ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33001, м. Рівне, вул. Яворницького, 59
Постанова
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" червня 2006 р. Справа № 3/137
Господарський суд Рівненської області в складі головуючого судді Шандалюк М.П. при секретарі судового засідання Садовській Л.О., розглянувши справу
За позовом Державна податкова інспекція у Рівненському районі
до відповідача приватний підприємець ОСОБА_1
про стягнення податкової заборгованості за рахунок активів в сумі 1745,62грн
Представникик сторін:
від позивача -Слесарчук О.П. - по довіреності;
від відповідача-не з'явився.
Статті 27, 29, 49, 51, 127 Кодексу адміністративного судочинства України роз'яснені.
Представник позивача відмовився від здійснення технічної фіксації судового процесу.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою про стягнення з відповідача до державного та місцевого бюджетів 1745,62 грн. податкової заборгованості з податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість згідно наданих доказів.
Відповідач заперечення не позов суду не надав, в судове засідання не з`явився, хоч був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в встановленому порядку, рекомендованим листом, згідно поштового повідомлення про вручення поштового відправлення 19.05.06р.
Однак, відповідач не скористався своїм правом заперечувати позов та приймати участь в судовому засіданні.
Виходячи із обставин та матеріалів справи, суд вважає можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази та давши їм правову оцінку, господарський суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що громадянин ОСОБА_1 зареєстрований Рівненською райдержадміністрацією як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа 02.04.2004р., про що видано свідоцтво про державну реєстрацію СПД - фізичної особи та зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ заНОМЕР_1
З 14.04.04р. відповідача, як платника податків, взято на облік в ДПІ у Рівненському районі
Рівненською ОДПІ ( правонаступником якої є ДПІ у Рівненському районі, згідно з наказом ДПА в Рівненській області від 23.01.06р.) проведена документальна перевірка дотримання вимог податкового законодавства СПД ОСОБА_1 за період з 02.04.2004 року по 31.12.2005 року, за результатами якої складено акт перевірки НОМЕР_2
Документальною перевіркою встановлені порушення ст.13 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" та пп.4.1.4 п.4.1. ст.4 Закону України "Про податок на додану вартість"
На підставі акта перевірки від 13.02.2006 року Рівненською ОДПІ прийняті податкові повідомлення-рішенняНОМЕР_3 яким відповідачу визначено податкове зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб основного платежу на суму 1567,82 грн., та НОМЕР_4 яким визначено фінансову санкцію з податку на додану вартість на суму 170 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення податкового органу є актами ненормативного характеру, відповідачем не оскаржені і в установленому порядку не скасовані, а відтак є чинними, і відповідно до норм Закону України ``Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами`` /далі-Закон № 2181-ІІІ/ визначені в них суми податкових зобов`язань з податку на прибуток та податку на додану вартість вважаються узгодженими і підлягають погашенню у встановленому законом порядку.
Податковою інспекцією були виставлені відповідачу перша та друга податкові вимоги на сплату податкового боргуНОМЕР_5 та НОМЕР_6, які були вручені відповідачу згідно поштового повідомлень про вручення поштових відправлень 18.03.06р. та 06.05.06р. відповідно.
Однак, податковий борг відповідачем не погашено.
На активи платника податків з 13.03.2006 року введена податкова застава, згідно витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна за НОМЕР_7.
Згідно облікових даних ДПІ у Рівненському районі, станом на 15.05.2006 року, за СПД ОСОБА_1 рахується податкова заборгованість /недоїмка/ перед бюджетами з податку на доходи з фізичних осіб на суму 1575 грн. 62 коп. та з податку на додану вартість -170 грн., а разом 1745 грн. 62 коп. податокового боргу.
Позовні вимоги підтверджуються актом документальної перевірки, податковими повідомленнями-решеннями, податковими вимогами, іншими доказами, що знаходяться в матеріалах справи.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п.3.1 статті 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податокового боргу виключно за рішенням суду.
Позов обгрунтований і підлягає задоволенню на суму 1745 грн. 62 коп.
Відповідно до статтей 87, 94 та п.п. 3 п.3 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень КАС України на відповідача відноситься судовий збір в розмірі одного відсотка від суми задоволеного позову, що становить 17 грн. 45 коп.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158,160,162, 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1(АДРЕСА_1, код НОМЕР_8, рахунок НОМЕР_9 в ВАТКБ "Надра" м.Рівне, МФО 333681) податкову заборгованість:
- по податку на додану вартість в сумі 170 грн. на рахунок 31118029600295, код 14010100 одержувач Державний бюджет Рівненського району, ЗКПО 22586549, банк одержувача УДК в Рівненській області, МФО 833017;
- по податку на доходи фізичних осіб в сумі 1575 грн. 62 коп. на рахунок 3214801600296, код 11010200, одержувач Місцевий бюджет Квасилівської селищної ради, ЗКПО 22586549, банк одержувача УДК в Рівненській області, МФО 833017.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1(АДРЕСА_1, код НОМЕР_8, рахунок НОМЕР_9 в ВАТКБ "Надра" м.Рівне, МФО 333681) до державного бюджету України судовий збір в сумі 17 грн. 45 коп.
Видати виконавчі листи після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду Рівненської області, в порядку та строки, визначені статтею 186 КАС України.
Суддя Шандалюк М.П.
Постанова підписана " " червня 2006р.