ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД м. Львів, вул. Чоловського, 2
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"09" квітня 2012 р. № 2а-3073/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Журомська М.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Карелла»до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про визнання протиправним та скасування рішення, -
в с т а н о в и в:
06 квітня 2012 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Карелла»до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про визнання протиправним та скасування рішення від 12.03.2012 року № НОМЕР_1.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Оплата судового збору за подання позову до Львівського окружного адміністративного суду з 06.02.2012 року здійснюється за наступними реквізитами: одержувач: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ: 38007594; банк одержувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО: 825014; рахунок: 31217206784003; код платежу за бюджетною класифікацією: КБК 22030001; призначення платежу: Судовий збір (державне мито) за подання позову до (вказати найменування відповідача).
Згідно зі ст. 4 цього Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до адміністративного суду позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
У листі № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року Вищий адміністративний суд України звернув увагу судів на те, що окремі рішення, прийняті суб’єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. З покликанням на практику Європейського суду з прав людини ВАС України роз’яснив, що адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов’язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача – суб’єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
До позовної заяви позивачем долучено квитанцію про сплату судового збору на загальну суму 32,19 грн., тобто як за подання позову немайнового характеру, що з урахуванням наведеного вище свідчить про неналежне виконання вимог процесуального закону при зверненні до суду. Також, з долученої квитанції вбачається: «Призначення: 101; 32919841; ТОВ «Карелла»Ч-З ОСОБА_1 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)».
Відповідно до вимог ч.4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. З наведеної норми вбачається, що позовна заява повинна бути підписана особисто позивачем або його представником.
Згідно ч.7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Згідно ч. 5 ст. 106 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
До матеріалів справи долучено копію довіреності з якої вбачається, що ТзОВ «Карелла» уповноважило ОСОБА_2 представляти інтереси ТОВ «Карелла»з правом подання, підписання та отримання довідок, виписок, витягів, підписання заяв, запитів та доручень, проте директором ТзОВ «Карелла»в зазначеній довіреності не обумовлено право ОСОБА_2 на підписання позовної заяви від імені Товариства.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, в позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною 2 ст. 106 КАС України визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості –зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається з копій матеріалів доданих до позовної заяви - текст таких копій не читається. Так, з копії податкового повідомлення-рішення, що оскаржується позивачем, не можливо встановити суми грошового зобов’язання, що нараховано податковим органом і як наслідок є неможливим встановити ставки судового збору, що підлягає сплаті позивачем при поданні адміністративного позову.
Для усунення вказаних недоліків і приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 106 КАС України позивачу необхідно надати певний строк.
Керуючись ст.ст. 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в :
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Карелла» до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без руху.
Позивачу в строк до 20.04.12 року усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків, заява буде вважатися неподаною та повернута.
Копію ухвали направити позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.
У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя Журомська М.В.