Судове рішення #5412906

а

 

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 

 

21 травня 2009 р.                                                                                    Справа № 2-а-1533/09/0270

 

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Гонтарука Віктора Миколайовича,

 

При секретарі судового засідання: Зелінській Ірині Василівні 

За участю:

представника позивача: Кожушаної І.І.

відповідач: в судове засідання не з"явився, однак надав суду заяву про розгляд справи без участі його представника

представник прокуратури: в судове засідання не з"явився, однак надав суду заяву щодо розгляду справи без його участі.

 

розглянувши матеріали справи

за позовом: прокурора Гайсинського району Вінницької області в інтересах Управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі  

до:   державного підприємства "Гайсинський спиртовий завод" 

про: стягнення заборгованості

 

ВСТАНОВИВ:

Прокурором Гайсинського району в інтересах управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі м. Вінниці заявлено позов до державного підприємства "Гайсинський спиртовий завод" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 104163,15 грн.

Позов мотивовано тим, що відповідач в порушення вимог ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”несвоєчасно сплачував страхові внески, в зв’язку з чим у останнього утворився борг перед УПФ України у Гайсинському районі. Оскільки заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в добровільному порядку не погашена, прокурор Гайсинського району в інтересах управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі, керуючись ст. 60 КАС України, звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду із зазначеними позовними вимогами.

Ухвалою суду від 25.03.2009 року провадження по справі відкрито.

До суду через канцелярію від представника позивача надійшла заява щодо доповнення резолютивної частини позовної заяви наступним змістом: стягнути з ДП "Гайсинський спиртовий завод" на користь управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі кошти на розрахункові рахунки №25600323491203 МФО 302076 Ощадбанк м. Вінниця -  суму 97800,33 грн. та №25600323491203 - суму 6362,82 грн., код отримувача 20104575. Суд, оцінивши надану заяву та встановивши, що позивачем фактично вказано один і той же рахунок для стягнення коштів, приходить до висновку щодо визначення єдиного рахунку для перерахування загальної суми боргу 104136,15 грн., а саме №25600323491203, МФО 302076, Ощадбанк м. Вінниця, код отримувача 20104575.

Представник прокуратури в судове засідання не з"явився, однак надав суду заяву за вх.№5538 від 21.04.2009 року щодо розгляду справи без його участі. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Просив позов задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити, обґрунтовуючи свої вимоги, обставинами, що викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання 10.04.2009 року не з"явився, однак надав суду заяву за вх.№4889 від 08.04.2009 року щодо відкладення судового засідання на іншу дату, у зв"язку з неможливістю прибути представника відповідача в судове засідання.

В судове засідання 21.04.2009 року відповідач не з"явився повторно, однак надав суду заяву за вх.№7124 від 19.05.2009 року щодо розгляду справи без його участі за наявними в справі матеріалами.

Представником позивача заявлено клопотання щодо розгляду справи без представників прокуратури та відповідача, оскільки ними надані відповідні заяви щодо розгляду справи без їх участі. Враховуючи вищевикладене, суд вирішив задовольнити клопотання представника позивача та розглянути справу без участі представника прокуратури та відповідача за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши надані докази, судом встановлено наступне.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”від 09.07.2003 року, який набрав чинності з 01.01.2004 року (далі - Закон № 1058- IV).

Стаття 15 Закону №1058-1У передбачено, що платники внесків є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору ( контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або за договорами цивільно-правового характеру.

ДП "Гайсинський спиртовий завод" зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України у Гайсинському районі платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 6 ч.2 ст.17 Закону України №1058-1У та п. 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.004 року №64/8663 (далі Інструкція) передбачено, що страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, а саме до 20 числа наступного за звітним місяцем.

Однак, в порушення вищевказаних положень, позивач не своєчасно сплачував нараховані за відповідний базовий період страхові внески, в результаті чого виникла заборгованість в сумі 102160,47 грн. Як наслідок, управлінням Пенсійного фонду України у Гайсинському районі прийняті рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків №499 від 08.12.2008 року та №20 від 13.01.2009 року відносно позивача.

На підставі п.2 ч.9 статті 106 вказаного Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду України, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

В силу пункту 9.3.2 ч.9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.004 року №64/8663 (далі Інструкція) передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, складається в залежності від терміну затримки сплати (погашення) страхових внесків:

1) при затримці до 30 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 30 календарних днів рішення про застосування штрафу виноситься у розмірі десяти відсотків від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки.

Тобто, рішення виноситься одне на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки за період з 1 до 30 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період;

2) при затримці сплати страхових внесків до 90 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 90 календарних днів рішення про застосування штрафу виноситься у розмірі двадцяти відсотків від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки.

Тобто, рішення приймається одне на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки за період з 31 до 90 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період;

3) при затримці сплати страхових внесків, що є більшою 90 календарних днів, рішення виноситься у розмірі п'ятдесяти відсотків від суми фактично сплаченої (погашеної) недоїмки.

Рішення приймається одне на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки за період від 91 календарного дня до дня фактичного погашення всієї суми недоїмки, незалежно від кількості випадків сплати за цей період.

Як стало відомо суду з пояснень представника позивача, що також досліджено судом в судовому засіданні, позивачем прийнято відносно ДП "Гайсинський спиртовий завод" рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків №499 від 08.12.2008 року та №20 від 13.01.2009 року про накладення 10% штрафу на сплачену відповідачем суму.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Органи Пенсійного фонду складають рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду. 

Згідно ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, незалежно від того, коли була проведена оплата, штрафні санкції і пеня нараховуються відповідно до терміну, який був прострочений.

З пояснень представника позивача суду стало відомо, що заборгованість ДП "Гайсинський спиртовий завод" перед управлінням Пенсійного фонду України в Гайсинському районі по фінансових санкціях складає 1784,69 грн. та пені - 217,99 грн., що підтверджується матеріалами справи, а саме рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду та розрахунками фінансової санкції та пені по особовому рахунку.

Таким чином, загальна заборгованість ДП "Гайсинський спиртовий завод" по сплаті страхових внесків перед управлінням Пенсійного фонду в Гайсинському районі станом на час розгляду справи складає 104163,15 грн.: 102160,47 грн. (основний борг) + 1784,69 грн. (фінансова санкція) + 217,99 (пеня).

Відповідно до ч.3 ст.106 заначеного вище Закону підприємству надсилалась вимога про сплату боргу №Ю-718 У від 03.02.2009 року рекомендованим листом з повідомленням у відповідності до Інструкції. З матеріалів справи вбачається, що відповідач отримав її.

Водночас судом встановлено, що підприємство протягом 10 робочих днів після отримання вимоги боргу не сплатило та вимогу не оскаржувало.

Окрім того, слід зазначити, що з акту звірки розрахунків від 24.02.2009 року вбачається, що борг між сторонами є узгодженим.

На підставі вищевикладеного, з урахуванням ст. 60  КАС України, якою передбачено, що у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатись до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах, прокурор Гайсинського району в інтересах управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі звернувся до суду з вимогою стягнути з ДП "Гайсинський спиртовий завод" заборгованість на загальну суму 104163,15 грн.

В силу ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги  та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

За вказаних обставин та вищезазначених положень чинного законодавства України, враховуючи, що заборгованість ДП "Гайсинський спиртовий завод" підтверджується розрахунками сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені, які не оскаржені відповідачем, а тому є чинними на час розгляду справи, при цьому дані факти не спростовані відповідачем, суд вважає, що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню. 

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

 

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з державного підприємства "Гайсинський спиртовий завод" (вул. Плеханова, 29, м. Гайсин, Вінницька область, 23800, р/р 26003070104001, Філія АКБ Імексбанку, МФО 302690, ідентифікаційний код 05459105) на користь управління Пенсійного фонду України в Гайсинському районі (вул. Енгельса, 17, м. Гайсин, Вінницька область, 23800, р/р25604323490103 Ощадбанк м. Вінниця, МФО 302076, код отримувача: 20104575) заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 104163,15 грн.

Копію даної постанови направити представнику прокуратури та відповідачу по справі рекомендованим листом.

 

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

 

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено:  22.05.09 

 

Суддя    /підпис/                                                    Гонтарук Віктор Миколайович

Копія вірна.

Суддя:                                                                    Секретар:

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація