Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #54641230

Справа № 293/310/16-ц

УХВАЛА

29 березня 2016 року смт Черняхів


Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Мініч Г. Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Сліпчицької сільської ради Черняхівського району Житомирської області про визнання права приватної власності на житловий будинок в порядку спадкування, –

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до суду з позовом до Територіальної громади в особі Сліпчицької сільської ради Черняхівського району Житомирської області (далі – відповідач) про визнання права приватної власності на житловий будинок в порядку спадкування (далі – позовна заява або позов).

Позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 119, 120 ЦПК України, спір підсудний Черняхівському районному суду Житомирської області згідно зі ст.ст. 15, 107, 114 ЦПК України.

Необхідності в проведенні попереднього судового засідання суд не вбачає. А тому з метою забезпечення своєчасного, об'єктивного та правильного вирішення справи у відповідності до ст. 156 ЦПК України до початку її розгляду необхідно провести підготовчі дії.

Досліджуючи матеріали справи, судом встановлено, що для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи необхідно залучити до участі у справі ОСОБА_2 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, оскільки відповідно до довідки від 17.03.2016, виданої виконкомом Сліпчицької сільської ради, ОСОБА_2 є сином померлої ОСОБА_3 та на день її смерті (03.08.2015) проживав разом з нею у будинку № 30 по вул. Шевченка в с. Корчівка Черняхівського району Житомирської області.

Відповідно до ч. 2 ст. 35 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть бути залучені до участі в справі також за клопотанням сторін, інших осіб, які беруть участь у справі. Якщо суд при прийнятті позовної заяви, здійсненні провадження у справі до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 15, 45, 156, 208-210, 234, 235, 256-258 ЦПК України -

ПОСТАНОВИВ:

1.Відкрити провадження у цивільній справі.

2.Залучити до участі у справі ОСОБА_2 (вул. Шевченка, 30, с. Корчівка, Черняхівський район, Житомирської області).

3.Провести підготовку до судового розгляду, в межах якої:

1)запропонувати відповідачу подати заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються;

2)копію ухвали надіслати сторонам, а відповідачу та третій особі, крім того, – копію позовної заяви та доданих до неї документів;

3)роз’яснити сторонам, що згідно зі ст. 131 ЦПК України вони зобов’язані подати свої докази суду до початку розгляду судом справи по суті. Крім того, в цей же строк сторони зобов’язані повідомити суд про всі відомі їм рішення судів, що стосуються предмета спору, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, що стосуються предмету спору. Відповідно до ст. 31 ЦПК України до початку розгляду судом справи по суті позивач має право шляхом подання письмової заяви змінити предмет або підставу позову, а відповідач – пред'явити зустрічний позов;

4.Підготовчі дії по справі закінчити та призначити судове засідання у даній справі на 10 год. 00 хв. 20 квітня 2016 року.

5.У судове засідання викликати сторони та учасників цивільного процесу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення. В частині, в якій її може бути оскаржено в апеляційному порядку, ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Ухвала відповідно до ст. 293 ЦПК України може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо відкриття провадження у справі з недотриманням правил підсудності. Апеляційна скарга в такому разі відповідно до ч. 1 ст. 296, ч. 2 ст. 294 ЦПК України подається до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Згідно з ч. 4 ст. 293 ЦПК України подання апеляційної скарги на ухвалу не перешкоджає продовженню розгляду справи судом.

З інших підстав ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, а заперечення відповідно до ч. 2 ст. 293 ЦПК України включаються до апеляційної скарги на рішення суду.


Головуючий суддя: Г. Г. Мініч



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація