Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 червня 2009 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська
в складі: головуючого судді Якименко Л.Г.
при секретарі Чабан Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Четверта дніпропетровська державна нотаріальна контора, про встановлення факту проживання однією сім'єю зі спадкодавцем, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1звернулася до суду із заявою про встановлення факту проживання однією сім'єю з двоюрідною бабусею ОСОБА_2.
В обґрунтуванні позовних вимог посилається на те, вона є донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження. Батько заявниці ОСОБА_3 був сином ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які відповідно були дідусем та бабусею заявниці. Дідусь заявниціОСОБА_5. мав рідну сестру ОСОБА_2, їх рідними батьками були ОСОБА_7 та ОСОБА_8.
Таким чином, батько заявниці ОСОБА_3. був рідним племінником ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, відповідно вона була двоюрідною бабусею заявниці. ОСОБА_2. не мала ані чоловіка, ані дітей, тому після смерті батьків заявниці, з грудня 2000 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2. почали проживати разом однією сім'єю, вести спільне господарство та бюджет, купували продукти, речі за необхідністю та інше.
ІНФОРМАЦІЯ_6 року ОСОБА_2 померла, про що в книзі реєстрації актів про смерть 28 вересня 2007 року зроблено запис за № 1619, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим 28 вересня 2007 року. Після смерті ОСОБА_2. відкрилася спадщина на домоволодіння АДРЕСА_1, що належало їй на підставі рішення народного суду Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська від 20.05.1976 року.
Документи, які б підтверджували родинні відносини заявниці та її батька з ОСОБА_5 та ОСОБА_2 не збереглися, оскільки вони 12.12.2000 року згоріли під час пожежі в будинку АДРЕСА_1, тому заявниця просила суд встановити факт її проживання однією сім'єю з двоюрідною бабусею ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 року, не менше ніж п’ять років, з метою віднесення її до четвертої черги спадкоємців за законом.
Представник заінтересованої особи – Четвертої дніпропетровської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, надав суду письмову заяву, якою просив справу слухати за його відсутності.
Вислухавши пояснення заявниці, свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає заявлені вимоги такими, що підлягають задоволенню.
У судовому засіданні встановлено, ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження від 15.12.1964 року, актовий запис №109, та свідоцтвом про укладення шлюбу від 22.10.1983 року, актовий запис №1410. Батько заявниці ОСОБА_3. був сином ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які відповідно були дідусем та бабусею заявниці. Дідусь заявниці ОСОБА_5. мав рідну сестру ОСОБА_2, їх рідними батьками були ОСОБА_7 та ОСОБА_8. Отже, батько заявниці ОСОБА_3. був рідним племінником ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, відповідно вона була двоюрідною бабусею заявниці.
ОСОБА_2. не мала ані чоловіка, ані дітей, тому після смерті батьків заявниці, з грудня 2000 року, вони почали проживати разом однією сім'єю, вести спільне господарство та бюджет, купували ліки, продукти, речі за необхідністю та інше.
ІНФОРМАЦІЯ_6 року ОСОБА_2 померла, актовий запис № 1619 від 28.09.2007 року. Після смерті ОСОБА_2. відкрилася спадщина на домоволодіння АДРЕСА_1, що належало їй на праві власності згідно рішення народного суду Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська від 20.05.1976 року. Заявниця у встановлений шестимісячний строк звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак документи, які б підтверджували родинні відносини заявниці та її батька з ОСОБА_5 та ОСОБА_2 не збереглися.
Після смерті батьків заявниці у ОСОБА_2з рідних нікого не залишилося, тому з грудня 2000 року вона проживала разом однією сім'єю із ОСОБА_1, вони вели спільне господарство та бюджет, купували ліки, продукти, речі за необхідністю та інше.
Відповідно до ч.2 ст.3 Сімейного кодексу України, сім'ю складають особи,
які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права
обов'язки; сім'я створюється на підставах, не заборонених законом і таких, що
не суперечать моральним засадам суспільства.
Відповідно до статті 1264 Цивільного кодексу України, до четвертої черги
право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем
однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини. І
Факт проживання однією сім’єю заявниці з ОСОБА_2. підтверджується домовою книгою на домоволодіння АДРЕСА_1, показаннями свідківОСОБА_7., ОСОБА_8. та іншими документами, що знаходяться в матеріалах справи.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне встановити факт проживання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 року, однією сім'єю з грудня 2000 року.
Встановлення даного факту заявниці необхідно для реалізації права на спадщину.
Керуючись ст.ст. 11, 60, 212, 215, 256, 259 ЦПК України, ст.3 Сімейного кодексу України, ст. 1264 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Встановити факт проживання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 року, однією сім'єю з грудня 2000 року.
Про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано заяву протягом десяти днів з дня оголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: підпис
Копія вірна: Ю.Ю. Буденко
Голова суду: І.В. Дяченко
Рішення не оскаржувалось, набрало чинності 23.06.2009 року, оригінал рішення знаходиться в матеріалах справи №2о-204/09.
Голова суду: І.В. Дяченко