ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
14.07.09 р. № 30/9-63
Господарський суд Донецької області у складі судді Ягічевої Н.І., розглянувши матеріали
за позовною заявою Прокурора Будьонівського району м.Донецька в інтересах держави в особі Міністерства внутрішніх справ України та Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області
до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 2684,07 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Будьонівського району м.Донецька в інтересах держави в особі Міністерства внутрішніх справ України та Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Донецьк, про стягнення заборгованості у сумі 2684,07 грн.
Відповідно до ч.2 п.2 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб’єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або індивідуальні ідентифікаційні номери за їх наявності (для фізичних осіб-платників податків).
Прокурором Будьонівського району м.Донецька вимоги вищевказаної статті не виконані. Позовна заява Прокурора Будьонівського району м.Донецька в інтересах держави в особі Міністерства внутрішніх справ України та Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області не містить поштової адреси Міністерства внутрішніх справ України, який є позивачем, згідно з п.1 ст.21 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із п. 2 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву та додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштовий адрес.
За таких обставин позовна заява та додані до неї документи підлягає поверненню без розгляду на підставі п.2 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Додатково звертаю увагу Прокурора на те, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень. Проте слід враховувати, що орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, фактично є позивачем у справах, порушених за позовною заявою прокурора, і на підставі п.1 ст.21 ГПК України є стороною в судовому процесі.
При цьому, відповідно до п. 1 резолютивної частини рішення Конституційного суду України від 08.04.99р. № 3-рп/99 прокурори подають позови до господарського суду саме в інтересах держави, а не в інтересах підприємств, установ і організацій незалежно від їх підпорядкування і форм власності.
Одночасно п. 2 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного суду України зазначено, що під поняттям “орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах”, потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади. Тобто, прокурор може бути представником сторони у справі тільки у випадку коли цією стороною у справі є орган державної влади або орган місцевого самоврядування, наділені повноваженнями виконавчої влади.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4-5, 4-7, 54, 61, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
Повернути без розгляду позовну заяву Прокурора Будьонівського району м.Донецька в інтересах держави в особі Міністерства внутрішніх справ та Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області до відповідача, Фізичної особи-підприємства ОСОБА_1, м. Донецьк, про стягнення заборгованості у сумі 2684,07 грн. з доданими документами без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена через Господарський суд Донецької області в апеляційному порядку протягом десяти днів або в касаційному порядку протягом одного місяця з дня її винесення.
Суддя Ягічева Н.І.