Судове рішення #54727297

Справа №451/193/13- ц

Провадження № 2/451/79/13


УХВАЛА

про призначення судово-генетичної експертизи

12 квітня 2013 року


Радехівський районний суд Львівської області

в складі: головуючого – Міги Я.М.

при секретарі -- ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Радехові справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення з актового запису про народження дитини даних батька дитини, –

В С Т А Н О В И В :

Відповідач за первісним позовом ОСОБА_3 звернувся до суду з зустрічним позовом до позивача за первісним позовом ОСОБА_2 Із матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач просить суд у випадку негативного результату судово-генетичної експертизи ухвалити рішення про виключення з актового запису про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомостей про його батька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, оскільки він вважає, що ОСОБА_4 не може бути його біологічним сином. Заявив клопотання про призначення судово-медичну експертизу ДНК для визначення можливості батьківства відповідача.

Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні проти заявленого клопотання не заперечила, визнала необхідність проведення такої експертизи, однак не хоче їхати в м.Київ для проведення експертизи через віддаленість від місця проживання, а просить призначити судово-генетичну експертизу в експертній установі в м.Львові, тобто ближче до місця проживання сторін.

Заслухавши думку учасників процесу щодо заявленого клопотання, суд вважає, що воно підлягає до задоволення.

В звязку з цим суд вважає, що для зясування обставин, які мають значення для справи і потребують спеціальних знань, по справі слід призначити судово-генетичну експертизу.

У відповідності до вимог ч.2 ст.86 ЦПК України, кошти на оплату судової експертизи вносяться стороною, яка заявила клопотання про проведення такої. А відтак, по даній справі такі слід покласти на відповідача ОСОБА_5.

У відповідності до вимог ст.ст.202 ч.1 п.5, 203 п.2 ЦПК України суд може з власної ініціативи зупинити провадження по справі у випадку призначення судом експертизи на час проведення такої. Тому суд приходить до висновку, що по даній справі на час проведення експертизи провадження слід зупинити.

Керуючись ст. ст. 88, 143-145, 168, 202, 203 ЦПК України, Законом України “Про судову експертизу”, «Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз» та «Науково-методичними рекомендаціями з питань підготовки та призначення судових експертиз», затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 08.10.98 року N 53/5, суд –

У Х В А Л И В :

          Провадження по справі зупинити.

          Призначити по справі судово-генетичну експертизу.

          На вирішення експертизи поставити наступні питання:

- Чи являється ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, біологічним сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2?

Проведення експертизи доручити Науково-дослідному експертно криміналістичному центру при ГУ МВМУ у Львівській області, 79040 м.Львів, вул. Конюшинна, 24.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.

Для дослідження експертам направити ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4.

Оплату за проведення експертизи покласти на відповідача ОСОБА_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, пр.-кт Юності, 23/6 Радехівського району Львівської області.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

На ухвалу в частині зупинення провадження в справі може бути подана апеляційна скарга протягом 5-ти днів з наступного дня після її проголошення до Апеляційного суду Львівської області.



ГоловуючийОСОБА_6












Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація