Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #54688095

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: № 362/7962/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Лебідь-Гавенко Г.М. Суддя-доповідач: Коротких А. Ю.


У Х В А Л А

Іменем України


31 березня 2016 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Коротких А.Ю.,

суддів: Ганечко О.М.,

Літвіної Н.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області від 11 січня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в місті Василькові та Васильківському районі Київської області, третя особа - приватне підприємство Агрофірма "Данилівська" про визнання розпорядження нечинним, зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 11 січня 2016 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою позов задовольнити повністю. Свої вимоги апелянт аргументує тим, що судом першої інстанції були неповно з'ясовані всі обставини, що мали суттєве значення для вирішення справи та допущені порушення норм матеріального права.

Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання та положення ст. 197 КАС України, колегія суддів приходить до висновку про можливість розгляду справи у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

03 січня 2012 року ОСОБА_3 звернулась до управління Пенсійного фонду України в місті Василькові та Васильківському районі Київської області з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно з п. «д» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-XII.

Згідно з даними копії трудової книжки позивач працювала дояркою в період з 14 серпня 1987 року по 02 березня 1992 року в приватному сільськогосподарському підприємстві «Калинівське» та з 03 березня 1992 року по 01 квітня 2010 року в приватному підприємстві «Агрофірма «Данилівська»».

Згідно з даними довідки від 11 грудня 2011 року № 44, виданої приватним сільськогосподарським підприємством «Калинівське», та довідки від 12 квітня 2011 року №20, виданої приватним підприємством «Агрофірма «Данилівська»», ОСОБА_3 працювала дояркою і була безпосередньо зайнята на виробництві тваринницької продукції протягом календарного року та виконувала встановлені норми обслуговування тварин. Зазначений період зараховується до стажу роботи, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення згідно з п. «д» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-XII.

21 жовтня 2015 року на адресу управління Пенсійного фонду України в місті Василькові та Васильківському районі Київської області надійшла довідка №8, видана приватним підприємством «Агрофірма «Данилівська»», в якій зазначено, що довідка від 12 квітня 2011 року №20 недійсна і була видана позивачу безпідставно.

30 жовтня 2015 року розпорядженням начальника управління Пенсійного фонду України в місті Василькові та Васильківському районі Київської області з 01 листопада 2015 року припинено виплату пенсії позивачу до з'ясування наявності документів, підтверджуючих роботу ОСОБА_3 в тваринництві протягом календарного року і виконання нею встановлених норм обслуговування тварин в приватному підприємстві «Агрофірма «Данилівська»», згідно довідки №8 від 21 жовтня 2015 року.

Відповідно до п. «д» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-XII жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування. Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-XII, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, встановлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій. Для жінок, які працюють доярками (операторами машинного доїння), на підприємствах сільського господарства (в тому числі в колгоспах) додатково наводяться відомості про виконання встановлених норм обслуговування.

Згідно з п. 24 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, для підтвердження трудового стажу приймаються лише ті відомості про період роботи, які внесені в довідки на підставі документів. Довідки, видані колгоспами при залишенні членом колгоспу роботи, а також довідки, видані в більш пізній період колгоспами, які згодом припинили свою діяльність, можуть братися до уваги й тоді, коли вони не містять підстав видачі.

Відповідно до ст. 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-XII органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі. Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.

Відповідно до ст. 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV, виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості. Поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.

На підставі викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що обставини припинення виплати пенсії позивачу до з'ясування наявності документів, підтверджуючих роботу ОСОБА_3 в тваринництві протягом календарного року і виконання нею встановлених норм обслуговування тварин в приватному підприємстві «Агрофірма «Данилівська»», згідно довідки №8 від 21 жовтня 2015 року є обґрунтованими.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд


У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області від 11 січня 2016 року - без змін.


Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.


Головуючий суддя: Коротких А.Ю.


Судді: Ганечко О.М.


Літвіна Н.М.













Головуючий суддя Коротких А. Ю.


Судді: Ганечко О.М.


Літвіна Н. М.






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація