справа № 3/2-283 за 2007 рік
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючої Л.А. Толкачової
при секретарі І.Г. Грищенко,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вишгороді справу за позовом ОСОБА_1 до Хотянівської сільської ради, 3-тя особа: Садове товариство "Весна" про визнання договору
купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на садовий будинок,
ВСТАНОВИВ:
Позивач пред"явив в суді даний позов, посилаючись на те, що 26.10.1992 року він купив у ОСОБА_2 садовий будинок АДРЕСА_1. Договір купівлі-продажу оформили в присутності голови правління садового товариства "Весна", всі умови договору були виконані. В ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла. Вишгородське БТІ відмовило в реєстрації цього будинку, оскільки договір не оформлений нотаріально. Просить визнати договір купівлі-продажу будинку дійсним і визнати за ним право власності на садовий будинок АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивач свій позов підтримав та просить його задовольнити.
Представник Хотянівської сільської ради та представник третьої особи СТ "Весна" в судове засідання не з"явилися: про день, час та місце розгляду справи повідомленні належним чином. Причини неявки суду невідомі.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
26.10.1992 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 був укладений договір купівлі продажу садового будинку, який знаходиться на земельній ділянці НОМЕР_1 за адресою АДРЕСА_1. Садовий будинок був проданий за 100 тисяч карбованців.
Вишгородське БТІ відмовляється реєструвати будинок, оскільки договір купівлі-продажу будинку вимагає нотаріального посвідчення.
Відповідно до ст. 224 ЦК України за договором купівлі-продажу продавець зобов'язується передати майно у власність покупцеві, а покупець зобов'язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ст. 227 ЦК України договір купівлі-продажу жилого будинку повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією з сторін є громадянин. Недодержання цієї вимоги тягне недійсність договору.
Відповідно до ст. 47 ЦК України якщо одна з сторін повністю або частково виконала угоду, що потребує нотаріального посвідчення, а друга сторона ухиляється від нотаріального оформлення угоди, суд вправі за вимогою сторони, яка виконала угоду, визнати угоду дійсною.
Оскільки в даному впадку обидві сторони виконали умови угоди, але не посвідчили договір в нотаріальній конторі, суд вважає за можливе визнати дійсним договір купівлі-продажу будинку і визнати за позивачем право власності на цей садовий будинок.
На підставі ст. 47, 224,227 ЦК України /редакція 1963 p./, керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 213, 215, ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Визнати дійсним договір купівлі-продажу садового будинку в АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 26.10.1992 р.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на садовий будинок АДРЕСА_1.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Вишгородський районний суд.