Судове рішення #54076459

Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області


Справа № 483/2458/14-к

Провадження 1-кс/483/224/2014

У Х В А Л А

Іменем України

13 жовтня 2014 року м. Очаків


Слідчий суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Головко Л.І.

при секретарі Гречці С.Є.,

за участю слідчого Шаповаленка В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором Очаківської міжрайонної прокуратури Миколаївської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів, –


В С Т А Н О В И Л А :


09 жовтня 2014 року слідчий СВ Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_1 звернувся до Очаківського міськрайонного суду Миколаївській області із клопотанням, погодженим з прокурором Очаківської міжрайонної прокуратури Миколаївської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів.

Своє клопотання слідчий обґрунтовував тим, що ним здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12014150100001025 за ознаками злочину, передбаченого ст. 356 КК України, вчиненого за наступних обставин.

20 серпня 2014 року директором TOB «Торгово-промислове підприємство «Нікагро» ОСОБА_3 від імені підприємства було укладено договір № 36 щодо складського зберігання соняшнику з ПраТ «Очаківське хлібоприймальне підприємство». На виконання умов вказаного договору у період з 21 по 25 серпня 2014 року TOB «Торгово-промислове підприємство «Нікагро» передало, а ПраТ «Очаківське хлібоприймальне підприємство» прийняло на зберігання 1195,78 тон зерна соняшнику. Згідно п. 3.3.5 вищевказаного договору ПрАТ «Очаківське хлібоприймальне підприємство» як поклажодавець зобов'язане видати складські документи на товар не пізніше наступного робочого дня після прийомки товару на зберігання. Однак до теперішнього часу будь-яких складських документів TOB «Торгово-промислове підприємство «Нікагро» не отримало. Натомість керівник ПраТ «Очаківське хлібоприймальне підприємство» ОСОБА_4, достовірно знаючи, що TOB «Торгово-промислове підприємство «Нікагро» не видано складських документів, незаконно розпорядився належним останньому насінням соняшнику та переоформив і передав його іншим юридичним особам.

В обґрунтування свого клопотання слідчий послався на те, що для забезпечення всебічності, повноти, об'єктивності та своєчасності проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню необхідні документи, а саме: документи на розміщення TOB «Торгово-промислове підприємство «Нікагро» соняшнику, у тому числі складські документи; акти про надання послуг та довідки про здійснені з боку TOB «Торгово-промислове підприємство «Нікагро» платежі за надані послуги; документи, на підставі яких було переоформлено та передано зерно соняшника іншим юридичним особам; документи про здійснення оплати юридичними особами за зерно, яке вони отримали, що знаходяться на підприємстві ПраТ «Очаківське хлібоприймальне підприємство» за адресою: Миколаївська область, м Очаків, вул. Володарського, 2.

В судовому засіданні слідчий підтримав зазначене клопотання.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі, про доступ до яких просить слідчий, до суду не з’явився, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином.

Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши документи, що додані до клопотання, дійшла наступного.

Згідно п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе, крім іншого, наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Як випливає з системного аналізу положень ч. 1 ст. 86, ч. ч. 2. 3 ст. 93 КПК України, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей (ч. 7 ст. 163 КПК України) під час отримання доступу до речей може здійснюватися зокрема у випадках, якщо особа, у володінні якої знаходяться речі, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК України.

Подане слідчим клопотання не містить жодного доказу на підтвердження направлення керівництву ПрАТ «Очаківське хлібоприймальне підприємство» запиту щодо добровільної передачі вказаних вище документів стороні кримінального провадження. Також в судовому засіданні не встановлено, що вказане керівництво не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту.

Враховуючи викладене вище, не вбачаю підстав для задоволення внесеного слідчим клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 163-166, 309, 532 КПК України, –


У Х В А Л И Л А :


У задоволенні клопотання слідчого СВ Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_1, погодженого з прокурором Очаківської міжрайонної прокуратури Миколаївської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів – відмовити.


Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.


Слідчий суддя:





















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація