зайнятості 09.11.2010 року видано наказ №490 про повернення виплаченої допомоги по безробіттю в сумі 1587 грн 03 коп., яка відповідачкою у добровільному порядку не повернута (а.с.18-20).   

Згідно п. “б” ст. 1 Закону України “Про зайнятість населення” до зайнятого населення належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві.

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов»язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання своїх обов»язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати забезпечення та надання соціальних послуг.   

  Згідно п.6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України 20.11.2000 року №307, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.   

Зі змісту ст. 49 Закону України « Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-V1 (далі Закону № 755- V1) вбачається, що, наявність судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є лише підставою для внесення Державним реєстратором до Єдиного реєстру запису про таке рішення та не замінює собою державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, яка проводиться за процедурами, передбаченими частинами 9-18 ст. 47 даного Закону. Так, ч. 9 ст. 47 Закону № 755- V1 передбачено, що для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем за її рішенням фізична особа – підприємець або уповноважена нею особа не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації подає державному реєстратору особисто (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:

-заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням;

-свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця;

-довідку відповідного органу державної податкової служби про зняття фізичної особи – підприємця з обліку як платника податків;

-довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про зняття з обліку;

-довідку відповідних органів фондів соціального страхування про зняття з обліку.

Судом встановлено, що рішенням господарського суду Чернігівської області від 14.09.06 року припинено підприємницьку діяльність приватного підприємця ОСОБА_2 20.09.06 року до Єдиного реєстру внесений відповідний запис, а державна реєстрація припинення підприємницької діяльності ОСОБА_3 відбулася лише 18.08.2010 року, тобто вже після надання їй статусу безробітного та отримання матеріального забезпечення на випадок безробіття. Тому заперечення відповідачки є безпідставними.

За таких обставин, оскільки відповідачка в заяві від 10.01.2007 року вказувала, що в даний час вона не зареєстрована як суб”єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, тому, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідачки незаконно виплаченого матеріального забезпечення на випадок безробіття в сумі 1587 грн 03 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст..ст. 2,4,6,8,9,69,104,159,160,163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги Прилуцького міськрайонного центру зайнятості – представницький орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення коштів, виплачених як матеріальна допомога по безробіттю – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (представницький орган Прилуцький міський центр зайнятості), рр 37177300901006 в ГУДК України Чернігівської області, МФО 853592, код 14241641, 1587 (одну тисячу п»ятсот вісімдесят сім) грн 03 коп виплаченого матеріального забезпечення.

Стягнути з ОСОБА_2 - 3 грн 40 коп держмита в дохід держави.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.


Суддя Р.Г. Григор”єв








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація