- Відповідач (Боржник): Бердичівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області
- Позивач (Заявник): Фізична особа-підприємець Загребельний Володимир Олексійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху позовної заяви)
14 квітня 2016 року Житомир Справа № 806/592/16
Категорія 10.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шуляк Л.А. , розглянувши позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про визнання протиправним та скасування рішення №0005561701 від 15.03.2016 р.,-
в с т а н о в и в :
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправними і скасувати рішення № НОМЕР_1 від 15.03.2016 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.
Адміністративний позов не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, зважаючи на таке.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (у редакції з 26.09.2015, надалі - Закон), судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону).
Пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI (далі - Закон), встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою або фізичною особою - підприємцем судовий збір складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Позивачем доказу сплати судового збору в розмірі 551,20 грн. до позову не додано.
Натомість ОСОБА_1 в позовній заяві в прохальній частині просить відстрочити сплату судового збору у зв'язку з важким матеріальним становищем до винесення рішення по справі.
Вирішуючи питання щодо можливості відстрочення сплати судового збору, суд зазначає наступне.
У відповідності до ст. 2 Закону, платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
За правилами частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 8 Закону, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Аналіз наведених правових норм свідчить на користь висновку, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цих нормах дій є майновий стан заявника. При цьому обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу - платника судового збору.
Проте позивачем до клопотання не було додано офіційних документів на підтвердження його майнового стану.
Враховуючи зазначене, суд позбавлений можливості вирішити питання про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по справі.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати офіційні документи, які свідчать про його майновий стан або сплатити судовий збір в сумі 551,20 грн. за такими реквізитами: отримувач коштів - Управління Державного казначейства у м. Житомирі (м. Житомир), 22030001, код отримувача - 38035726, банк отримувача - УДКСУ у м. Житомирі, код банку отримувача (МФО) - 811039, рахунок отримувача - 31213206784002, код класифікації доходів бюджету - 22030001, призначення платежу - судовий збір, за позовом ____________(ПІБ, ідентифікаційний код; чи назва установи, організації позивача, код ЄДРПОУ), Житомирський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34854954.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись статтями 106, 108 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Залишити позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 04 травня 2016 року
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.А.Шуляк
- Номер: 806/592/16/624/16
- Опис: визнання протиправним та скасування рішення №0005561701 від 15.03.2016 р.
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 806/592/16
- Суд: Житомирський окружний адміністративний суд
- Суддя: Шуляк Любов Анатоліївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.04.2016
- Дата етапу: 24.06.2016