- Представник позивача: Маньковський Володимир Петрович
- відповідач: Путря Іван Павлович
- позивач: Матяш Ганна Антонівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
справа № 198/155/16-ц
провадження № 2/0198/76/16
У Х В А Л А
17 березня 2016 року суддя Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області Гайдар І.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до відповідача про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 119 ЦПК України, з таких підстав.
Згідно з ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. Питання щодо розміру та порядку сплати судового збору врегульовані в ЦПК України та Законі України «Про судовий збір».
Відповідно до пп. 5 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою позовної заяви про захист честі та гідності, ділової репутації фізичної особи ставка судового збору складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 551,20 грн., а позовної заяви про відшкодування моральної шкоди - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 1 378,00 грн.
Судом встановлено, що в позові заявлено як вимоги немайнового характеру - про захист честі, гідності, ділової репутації, так і вимоги про відшкодування моральної шкоди.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 сплатила судовий збір лише за вимогу про відшкодування моральної шкоди, позивачці необхідно додатково сплатити судовий збір за позовну вимогу про захист честі, гідності, ділової репутації в розмірі 551,20 грн. за такими реквізитами: отримувач коштів – УДКСУ в Юр’ївському районі; код отримувача – 36877575; банк отрмувача – ГУДКУ в Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ; код банку отримувача – 805012; рахунок отримувача – 31213206700379, та подати на адресу Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області оригінал підтверджуючого документу.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статті 119 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Виходячи з наведеного, вважаю необхідним з викладених вище підстав залишити позовну заяву без руху, про що повідомити позивачку і надати їй строк для усунення недоліків шляхом подання документу про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди залишити без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в мотивувальній частині ухвали, надати позивачці строк 5 (п’ять) днів з дня отримання ним ухвали.
Роз’яснити позивачці, що в разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, заява вважатиметься неподаною та буде їм повернута.
Ухвала може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судових витрат в порядку, встановленому ст. 294 ЦПК України.
Суддя: І.О.Гайдар
- Номер: 2/0198/76/16
- Опис: Позовна заява Матяш Ганни Антонівни до Путрі Івана Павловича про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 198/155/16-ц
- Суд: Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Гайдар І. О.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.03.2016
- Дата етапу: 29.09.2016