- Позивач (Заявник): Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому
- Відповідач (Боржник): Публічне акціонерне товариство "Домобудівний комбінат"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Копія
Справа № 822/356/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 березня 2016 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Божук Д.А., ознайомившись з позовною заявою управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому до публічного акціонерного товариства "Домобудівний комбінат" про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому (далі по тексту - позивач, УПФ України у м. Хмельницькому) звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до публічного акціонерного товариства "Домобудівний комбінат" (далі по тексту - відповідач, ПАТ "Домобудівний комбінат") у якому просить стягнути заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 за період вересень - грудень 2015 року та січень-лютий 2016 року в сумі 77682,69 грн.
Згідно п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який поданий суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" визначено, що розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2016 року становить 1378,00 грн.
Предметом даного позову є вимоги майнового характеру (стягнення 77682,69 грн.). Отже, за подання до адміністративного суду даного позову ставка судового збору становить 1378,00 грн.
Однак, всупереч вимог КАС України, позивач не надав документ про сплату судового збору або обґрунтованого клопотання про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору чи розстрочення або відстрочення.
Оцінюючи клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з тим, що бюджетом Пенсійного фонду України на 2015 рік та Тимчасовим кошторисом на І квартал 2016 року не передбачені кошти на сплату судового збору, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З наведеного випливає, що звільнення від сплати судового збору, його відстрочення чи розстрочення є дискреційним правом, а не обов'язком суду, можливість реалізації якого пов'язується з майновим станом особи.
Тобто, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Зазначена позиція підтримується Вищим адміністративним судом України у постанові Пленуму від 23.01.2015 року №2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір".
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
22 травня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" №484-VIII, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року. В статті 5 Закону наведено перелік суб'єктів, які користуються пільгами щодо сплати судового збору, проте органи Пенсійного фонду України не звільняються від його сплати.
Крім того, в силу п.30 ст.2 Бюджетного кодексу України основним плановим фінансовим документом бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень є кошторис, а не тимчасовий кошторис.
За змістом п.45 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року №228, тимчасовий розпис бюджету на відповідний період (а не кошторис) складається у разі, коли бюджетний розпис на наступний рік не затверджено в установлений законодавством термін. Таким чином, тимчасовий кошторис не відображає в повній мірі склад та види запланованих на 2016 рік видатків позивача.
Таким чином, оскільки заявлене клопотання про звільнення від сплати судового збору не містить доказів скрутного майнового стану особи та неможливості позивача забезпечити сплату судового збору у встановленому Законом розмірі, суд вважає за необхідне у його задоволенні відмовити.
Аналогічний висновок узгоджується з позицією Верховного Суду України, викладеною в ухвалі від 08.09.2015 року у справі №21-5496а15.
Оплата судового збору за подання адміністративного позову до Хмельницького окружного адміністративного суду здійснюється на рахунок отримувача 31217206784002, отримувач: УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38045529, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, код банку отримувача 815013, призначення платежу: *; 101; код за ЄДРПОУ платника юридичної особи, або реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи; судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи (організації) позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд.
Також відповідно до ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Оглядом даної позовної заяви та доданих до неї матеріалів, встановлено, що до адміністративного позову не додано копій довідок уточнюючих характер роботи працівників відповідача.
Згідно ч.5 ст.106 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ч.2 ст.58 КАС України, повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.
Позовну заяву від імені позивача підписано ОСОБА_1, та зазначено, що автором підпису є в.о. начальника управління. Разом з тим до позовної заяви не додано доказ на підтвердження повноваження на підписання позовної заяви.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем протягом п'яти днів з моменту отримання копії вказаної ухвали шляхом подання: доказів сплати судового збору у розмірі встановленому Законом №3674-VI за платіжними реквізитами Хмельницького окружного адміністративного суду; копій довідок уточнюючих характер роботи працівників відповідача; доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_1 на підписання позовної заяви.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 106, 108 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. У задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про звільнення від сплати судового збору відмовити.
2. Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому до публічного акціонерного товариства "Домобудівний комбінат" про стягнення заборгованості, залишити без руху.
3. Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання копії вказаної ухвали. .
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/Д.А. Божук
"Згідно з оригіналом" Суддя Д.А. Божук
- Номер:
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 822/356/16
- Суд: Хмельницький окружний адміністративний суд
- Суддя: Божук Д.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.03.2016
- Дата етапу: 22.03.2016