Справа № 2-638/2009 р.
Р I Ш Е Н Н Я
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2009 року м.Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого-судді Лицура І.М.,
секретаря - Бойків В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Долині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить постановити рішення, яким виключити відомості про його батьківство з актового запису про народження дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Свої вимоги мотивує тим, що він перебував із відповідачкою у зареєстрованому шлюбі, який вони розірвали 22.09.2008 року. Однак, ще за кілька місяців до розлучення, а саме весною 2008 року він перейшов проживати до своїх батьків. 21.05.2009 року відповідачка по справі народила сина – ОСОБА_3, батьком якого в свідоцтві про народження записаний він, оскільки дитина народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу. Однак, своє батьківство відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, він не визнає, оскільки із травня 2008 року вони з відповідачкою жодного дня не проживали однією сім’єю і будь-яких відносин не підтримували. Оскільки й сама відповідачка не заперечує, що він не є батьком дитини, виникла необхідність у зверненні в суд з даним позовом.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, зіславшись на вищевикладені обставини, просив позов задоволити, виключити відомості про його батьківство з актового запису № 109 вiд 05 червня 2009 року про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнала, пояснивши, що на час зачаття дитини у неї був інший чоловік і насправді він є батьком ОСОБА_4, а не позивач. Крім того, в той час вона взагалі була в Криму на відпочинку, з відповідачем будь-яких відносин з весни 2008 року не підтримувала і він не може бути батьком дитини.
Дослідивши здобуті та перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного:
Згідно ч. 1 ст. 136 СК України, особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 126, і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.
З копії свідоцтва про народження серії 1-НМ № 127193 (а.с. 5) вбачається, що ОСОБА_3 народився 21.05.2009 року і його батьками записані позивач ОСОБА_1 та відповідачка ОСОБА_2
Згідно з свідоцтвом про розірвання шлюбу серія І-НМ № 032354 від 14.10.2008 року (а.с. 4) сторони по справі в цей день розірвали шлюб, про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбу зроблено актовий запис № 144.
Судом встановлено, що на момент зачаття малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідачка ОСОБА_2 зустрічалась з іншим чоловіком, який і є батьком ОСОБА_4, про що суду ствердила сама відповідачка.
Свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в судовому засіданні підтвердили, що з весни 2008 року ОСОБА_1 та ОСОБА_7 будь-яких відносин не підтримували і влітку 2008 року відповідачка тривалий час перебувала в Криму.
З врахуванням вищенаведених доказів, суд приходить до переконання, що позивач ОСОБА_1 не являється батьком дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а тому його позов слід задоволити та виключити відомості про нього як батька з актового запису про народження вказаної дитини.
Питання судових витрат суд вирішує згідно зі ст. 88 ЦПК України.
На підставі ст.ст. 122, 136 СК України, керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд,-
РІШИВ:
Позов задоволити.
Виключити відомості про ОСОБА_1 як батька з актового запису № 109 від 05.06.2009 року про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Долинського районного управління юстиції Івано-Франківської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але якщо апеляційна скарга не була подана в строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення.Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Долинський районний суд.
Суддя: