Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 червня 2009 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська
У складі: головуючого Якименко Л.Г.
при секретарі Чабан Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на 50/200 частини домоволодіння, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання за нею права власності на 50/200 частини домоволодіння АДРЕСА_1
В обґрунтуванні своїх позовних вимог посилалася на те, що з 08.09.2001 року вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 актовий запис №738. На даний час подружні стосунки між ними припинені.
В період шлюбу за спільні кошти, які були подаровані на весілля та частину допомогли батьки подружжя, сторонами було придбано 50/100 частин домоволодіння АДРЕСА_1 Згідно з договором купівлі-продажу від 05.02.2002 року, власником даної частини домоволодіння є відповідач ОСОБА_2.
Оскільки дане житло придбане за спільні кошти подружжя, на час укладення договору купівлі-продажу сторони проживали однією сім'єю, не припиняли шлюбно-сімейні відносини, вели спільний бюджет та господарство, мешкали разом, тому позивачка просила суд визнати за нею право власності на 50/200 частини домоволодіння АДРЕСА_1
У судовому засіданні позивачка та її представник підтримали позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач проти позову заперечував, посилаючись на те, що значну частину коштів за придбаний будинок надали його батьки, тому на половину придбаного будинку позивака не може претендувати і їй повинна бути виділена менша частина.
Вислухавши пояснення сторін, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 із 08.09.2001 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про одруження, виданим відділом РАЦС Амур-Нижньодніпровського районного управління юстиції м.Дніпропетровська від 08.09.2001 року, актовий запис №738.
В період шлюбу за спільні кошти сторонами було придбано 50/100 частин домоволодіння АДРЕСА_1 Згідно з договором купівлі-продажу від 05.02.2002 року, посвідченим приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_6., зареєстровано в реєстрі №НОМЕР_1 НОМЕР_6. і НОМЕР_7. продали, а НОМЕР_2. купив 50/100 частин домоволодіння АДРЕСА_2
Згідно зі ст.60 СК України та ст.22 КпШС України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві спільної сумісної власності. Ст.70 СК України передбачає, що у разі розподілу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна чоловіка та дружини є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Відповідно до ст.370 ЦК України, частки у праві спільної сумісної власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.
Оскільки житловий будинок був придбаний за спільні кошти подружжя, в період їх знаходження у зареєстрованому шлюбі, сторони не припиняли шлюбно-сімейні відносини, вели спільний бюджет та господарство, мешкали разом, тому суд вважає за необхідне визнати за ОСОБА_1 право власності на 50/200 частини домоволодіння АДРЕСА_1
Пояснення свідків ОСОБА_3., ОСОБА_4 та ОСОБА_5. підтверджують обставини справи в частині придбання житла за кошти подружжя та не спростовують доводів щодо надання матеріальної допомоги у придбанні житла подружжю з боку їх батьків.
Суд ставиться критично до посилань відповідача на те, що більшу частину коштів для придбання даної частини домоволодіння надали його батьки, у зв'язку з чим його частка повинна бути збільшена. Надання коштів батьками сторін суд розцінює як надання допомоги своїм дітям у придбанні житла саме для їх сім'ї, тому дана частина домоволодіння є спільно нажитим майном подружжя, частки в якому є рівними. На час укладення договору купівлі-продажу житла між сторонами не було домовленості щодо зміни їх часток у спільному майні подружжя, шлюбний договір також не укладався.
Керуючись ст.ст. 11, 60, 209, 212 - 215 ЦПК України, ст.ст. 22, 28 КПшС України, ст.ст. 60, 63, 69, 70, 71 СК України, ст. 370 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 50/200 частини домоволодіння АДРЕСА_1
Про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано заяву протягом десяти днів з дня оголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: