З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2009 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська
У складі: головуючого Якименко Л.Г.
при секретарі Купецькій Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство №23, про визначення порядку користування житловим приміщенням, яке перебуває у спільні частковій власності, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про визначення між співвласниками порядку користування квартирою АДРЕСА_1
В обґрунтуванні своїх позовних вимог посилається на те, що вона з ІНФОРМАЦІЯ_1 року перебувала з відповідачем ОСОБА_2. у зареєстрованому шлюбі, який було розірвано 20.12.2006 року, актовий запис НОМЕР_1 Від шлюбу мають повнолітню дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, яка проживає з позивачкою. В період шлюбу сторонами по справі була придбана квартира АДРЕСА_1, що підтверджується договором купівлі-продажу від 26.12.2002 року, посвідченим приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4., реєстровий НОМЕР_2, та зареєстровано КП «ДМБТІ» 03.03.2003 року за реєстраційнимНОМЕР_3.
На теперішній час в спірній квартирі, яка складається з двох житлових кімнат площею 17,1 кв.м. та 10,3 кв.м. при загальній площі квартири 45,3 кв. м., зареєстрованими є сторони по справі ОСОБА_1., ОСОБА_2 та їх донька ОСОБА_3. Оскільки між ними виникають суперечки з приводу порядку користування житловими кімнатами, позивачка просила суд визначити порядок користування квартирою АДРЕСА_1, визначивши ОСОБА_1., з якою проживає неповнолітня донька ОСОБА_3., у користування житлову кімнату площею 17,1 кв. м., до якої примикає лоджія площею 2,0 кв. м., ОСОБА_2. у користування житлову кімнату площею 10,3 кв. м., в загальному користуванні співвласників залишити кухню площею 7,6 кв. м, коридор площею 4,7 кв. м, ванну кімнату площею 2,1 кв. м, вбиральню площею 1,2 кв. м, кладову площею 0,3 кв. м, а також зобов’язати КЖЕП №23 заключити зі сторонами окремі договори про надання комунальних послуг.
Відповідач у судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про день слухання справи сповіщений належним чином, про що свідчить його підпис у повідомленні про день слухання справи, причини неявки суду не повідомляв. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Представник третьої особи - Комунального житлово-експлуатаційного підприємства №23 в судове засідання не з’явився, просив слухати справу за його відсутності, винести рішення на розсуд суду, проти укладання договору з позивачкою не заперечував, про що надав письмову заяву.
Вислухавши позивача та її представника, дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
У судовому засіданні встановлено, що з ІНФОРМАЦІЯ_1 року позивачка ОСОБА_1. перебувала з відповідачем ОСОБА_2 у зареєстрованому шлюбі, який було розірвано 20.12.2006 року, актовий запис НОМЕР_1 Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, яка проживає з позивачкою. В період шлюбу сторонами по справі була придбана квартира АДРЕСА_1, що підтверджується договором купівлі-продажу від 26.12.2002 року, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4., реєстровий НОМЕР_2, та зареєстровано ДМБТІ 03.03.2003 року за реєстраційним НОМЕР_3.
На теперішній час в спірній квартирі, яка складається з двох житлових кімнат площею 17,1 кв.м. та 10,3 кв.м. при загальній площі квартири 45,3 кв. м., зареєстрованими є сторони по справі ОСОБА_1., ОСОБА_2 та їх донька ОСОБА_3.
Оскільки між сторонами виникають суперечки з приводу порядку користування житловими кімнатами, суд вважає за необхідне визначити наступний порядок користування квартирою АДРЕСА_1, визначивши ОСОБА_1., з якою проживає неповнолітня донька ОСОБА_3., у користування житлову кімнату площею 17,1 кв. м., до якої примикає лоджія площею 2,0 кв. м., ОСОБА_2 - у користування житлову кімнату площею 10,3 кв. м., а кухню площею 7,6 кв. м, коридор площею 4,7 кв. м, ванну кімнату площею 2,1 кв. м, вбиральню площею 1,2 кв. м, кладову площею 0,3 кв. м залишити в загальному користуванні співмешканців.
Також суд вважає за необхідне зобов’язати КЖЕП №23 відкрити на ОСОБА_5 та ОСОБА_2 окремі особисті рахунки для оплати комунальних послуг.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 212-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 368, 369 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Визначити порядок користування квартироюАДРЕСА_1 по вулиці АДРЕСА_1 в місті Дніпропетровську, визначивши ОСОБА_1, з якою проживає неповнолітня донька ОСОБА_3, у користування житлову кімнату площею 17,1 кв. м., до якої примикає лоджія площею 2,0 кв. м., ОСОБА_2 у користування житлову кімнату площею 10,3 кв. м., а кухню площею 7,6 кв. м, коридор площею 4,7 кв. м, ванну кімнату площею 2,1 кв. м, вбиральню площею 1,2 кв. м, кладову площею 0,3 кв. м залишити в загальному користуванні співмешканців.
Комунальну житлово-експлуатаційному підприємству №23 м. Дніпропетровська відкрити на ОСОБА_5 та ОСОБА_2 окремі особисті рахунки для оплати комунальних послуг.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано заяву протягом десяти днів з дня оголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: