Судове рішення #5432348

                                                                                                      справа № 2-а-872/09

                                                                                                      02.06.2009р.

                                                    ПОСТАНОВА

                                               ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2009 року    Старовижівський районний суд Волинської області

В складі : головуючого судді Кузьмінця О.М.,

    розглянувши в приміщенні суду в смт Стара Вижівка в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до  управління Пенсійного фонду України у Старовижівському районі Волинської області про зобов’язання  нарахування і виплати пенсій у підвищеному розмірі як дитині війни ,

                            встановив :

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Старовижівському районі Волинської області ( далі управління ПФ) про зобов’язання нарахування і виплати пенсій у підвищеному розмірі як  дитині війни , покликаючись на те, що всупереч Конституції України та Закону України      „ Про соціальний захист дітей війни „ відповідач безпідставно не виплачує    щомісячну соціальну допомогу як дитині війни в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. А тому просить зобов’язати управління ПФ нарахувати недоплачену допомогу за 2006-2008 роки та з 1.01.2009 року виплачувати її в підвищеному розмірі на 30 відсотків від мінімальної  пенсії за віком.

В судове засідання сторони не з’явилися ,а подали заяви про розгляд справи за їх відсутності.

Вивчивши матеріали справи , суд вважає , що позов підставний і підлягає задоволенню частково.

Так , згідно з ст.6 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни „ дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога , що виплачується замість пенсії , підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 народилася  ІНФОРМАЦІЯ_1 і являється дитиною війни , отримує пенсію по віку, що підтверджується копіями паспорта та пенсійного посвідчення і ці обставини відповідач не  заперечує.

Також встановлено , що на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 „ Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян „ позивач з 1 .01.2008 року отримує пенсію у підвищених розмірах , а саме : з 1.01.- на 47 грн. , з 01.04. – на 48,1 грн., з 1.07.- на 48,2грн.,із 1.10.- на 49,8 грн. Але це підвищення значно менше від встановленого законом України „ Про соціальний захист дітей війни „ , а тому суд вважає , що вказана Постанова Уряду прийнята з порушенням ст. 3 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни „ , якою передбачено ,що державні соціальні гарантії дітям війни не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно - правовими актами.

Законами України „ Про державний бюджет України на 2007 рік „ , „ Про державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України „ вбачається , що дія ст.6 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни” була зупинена та були внесені відповідні зміни і доповнення , що обмежують підвищення пенсії дітям війни.

Рішенням Конституційного суду України від 9.07.2007 року № 6-рп визнані такими , що не відповідають Конституції України ( є неконституційними ) положення пункту 12 ст.71 Закону України „ Про Державний бюджет України на 2007 рік „ , яким зупинено на 2007 рік дію ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни „ , з урахуванням ст.111 Закону України „ Про державний бюджет України на 2007 рік „..Іншим Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10 –рп визнані такими , що не

відповідають Конституції України ( є неконституційними ) положення пункту 41 розділу 2 „Внесення змін до деяких законодавчих актів України” ,Закону України „ Про державний

                                                            -2-

бюджет України на 2008 рік...” про зміни і доповнення до ст.6 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни „ , якими обмежено підвищення розміру пенсій дітям війни.    

Вказані Рішення Конституційного Суду України мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв’язку з правовідносинами , які виникли , внаслідок положень зазначених вище статтей законів , що визнані неконституційними.

         А тому при вирішенні даної справи суд виходить з того , що Закони України , якими було зупинено дію ст.6 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни „ та були внесені зміни і доповнення , що суттєво обмежують підвищення пенсії дітям війни, втрачають чинність відповідно з 9.07.2007 року та 22.05.2008 року,тобто з часу ухвалення Конституційним Судом рішень про визнання їх неконституційними і вважає ,   виходячи з наведеного , що донарахування позивачу пенсії у підвищеному на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком розмірі слід проводити , починаючи з   2007 року, а саме  з 9.07.2007 року та в 2008 році –з  22 .05 2008 року.

    Посилання відповідача на відсутність коштів  для виплати позивачу пенсії у   розмірі підвищеному на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком    , суд вважає безпідставними, тому що  Законом України„ Про соціальний захист дітей війни „    не передбачена виплата пенсії у підвищеному розмірі в

  залежності від розмірів бюджетних асигнувань виділених в тому чи іншому році..

    Що стосується строків звернення до суду за вирішенням цього спору , то суд вважає , що цей строк позивачем не пропущений тому ,що порушення   права позивача на одержання   пенсії у  підвищеному розмірі   є триваючим.

    Оскільки функції з призначення , нарахування та виплати пенсії позивачу здійснює управління Пенсійного фонду України  у Старовижівському районі Волинської області , то на нього слід і покласти

обов’язок по перерахунку і виплаті пенсій у підвищеному розмірі відповідно до ст.6 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни.”    

                       

    Керуючись ст. ст.9,11,18,71,86 ,158-163 КАС України ст.ст. 1. 3, 6. Закону України „ Про соціальний захист дітей війни „ , ч.1 ст.28 Закону України „ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування „ рішеннями Конституційного суду України № 6 –рп від 9.07.2007.року та № 10 –рп від 22.05.2008 року , суд –

                                    Постановив :

          Адміністративний позов задовольнити частково.

    Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Старовижівському районі Волинської області здійснити перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 згідно ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни в редакції від 18.11.2004 року № 2195/4 з підвищенням її на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно з 9.07.2007 року та 22.05.2008 року і надалі у розмірі відповідно до чинного законодавства.

    Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Старовижівський райсуд протягом 10 днів після її оголошення або шляхом подання в такий же строк заяви про її апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

    Постанова набирає законної сили після  закінчення вказаних строків для її оскарження.

                   СУДДЯ                                                                  О.М. КУЗЬМІНЕЦЬ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація