ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33001 м.Рівне, вул. Яворницького, 59
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"21" липня 2006 р. Справа № 20/190
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Василишина А.Р. за участю секретаря судового засідання помічника судді Сокола Ф.Г.
за участю представників сторін:
позивача: Скарбарчук О.Г. (дов. № 03-02/258 від 27.03.2006р.);
відповідача: Халявін О.Г. (дов. № 48 від 10.07.2006р.).
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Радема-Плюс”
про стягнення в сумі 1 700 грн. 00 коп.
Статті 27, 29, 49, 51, 127 Кодексу адміністративного судочинства України роз’яснені.
ВСТАНОВИВ:
Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі –Позивач) звернулося в господарський суд Рівненської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Радема-Плюс” (надалі – Відповідач) про стягнення адміністративно-господарських санкцій за незабезпечення середньооблікової чисельності працюючих інвалідів у межах нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів в сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 21 коп..
Представник Відповідача в судовому засіданні заперечив проти позовних вимог Позивача вказуючи на те, що згідно уточненого розрахунку середньооблікової чисельності штатних працівників Відповідача у 2005 році (а.с. 28-31) середньорічна кількість працюючих склала 7,33 осіб.
Заслухавши пояснення представників Позивача та Відповідача, та оцінивши наявні в матеріалах справи і досліджені в судовому засіданні докази, суд встановив наступне.
Згідно звіту Відповідача (а.с. 4) про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік (форми № 10-ПІ) середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу в 2005 році складала 8 (вісім) осіб; фонд оплати праці штатних працівників склав 27,2 тисяч грн..
Звіт підписано керівником та головним бухгалтером Відповідача.
У відповідності до статті 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (редакція від 31 травня 2005 року): для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця
Дослідивши надані Відповідачем докази суд встановив, що у 2005 року середньооблікова чисельність штатних працівників Відповідача склала 7,33 осіб, що підтверджується: уточненим розрахунком середньооблікової чисельності штатних працівників Відповідача у 2005 році (а.с. 28-31); журналом обліку використання робочого часу (а.с. 32-47) та копіями наказів Відповідача (а.с. 48-83).
При заокругленні середньооблікової чисельності штатних працівників Відповідача в 2005 році виходить, що у Відповідача працювало 7(сім) осіб.
Таким чином відсутні підстави для притягнення Відповідача до відповідальності за недодержання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні позову відмовити.
2. Постанову направити сторонам у справі.
3. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження..
Суддя Василишин А.Р.