П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2009 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська
у складі: головуючого судді Якименко Л.Г.
при секретарі Чабан Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною відмову та перерахування пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною відмову та перерахування пенсії.
В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що він згідно з наказом Головнокомандуючого Сухопутними військами Збройних сил України №421 від 16.10.2006 року звільнений зі служби за станом здоров’я та у зв’язку з реформуванням Збройних сил України. Наказом начальника штабу військової частини НОМЕР_1 №234 від 30.11.2006 року позивач виключений із списків особового складу частини та зі всіх видів забезпечення.
Після звільнення позивачу на підставі п.б ст.21 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та згідно ст. 40 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» з 01.12.2006 року нараховується пенсія в розмірі 1007,63 грн. виходячи з розміру грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби, що передували звільненню.
Однак позивач вважає, що пенсія повинна нараховуватися за останньою штатною посадою перед звільненням, як передбачено ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та повинна складати 1206,70 грн., що на 199,07 грн. більше ніж він отримує зараз, у зв’язку з чим він звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії.
Оскільки позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії, тому він просив суд визнати відмову у перерахунку пенсії незаконною та зобов’язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок пенсії згідно зі ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 01.12.2006 року.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечував, посилаючись на те, що порядок розрахунку грошового забезпечення для обчислення пенсій військовослужбовців та деяких інших осіб, у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік», яким дію ч.3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» призупинено, визначається відповідно до цього закону.
Статтею 40 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» визначено, що звільненим у 2006 році військовослужбовцям які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до грошового забезпечення для обчислення пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою КМУ від 07.02.2007 року внесено зміни до постанови КМУ від 17.07.1992 року №393, якою визначається механізм розрахунку грошового забезпечення для призначення пенсій і якою, зокрема передбачено, що розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 згідно наказу Головнокомандуючого Сухопутними військами Збройних сил України №421 від 16.10.2006 року звільнений зі служби за станом здоров’я та у зв’язку з реформуванням Збройних сил України. Наказом начальника штабу військової частини НОМЕР_1 №234 від 30.11.2006 року позивач виключений із списків особового кладу частини та зі всіх видів забезпечення.
Після звільнення позивачу на підставі п.б ст.21 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та згідно ст. 40 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» з 01.12.2006 року нараховується пенсія в розмірі 1007,63 грн. виходячи з розміру грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби, що передували звільненню.
Відповідно до ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.
Проте, ст. 40 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» було встановлено порядок обчислення пенсій військовослужбовцям та іншим категоріям осіб, що мають право на пенсію відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з яким до грошового забезпечення враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Крім того, ст. 37 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» передбачено, що звільненим у 2006-2007 роках особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та членам їх сімей до грошового забезпечення для обчислення пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Також Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», що набув чинності 01.01.2008 року, внесено зміни до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру їх грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, тобто постановою Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 року.
Постанова КМУ від 17.07.1992 року №393 передбачає, що розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Суд вважає, що Закон України «Про Державний бюджет України» та його положення мають вищу юридичну силу відносно інших спеціальних законів стосовно визначення розміру або порядку обчислення заробітку чи грошового утримання, бо є основним та головним (окрім Конституції) фінансовим нормативним актом розподілу доходів та видатків країни, тому положення цього закону, яким було призупинено, а потім визначено порядок нарахування пенсій військовослужбовцям за інший період служби, є обов’язковим для застосування.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне відмовити ОСОБА_1 в позовних вимогах до Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною відмову та перерахування пенсії.
Керуючись ст.ст. 3, 7-9, 12, 17, 19, 69, 70, 86, 94, 158-163, 186 КАС України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 року, Законом України «Про Державний бюджет України на 2006 рік», Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 в позовних вимогах до Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною відмову та перерахування пенсії, - відмовити.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня оголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: