- Представник позивача: Сірий Олександр Миколайович
- позивач: Павлович Олександр Андрійович
- відповідач: Павлович Валентина Вікторівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
справа № 633/18/16ц
провадження № 2/633/42/2016
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 лютого 2016 року Печенізький районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Тимченко А.М,
за участю секретаря судових засідань - Меденець Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Печеніги Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину та аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з зазначеною позовною заявою, у якій прохає стягнути з позивачки на його користь аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 у розмірі 1000 грн. 00 коп. на місяць і до досягнення дитиною повноліття, та аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_5, який на даний час продовжує навчатися у Мінському державному політехнічному коледжі у розмірі 1000 грн. 00 коп. щомісяця , з дня звернення до суду з позовною заявою і до закінчення останнім навчання.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що діти на даний час проживають разом з ним та знаходяться повністю на його утримані, відповідачка матеріальної допомоги на їх утримання не надає, ухиляється від виконання своїх обов'язків, добровільно виконувати їх не бажає.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на підстави зазначені в позові, прохав їх задовольнити.
Відповідачка в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, прохала в їх задоволені відмовити, оскільки на даний час вона ніде не працює, має незадовільний стан здоров'я, у зв'язку з чим, позбавлена можливості сплачувати аліменти на утримання дітей.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та заперечення відповідачки, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
09.03.2002 року між ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у Борщівській сільській раді Печенізького району Харківської області був зареєстрований шлюб, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено запис за № 01 ( а.с.8).
Від шлюбу сторони мають двох дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 ( а.с. 9,10).
Шлюб на час розгляду справи не розірваний, але сторони мешкають окремо один від одного.
Відповідно до довідки № 1712163/2, виданої 13.11.2015 р. виконавчим комітетом Острошицької сільської ради Логінського району Мінської області Республіки Білорусь, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 з 23.04.2013 року проживають разом з позивачем, ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1.( а.с.7).
Згідно довідки № 1499 від 25.11.2015 року, виданої Білоруським державним технічним університетом, філіалом БНТУ « Минский государственный политехнический коледж» ОСОБА_5 з 01.09.2015 року є студентом 71Э2б групи 2 курсу по спеціальності «Монтаж та експлуатація електрообладнання (за напрямом)», спеціалізації «Експлуатація електрообладнання та систем електрообладнання промислових підприємств «денної форми навчання на бюджетній основі. Зарахований на підставі наказу № 163у01-07 від 13.08.2015 (а.с. 6).
Як було встановлено в судовому засіданні та не заперечувалося відповідачкою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 знаходяться повністю на утриманні позивача. Відповідачка матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.
Одним із основних прав дитини є право на утримання. Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, прийнятої резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року, Держави - учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини. Держави - учасниці вживають всіх необхідних заходів щодо забезпечення відновлення утримання дитини батьками або іншими особами, які відповідають за дитину як в середині Держави - учасниці, так і за кордоном.
У відповідності до ст. 51 Конституції України батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.
Конституційний обов'язок батьків щодо утримання дітей знайшов своє закріплення і в ст. 180 Сімейного кодексу України, відповідно до положень якої батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно до ч. 1 ст. 199 СК України , якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Статтею 182 СК України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.
Частка заробітку батьків, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку ( ч.2 ст.182,183 СК України).
У відповідності до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» розмір прожиткового мінімуму на одну особу (у розрахунку на місяць) становить з 01.01.2016 року - 1330 грн.; прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років із розрахунку на один місяць складає - 1455 грн. 00 коп.
При визначенні розміру аліментів на утримання дітей, суд виходить з принципу рівності прав та обов'язків батьків.
Відповідно до ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Судом встановлено, оскільки це не було спростовано сторонами, відповідачка на даний час ніде не працює, має задовільний стан здоров'я, ніяких зобов'язань за іншими виконавчими листами не несе.
Згідно до ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як по зверненню фізичної чи юридичної особи, в межах заявлених ними вимог на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у розгляді справи.
У відповідності до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 ЦПК України. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.
Враховуючи зазначене, а також те, що відповідачка в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, повнолітній ОСОБА_5 після досягнення повноліття продовжує навчання на денній формі на бюджетній основі, суд виходячи із принципу розумності та справедливості, вважає за необхідне позовні вимоги ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей задовольнити частково. Стягнути з відповідачки на користь позивача аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 у розмірі 700,00 грн. щомісяця до досягнення ним повноліття, та аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_5 у розмірі 450,00 грн. щомісяця до закінчення ним навчання, але не більше як до досягнення 23 віку.
Суд, не бере до уваги заперечення відповідачки щодо неспроможності платити аліменти у зв'язку з скрутним її матеріальним становищем та незадовільним станом здоров'я, оскільки вони не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні та спростовуються матеріалами справи.
Відповідно до ч.1 ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Згідно п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до частини 3 статті 88 Цивільного процесуального кодексу України судовий збір у розмірі 551 гривень 20 копійок підлягає стягненню в дохід держави з відповідачки.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 10, 11,60, 209, 212, 214, 215 ЦПК, ст. ст. 180, 182, 183, 184, 191, 199 Сімейного Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину та аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання - задовольнити частково .
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання неповнолітнього сина, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 700 ( сімсот) гривень 00 копійок, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 22.01.2016 року і до досягнення дитиною повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання повнолітнього сина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, який продовжує навчання у розмірі 450 (чотириста п'ятдесят) гривень 00 копійок, щомісячно, починаючи з 22.01.2016 року та до закінчення ним навчання, але не більше як до досягнення ОСОБА_5 23 років.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, судовий збір на користь держави у розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна ) грн. 20 коп., отримувач коштів Управління Державної казначейської служби України у Печенізькому районі Харківської області, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37519896, банк отримувача ГУДКСУ у Харківській області, код банку отримувача (МФО) 851011, рахунок отримувача 31215206700406, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - Судовий збір Печенізький районний суд Харківської області, код ЄДРПОУ 23141720.
Рішення підлягає негайному виконанню в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Печенізький районний суд Харківської області в 10-денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: А.М. Тимченко
- Номер: 2/633/42/2016
- Опис: про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 633/18/16-ц
- Суд: Печенізький районний суд Харківської області
- Суддя: Тимченко А.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.01.2016
- Дата етапу: 18.03.2016