Судове рішення #54666966

Справа № 2-а-159/11

ПОСТАНОВА

Іменем України


21 лютого 2011 року смт.Брусилів

Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Грищенко М.В., розглянувши у скороченому провадженні в смт.Брусилів справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Брусилівському районі про визнання дій протиправними , зобов’язання провести виплату перерахованої пенсії відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить визнати дії УПФУ в Брусилівському районі, які спрямовані на невиплату перерахованої пенсії за період з 01.10.2008 року по 31.08.2009 року відповідно до постанови Брусилівського районного суду Житомирської області від 02.09.2009 року, протиправними, зобов’язати відповідача виплатити їй перераховану пенсію в розмірах, зазначених в рішенні суду. В обгрунтування позову зазначила, що відповідно до вказаної постанови суду забов»язано УПФУ в Брусилівському районі здійснити перерахунок пенсії позивачки як постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1, інваліду 2-ої групи, щодо якої встановлдений причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, у розмірі восьми мінімальних пменсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.ст.49, 50, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 1 жовтня 2008 року по 31 серпня 2009 року. 24 грудня 2010 року отримала постанову про закінчення виконавчого провадження, в якій зазначено, що згідно повідомлення УПФУ в Брусилівському районі рішення суду про перерахунок пенсії проведено. На звернення про виплату перерахованої пенсії отримала відмову у зв’язку з тим, що в постанові суду не передбачалося виплати заборгованості пенсії.

Відповідач подав до суду заперечення, в яких зазначив, що відповідно до ст.63 Закону №796 фінінсування витрат, пов»язаних з реалізацією цього Закону, у тому числі і додаткової пенсії та державної пенсії, здійснюється за рахунок Державного бюджету України. Кошти Пенсійного фонду України не включаються до складу Державного бюджету України. Постановами Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 установлено, що з 22 травня 2008 року іншим інвалідам III, II, І групи, щодо яких встановлено причинний зв»язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою розмір пенсії становить 530, 580, 630 грн., та від 16.07.2008 року №654 установлено, що з 1 липня 2008 року іншим інвалідам III, II, І групи, щодо яких встановлено причинний зв»язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою розмір пенсії становить 600, 650, 710 грн. Позивач отримує додаткову пенсію у розмірі 15%, 20%, 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто у розмірі, визначеному Постановами КМУ від 28.05.2008 року №530, від 16.07.2008 року №654. Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України ‘для’Звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Перевіривши докази, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Відповіддю УПФУ в Брусилівському районі від 27.01.2011 року за № 29/Д-08 на л звернення позивачки підтверджується, що ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії позивачки як постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1, інваліду 2- ої групи, щодо якої встановлдений причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, у розмірі восьми мінімальних пменсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.ст.49, 50, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 1 жовтня 2008 року по 31 серпня

2008року. 24 грудня 2010 року, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком 498,00 гривень. Основний розмір пенсії - 498x8=3984грн., додаткова пенсія - 498х75%=373,50грн. Загальний місячний розмір пенсії становить 4375,50грн. з врахуванням раніше виплачених сум. У вказані відповіді зазанчено, що виплату по перерахунку пенсмії не проведено в зв’язку з тим, що в постанові суду не вказано про виплату заборгованості по переархунку пенсії.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі - Закон) передбачені слідуючи виплати :

ст.50 Закону - інвалідам 2 групи, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, призначається у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком ;

ст.54 Закону - обчислення і призначення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи із заробітку за межами зони відчуження провадиться на загальних підставах відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення».

В усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими :

по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності" відповідного страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність, визначеного законом. При цьому, за змістом частини З зазначеної норми, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом 1 частини 1 цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсії, призначених згідно з цим Законом.

Іншими Законами розміри державних соціальних гарантій, в т.ч. мінімального прожиткового мінімуму для обчислення мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.ст.50, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, не визначено, а тому обмеження щодо застосування розміру прожиткового мінімуму для визначення пенсії позивачу відсутні.

Статтею 62 даного Закону визначено, що роз’яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов’язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб’єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.

Відповідно до п.п. 2, 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.05, управління праці та соціального захист у населення не визначені розпорядниками коштів, що стосуються пенсії, надбавки до пенсії та додаткової пенсії.

В абз.2 п.2 Постанови КМ України № 936 від 20.09.05 вказано, що втрачають чинність пункти 20-22, 25-28, 30, 32-35 Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою КМ України від 20.06.00 № 987, тобто п.24 Порядку, який стосується виплат пенсіонерам, є чинним.

Відповідно до п.24 Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою КМ України від 20.06.00 № 987, видатки, пов’язані з наданням пільг щодо пенсійного забезпечення згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (пенсій на пільгових умовах за віком і стажем роботи, пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника, додаткові пенсії, щомісячні компенсації за втрату годувальника, підвищені пенсії і допомога), провадяться органами, які виплачують пенсію.

Вказана норма узгоджується зі ст.72 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яка відносить до джерел формування коштів Пенсійного фонду кошти державного бюджету та цільових фондів, що перераховуються до Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом. Зазначені кошти становлять бюджет Пенсійного фонду (ст.71 цього Закону).

Крім того, згідно з Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2, управління Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, безпосередньо призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії та інші виплати відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п 2.1. Положення основними завданнями Управління є:

забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат , які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштіа-Фонду та інших джерел, визначених законодавством, отже, є відповідачем у справах щодо виплати пенсій, доплат до них.

Оскільки згідно з Положенням відповідач повинен здійснювати як перерахунок пенсій, так і виплату перерахованих пенсій, тому суд дійшов висновку, що відмова управління Пенсійного фонду України в Брусилівському районі провести виплату позивачеві переахованої пенсії за рішенням суду є протиправною.

Доводи відповідача щодо правомірності своїх дій з посиланням на відсутність бюджетних коштів не можуть бути взяті до уваги, оскільки питання фінансування цих ! видатків не виступає предметом даного спору. Проблеми надання бюджетних коштів УПФ для виконання покладених на нього обов»язків у справах цієї категорії виходять зі межі заявлених вимог і судом не розглядаються.

Отже позовні вимоги є обгрунтованими і підлягають задоволенню шляхом покладення на відповідача зобов»язання виплатити позивачеві заборгованість по перерахованій за рішенням суду пенсії.

Відповідно до абзацу дев’ятого ч.І ст.256 КАС України постанова суду підлягає негайному виконанню.

Судові витрати необхідно віднести на рахунок держави.

Керуючись ст.ст. 8-11, 18, 21, 71, 99, 100, 159-163, 183-2, 267 КАС України, ст.ст. 50, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

визнати дії управління Пенсійного фонду України в Брусилівському районі, які спрямовані на невиплату ОСОБА_1 перерахованої пенсії за період з 01.10.2008 року по 31.08.2009 року відповідно до постанови Брусилівського районного суду Житомирської області від 02.09.2009 року, протиправними.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Брусилівському районі провести виплату ОСОБА_1 перераховану відповідно до постанови Брусилівського районного суду Житомирської області від 02.09.2009 року пенсію як інваліду ІІ-Ї групи, щодо якої встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, за період з 1 жовтня 2008 року по 31 серпня 2009 року, виходячи із розміру основної пенсії, встановленого ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, що становить не менше 8 мінімальних пенсій за віком, та із розміру додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю як інваліду ІІ-Ї групи, щодо якої встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, встановленого ст.50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, що становить 75% мінімальної пенсії за віком, яка визначається встановленим прожитковим мінімумом за вказаний період в сумі 498 гривень.

Судові витрати прийняти на рахунок держави.



Суддя Грищенко М. В.



  • Номер:
  • Опис: визнання протиправними дії та про зобов'язання вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-159/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Грищенко М.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.03.2011
  • Дата етапу: 13.07.2011
  • Номер:
  • Опис: про бездіяльність органу місцевого самоврядування стосовно виділення в натурі та присвоєння офіційногї адреси земельної ділянці на основі рішення виданого сесією Нерубайської с/ради від 10.08.2007 р. № 480-5
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-159/11
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Грищенко М.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.01.2011
  • Дата етапу: 08.02.2011
  • Номер:
  • Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-159/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Грищенко М.В.
  • Результати справи: відмовлено у відкритті провадження
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.01.2011
  • Дата етапу: 22.05.2012
  • Номер: 2-а-159/11
  • Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень-УПФУ в Талалаївському районі не отриманої щомісячної державної соціалььної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-159/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Грищенко М.В.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.02.2011
  • Дата етапу: 10.02.2011
  • Номер: б/з
  • Опис: визнання дій незаконними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-159/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Грищенко М.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.02.2011
  • Дата етапу: 15.03.2011
  • Номер:
  • Опис: про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-159/11
  • Суд: Сквирський районний суд Київської області
  • Суддя: Грищенко М.В.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.01.2011
  • Дата етапу: 11.02.2011
  • Номер: 2-а/501/117/16
  • Опис: про нарахування та виплату щомісячної державної соціальної допомоги " Дітям Війни ".
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-159/11
  • Суд: Іллічівський міський суд Одеської області
  • Суддя: Грищенко М.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.12.2010
  • Дата етапу: 18.07.2011
  • Номер: 2-аво/726/1/15
  • Опис:
  • Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
  • Номер справи: 2-а-159/11
  • Суд: Садгірський районний суд м. Чернівців
  • Суддя: Грищенко М.В.
  • Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.02.2015
  • Дата етапу: 09.02.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація