Судове рішення #544388
Справа №1 -40 -2007 p

 

Справа №1 -40 -2007 p.

ВИРОК ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

22 січня 2007 року                                                   Лубенський міськрайонний суд

Полтавської області

в складі:   головуючого - судді Чабаненко В.О., при секретарі - Шрейтер C.O., з участю прокурора - Савицького І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лубни кримінальну справу про обвинувачення: :

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середня, не одруженого, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_2 СТОВ "Удай", раніше не судимого,

у скоєні злочину передбаченого ст. 286 ч.2 КК України, суд,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, 15.11.2006 року о 23 годині 15 хвилин, перебуваючи в стані алкогольного сп"яніння, керуючи технічно-справним мотоциклом ЯВА-350 держ. номер НОМЕР_1, який він придбав у власника ОСОБА_2, не маючи належних документів на право його користування, експлуатації та не маючи посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії, рухався по мокрій і загрязненій грунтом ділянці дороги вул. Молодіжної с.Єнківці Лубенського району Полтавської області в напрямку перехрестя з вул. Радянською, зі швидкістю близько 60 км/год., з увімкненим освітленням.

Проїзжаючи в районі будинку І вищевказаної вулиці, водій ОСОБА_1 грубо порушуючи правила безпеки дорожнього руху, рухаючись по-мокрому дорожньому покриттю з нанесенням землі, проявив неуважність, під час вибору безпечної швидкості не врахував дорожні умови, втратив контроль над керуванням мотоцикла, в результаті чого виїхав на зустрічну смугу руху та допустив наїзд на пішохода ОСОБА_3, що рухався в зустрічному напрямку по лівому краю проїзної частини. Після пригоди, коли потерпілого ОСОБА_3 забрала з тілесними ушкодженнями карета швидкої медичної допомоги, водій ОСОБА_1 не повідомивши про пригоду працівників міліції і не дочекавшись їх прибуття, місце пригоди залишив.

В результаті цієї пригоди, водій ОСОБА_1 заподіяв пішоходу ОСОБА_3 тілесні ушкодження у вигляді відкритого перелому діафіза великогомілкової та малогомілкової кісток лівої гомілки зі зміщенням уламків та наявністю рваної рани по передній поверхні верхньої третини лівої гомілки, закритого перелому медіального виростку правої великогомілкової кістки, закритого перелому променевої та ліктьової кістки правого передпліччя зі зміщенням відламків, закритого перелому лівої променевої кістки в типовому місці, що супроводжувалось травматичним шоком, ЧМТ, струсу головного мозку, садна в тім"яно-потиличній ділянці голови зправа, синця по передній поверхні лівої гомілки, які згідно висновку судово-медичної експертизи №792 від 14.12.2006 року відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, як небезпечних для життя в момент їх спричинення.

Згідно висновку автотехнічної експертизи №378 від 04.12.2006 року в даній дорожній обстановці в діях водія мотоцикла ЯВА-350 держ, номер НОМЕР_2 ОСОБА_1

 

вбачається грубе порушення вимог п.п. 2.1 "а", "б", 2.9 "а", 2.10, 12.1 Правил дорожнього руху, що означають:

п.2.1 Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі :

а)  посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії і талон,

що додається до посвідчення;

б)  реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних сил

техталон), а у разі відсутності в транспортному засобі його власника, крім того, свідоцтво на

право спільної власності на цей транспортний засіб чи тимчасовий реєстраційний талон;

п.2.9 Водієві забороняється: а)  керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин;

п.2.10. У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:

а)  негайно зупинити транспортний засіб і залишитися на місці пригоди;

б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог

пункту 9.10 цих Правил;

в) не переміщати транспортний засіб і предмета, що мають причетність до пригоди;

г)  вжити можливість заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати

карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до

присутність і відправити потерпілих до лікувального закладу;

г-1) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті "г" пункту 2.10 цих Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а такод положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа та транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;

д)   повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати

прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції;

е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди;

є) до проведення медичного огляду вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки);

п.12.1 Під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, яке знаходиться в причинному зв"язку з наслідками цієї пригоди.

В умовах цієї пригоди водій мотоцикла ЯВА-350 ОСОБА_1 мав технічну можливість попередити наїзд на пішохода ОСОБА_3 шляхом виконання вимог п.п. 12.1 Правил дорожнього руху, на що у нього не було перешкод технічного характеру

Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину при вищевказаних обставинах визнав повністю, у скоєному кається,покази дав як у описовій частині вироку.

Згідно ст. 299 КПК України суд, за згодою всіх учасників судового процессу,   при досліджені фактичних обставин справи обмежився тільки допитом підсудного.

Дії ОСОБА_1, що виразилися у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому тяжке тілесне ушкодження, суд кваліфікує за ст, 286 ч.2 КК України, вина підсудного встановлена і доведена повністю.

При призначенні покарання ОСОБА_1 суд враховує: щире каяття, позитивну характеристику за місцем проживання, активне сприяння розкриттю злочину, повне визнання вини,добровільне часткове відшкодування збитків потерпілому і визнає це обставинами , що пом'якшують йому покарання.

Обтяжуючі обставини - вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.

Згідно медичної довідки ОСОБА_1 на профілактичних обліках не перебуває, примусового лікування від алкоголізму та наркоманії не потребує.

З урахуванням ступеня вини підсудного у скоєному злочині, особи підсудного,його молодий вік, пом'якшуючих обставин, що скоєно не тяжкий злочин , думку представника потерпілого , який прохає застосувати стосовно підсудного покарання з випробуванням,так як підсудний частково відшкодовує завдану шкоду потерпілому, можливість його виправлення

 

без ізоляції від суспільства , суд вважає за можливе звільнити його від відбування основного покарання з випробуванням застосувавши ст. 75 КК України .

Суд враховує,що ОСОБА_1 скоїв злочин в стані алкогольного сп'яніння і тому застосовує до нього додаткове покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами.

Цивільний позов потерпілим по справі не заявлявся.

Керуючись ст. 323,324 КПК України , суд , -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєні злочину, передбаченого ст. 286 ч.2 КК України і призначити йому покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 1 рік.

Згідно ст.75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік.

Відповідно до ст.76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання , роботи, періодично з'являтися для реєстрації в ці органи.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до вступу вироку в силу залишити попередній - підписку про невиїзд.

Речові докази по справі - мотоцикл ЯВА-350 держ. номер НОМЕР_1,що знаходиться під зберігальною розпискою у ОСОБА_1 залишити йому.

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області на протязі 15 діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація