Справа № 22ц-894/09 Головуючий в 1 інстанції Поліщук С.В.
Категорія: 44 Доповідач: Веремчук Л.М.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
10 липня 2009 року м. Луцьк
Суддя судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області Веремчук Л.М., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, виконавчого комітету Ківерцівської міської ради про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням, зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання особи такої, що втратила право на користування жилим приміщенням, за апеляційною скаргою відповідача ОСОБА_2 на рішення Ківерцівського районного суду від 26 травня 2009 року, -
в с т а н о в и в :
Рішенням Ківецівського районного суду від 26 травня 2009 року позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням задоволено. В задоволенні позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ківерцівської міської ради про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням та зустрічного позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання особи такої, що втратила право на користування жилим приміщенням відмовлено.
Не погоджуючись з ухваленим рішенням місцевого суду 27 червня 2009 року ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу на зазначене рішення суду.
Відповідно ст. ст. 72, 73 ЦПК України, право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням особи, що їх подала, не знайде підстав для поновлення або продовження строку. Суд поновлює або продовжує строк у разі його пропущення з поважних причин.
Згідно ст. 294 ч. 1, 3 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
В ч. 4 ст. 295 ЦПК встановлено, що апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
За змістом наведених правових норм однією з необхідних умов поновлення пропущеного процесуального строку є подання до суду відповідної заяви (клопотання) про це.
Оскаржуване рішення в даній справі ухвалене 26 травня 2009 року. Відтак, строк подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження закінчився 05 червня 2009 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду ОСОБА_2 не подавала, а лише 27 червня 2009 року подала апеляційну скаргу, тобто з пропуском встановленого законом строку.
Заяву (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням причин пропуску вказаного строку ОСОБА_2 не подавала.
Відповідно до ППВСУ від 24 жовтня 2008 року за № 12 «Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку», заява про апеляційне оскарження та (або) апеляційна скарга, подані після закінчення встановлених строків, без наявності в них клопотання або в окремій заяві про поновлення цього строку, ухвалою судді-доповідача апеляційного суду залишаються без розгляду, справа повертається до суду першої інстанції.
З врахуванням викладеного та відповідно до ст. 294 ч. 3 ЦПК України апеляційну скаргу ОСОБА_2 слід залишити без розгляду, а справу повернути до суду першої інстанції.
Разом з тим, ОСОБА_2 не позбавлена можливості звернення у встановленому законом порядку із заявою про поновлення строку апеляційного оскарження.
Керуючись ст.ст. 72, 73, 294, 295, 297 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_2 на рішення Ківерцівського районного суду від 26 травня 2009 року в даній справі залишити без розгляду.
Дану справу повернути до Ківерцівського районного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення і може бути оскаржена до Верховного суду України протягом двох місяців з дня набрання ухвалою законної сили.
Суддя :