Справа № 2а –463/09/0308
П О С Т А Н О В А
Іменем України
15 липня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
у складі : головуючого – судді Кухтея Р.В.
при секретарі Каліщук Л.Г.
з участю: позивача ОСОБА_1 .
представника позивача ОСОБА_2 .
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу державної патрульної служби, відділу державної автомобільної інспекції (далі – ВДПС ВДАІ) міста Луцька про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 . звернувся в суд з адміністративним позовом до ВДПС ВДАІ міста Луцька про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Свій позов мотивує тим, що 23 грудня 2008 року позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 260 грн. Вважає, що притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП є недоведеним і необґрунтованим, тому просить суд скасувати постанову серії АС 013784 від 23 грудня 2008 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП і накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 260 грн.
Позивач в судовому засіданні підтримав позов з підстав наведених у позовній заяві.
Представник позивача в судовому засіданні підримав позовні вимоги свого довірителя, просив суд позов задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився по невідомій суду причині, хоча був повідомлений про час та місце розгляду справи, про що підтверджується розпискою про отриманні судової повістки.
Заслухавши пояснення позивача, представника позивача, свідка ОСОБА_3 . та дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 23 грудня 2008 року позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 260 грн.
Згідно постанови позивач порушив вимоги п.8.4 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність згідно ч.1 ст.122 КУпАП.
Судом встановлено, що 23 грудня 2008 року о 18 год. 05 хв. Позивач рухався на автомобілі «Мітсубісі», державний номерний знак НОМЕР_1 в місті Луцьку по вул.Винниченка зі сторони кінотеатру «Промінь», на перехресті з вул.І.Франка здійснив правий поворот, оскільки рух прямо заборонено дорожнім знаком 3.21 «В’їзд заборонено». За 100 метрів від повороту його спинили працівники ДАІ і склали протокол про накладення адміністративного правопорушення.
Згідно п.8.4 Правил дорожнього руху дорожні знаки поділяються на групи: а) попереджувальні знаки. Інформують водіїв про наближення до небезпечної ділянки дороги і характер небезпеки. Під час руху по цій ділянці необхідно вживати заходів для безпечного проїзду; б) знаки пріоритету. Встановлюють черговість проїзду перехресть, перехрещень проїзних частин або вузьких ділянок дороги; в) забороненні знаки. Запроваджують або скасовують певні обмеження в русі; г) наказові знаки. Показують обов’язкові напрямки руху або дозволяють деяким категоріям учасників рух по проїзній частині чи окремих її ділянках, а також запроваджують або скасовують деякі обмеження; г) інформаційно-вказівні знаки. Запроваджують або скасовують певний режим руху, а також інформують учасників дорожнього руху про розташування населених пунктів, різних об’єктів, територій, де діють спеціальні правила; д) знаки сервісу. Інформують учасників дорожнього руху про розташування об’єктів обслуговування; е) таблички до дорожніх знаків. Уточнюють або обмежують дію знаків, разом з якими вони встановлені.
Як пояснив в судовому засіданні свідок ОСОБА_3 ., що позивач, рухаючись в напрямку вул.Винниченка -Стрілецька перетнув суцільну лінію і повернув на вул.І.Франка.
Однак суд не бере до уваги покази свідка ОСОБА_3 ., оскільки позивач посилався в судовому засіданні на те, що він не міг бачити його автомобіля, оскільки складав протокол відносно іншого правопорушника. Відповідач не подав суду доказів протилежного, хоча судом направлялась вимога про направлення інформації про кількість складених за період, на який вказує позивач протоколів, однак на день розгляду справи вимогу виконано не було.
Беручи до уваги положення ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, суд приходить до висновку, що притягнення ОСОБА_1 ., передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП є недоведеним і необґрунтованим, тому позов слід задоволити та скасувати постанову серії АС 013784 інспектора ІДПС ВДАІ в місті Луцьку ОСОБА_4 . від 23 грудня 2008 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП ОСОБА_1 . та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 260 грн.
Керуючись ст.ст. 71 158, 159, 161, 163 КАС України, п.8.4 Правил дорожнього руху, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити .
Скасувати постанову серії АС 013784 інспектора ІДПС Відділу державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Луцьку ОСОБА_4 . від 23 грудня 2008 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 260 (двісті шістдесят) грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду через Луцький міськрайонний суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Луцького міськрайонного суду Р.В.Кухтей