Судове рішення #54626
РІШЕННЯ

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" липня 2006 р.

Справа № 5/214-2613

 

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Андрушків Г.З.            

Розглянув справу

        За   позовом: Військового прокурора Тернопільського гарнізону в інтересах держави в особі регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області, м. Тернопіль

       До  відповідача:  Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1.

За участю представників сторін:

     прокурора : Куляш Р.М. -заступник військового прокурора  Тернопільського гарнізону.   

     позивача :   Ковальчук І.Л. -гол. спеціаліст (дов. №48 від 18.07.2006р. )

                         Микитович М.М. - юрисконсульт (дов №18 від 15.03.2006р.)

     відповідача:  не з'явився.

Суть справи :

         В розпочатому судовому засіданні учасникам судового процесу роз'яснено права і обов'язки сторін, передбачені ст.ст.20, 22, 29, 81-1 ГПК України.

         Державна політика України у сфері оренди державного майна у відповідності до вимог ст. 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»здійснюється Фондом державного майна України (центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом) його регіональні відділення та представництва.

       Військовий прокурор Тернопільського гарнізону звернувся в господарський суд з позовом в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області про стягнення з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 -2869грн.33коп. із них 2650грн.79коп. -заборгованості по перерахуванню 30% орендної плати згідно договору оренди №НОМЕР_1  та 218грн.54коп. -пені за несвоєчасно проведені розрахунки.

           Відповідач відзиву на позов суду не надав, його повноважний представник в судове засідання не з'явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином (повідомлення про вручення поштового відправлення - ухвали суду знаходиться в матеріалах справи).

          Відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній документами.

         Розглянувши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, суд встановив наступне:

          - 30 грудня  2003 року між Орендодавцем: Державним підприємством Міністерства оборони України «Управління торгівлі Західного оперативного командування в особі начальника філії Тернопільського військового торгу № 49 Омельчинка Б.П., який діє на підставі положення та довіреності № 690 від 26.08.2003р. та Орендарем: суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою   ОСОБА_1   укладено договір оренди  нерухомого майна, що належить  до державної власності, згідно з умовами якого Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне користування нерухоме майно (приміщення магазину ІНФОРМАЦІЯ_1) загальною площею 126,5 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, для організації торгівлі непродовольчими товарами;

- факт передачі в оренду орендованого майна підтверджується актом прийому-передачі нежитлового приміщення в оренду від 30.12.2003р., який проведено як Додаток № 1 до договору оренди № НОМЕР_1 між вищенаведеними сторонами і який підписаний  сторонами без заперечень;

-          Термін дії договору  за згодою сторін визначено з 01.01.2004р. до 01.01.2005р. (п.10.1 договору). Пунктом 10.7 договору сторони передбачили, що у разі відсутності заяви однієї з сторін про припинення або зміну Договору  оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору, він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором, а отже, на даний час даний договір діє до 01.01.2007р.

-          У відповідності до ст.19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»,  п. 17 «Методики розрахунку порядку використання плати за оренду державного майна», затвердженої Постановою КМУ від 04.10.1995р. № 786 сторони передбачили  пунктами 3.1 -3.3 договору розмір та порядок сплати орендної плати, а саме те, що орендна плата  визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати, затвердженої Кабінетом Міністрів України і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку серпень 2003 року 252,04грн., а за кожний наступний місяць орендна плата визначається  шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць і перераховується Орендарем до державного бюджету 30% та Тернопільському військовому торгу -70% щомісячно, не пізніше 10 числа поточного місяця  з врахуванням щомісячного індексу інфляції, на підставі виставленого рахунку.

- відповідно до ст.ст. 509, 526 Цивільного кодексу України, в силу зобов'язання одна  сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання, що виникають з договору або з інших підстав, визначених ст. 11 ЦК України, повинні виконуватися належним чином і в установлений строк, відповідно до вказівок закону, акту планування, договору, а при відсутності таких вказівок -відповідно до вимог, що звичайно ставляться.

Перевіркою, проведеною Військовою прокуратурою Тернопільського гарнізону спільно з робочою групою з проведення аналізу ефективності використання орендованого державного майна та своєчасності надходження орендної плати до Державного бюджету України регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області з питань законності передачі в оренду державного майна, яке закріплене за державним підприємством Міністерства оборони України «Управління торгівлі Західного оперативного командування»та знаходиться на території Тернопільської області, а також щодо своєчасності та повноти надходження коштів до Державного бюджету України за оренду державного майна, встановлено, що  орендарем порушено взяті на себе зобов'язання, зокрема, щодо своєчасності та повного перерахування 30 відсотків орендної плати  до Державного бюджету України,  про що  складено Довідку від 19.05.2006р.

        - позивач стверджує, що відповідач протягом січня 2004р. -травня 2006р. орендної плати в розмірі 30% до державного бюджету України не вносив взагалі, в зв'язку з чим допустив заборгованість станом на 13.06.2006р. -2650грн.79коп., що також підтверджується п.10 довідки від 19.05.2006р. «Про результати перевірки філії «Хмельницький військовий торг №48»державного підприємства Міністерства оборони України «Управління торгівлі Західного оперативного командування»на предмет дотримання чинного законодавства з питань оренди державного майна, яке перебуває на його балансі, зокрема своєчасного перерахування орендної плати до Державного бюджету України»;

         - відповідач на день розгляду справи не надав суду будь-яких доказів, які б свідчили про сплату 30%  орендної плати  за весь час користування орендованим майном -приміщенням магазину ІНФОРМАЦІЯ_1 загальною площею 126,5 кв.м до державного бюджету України, а тому відповідно до вимог ст.ст.33,34 ГПК України слід вважати що за ним рахується борг в сумі 2650грн.79коп.

- крім того, враховуючи, що згідно ст.ст. 526, 530 Цивільного кодексу України,  зобов'язання  повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору і у встановлений строк, відповідачем дані строки порушені, в зв'язку з чим він повинен нести відповідальність, передбачену умовами договору (п.3.5, п.9.1) у вигляді сплати пені в сумі 218грн.54коп., 

         З огляду на викладене позов підлягає задоволенню як обґрунтовано заявлений та неоспорений відповідачем.  

 Державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, згідно ст.49 ГПК України, покладаються на відповідача.           

       Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 43, 49, 82, 84, 85 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ :

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (ідент.код НОМЕР_2):

- в доход Державного бюджету на р/рахунок 31319317600002 в УДК в Тернопільській області , одержувач ВДК у місті Тернополі 22080300, код 23588119, МФО 838012  - 2650грн.29коп. заборгованості по перерахуванню 30 відсотків орендної плати, 218грн.54коп. пені.

-      в доход державного бюджету 102грн.00коп. державного мита;

-  на користь  Державного підприємства “Судовий інформаційний центр”, м. Київ, пр.перемоги,44, код ЄДРПОУ  30045370 ,  р/р 26002014180001 у ВАТ “Банк Універсальний”  м. Львів , МФО 325707 - 118грн. 00коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. 

4.  Накази видати після набрання рішенням суду законної сили.

   На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення через місцевий господарський суд.

 

 

 

Суддя                                                                                          Г.З. Андрушків

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація