Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #54992407

Справа №  216/8682/15- а

Провадження № 2-а/216/15/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2016 року Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді -Мясоєдової О.М.,

за участю секретаря -Усік М.О.

позивача -ОСОБА_1

представника відповідача -ОСОБА_2.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі Дніпропетровської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

        У листопаді 2015 року ОСОБА_1. звернулася до суду з вказаним позовом, зазначаючи, що до 27 лютого 2015 року вона працювала на посаді заступника начальника управління Державної казначейської служби у місті ОСОБА_3. . З 07.серпня 2014 року Управлінням Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу( надалі Відповідач ) їй призначено пенсію державного службовця,як такій що має трудовий стаж 36 років 0 місяців 14 днів ,із них 17 років 7 місяців 26 днів стаж роботи як державного службовця. Відповідач не врахував суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації її заробітної плати,з якої обчислювався розмір її пенсії Загальна сума неврахованих виплат за 2009-2014 роки становить 19 558 ,55 грн. У зв’язку з викладеним вона 16 жовтня 2015 року звернулася до Відповідача з проханням здійснити перерахунок пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення,матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати,на які були нараховані та сплачені внески до Пенсійного фонду. Однак Відповідачем було відмовлено у здійснені перерахунку,у зв’язку з тим , що заробітна плата держслужбовця складається із посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Допомога на оздоровлення, матеріальна допомога та допомога на вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода за сумлінну безперервну працю, індексація до інших надбавок не відноситься. Вважає відмову Відповідача щодо неврахування матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, необґрунтованою та безпідставною.

Посилаючись на викладене, просила визнати вказані дії Відповідача незаконними та зобов’язати останнього врахувати матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та індексацію заробітної плати до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії та виплачувати з 07 серпня 2014 року їй пенсію у розмірі 70 % від суми заробітної плати з урахуванням фактично отриманих сум відповідно до Закону України «Про державну службу». Стягнути з Відповідача витрати пов’язані з оплатою судового збору.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1. підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_2 позовні вимоги не визнала та заперечувала проти їх задоволення

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, давши відповідну правову оцінку зібраним у матеріалах справи доказам, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню частково з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області з 07.08.2014 року та отримує пенсію, призначену згідно з положеннями Закону України «Про державну службу». Загальний стаж роботи на момент призначення складав 36 років 0 місяців 14 днів ,із них 17 років 7 місяців 26 днів стаж роботи як державного службовця .

16 жовтня 2015 року ОСОБА_1 звернулась до відповідача з заявою з проханням здійснити перерахунок пенсії, як державного службовця , врахувавши матеріальну допомогу на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань та індексацію заробітної плати.

Листом від 20.11.2015 року Відповідач повідомив позивача про те, що здійснити такий перерахунок пенсії не має законних підстав, оскільки відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» та постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 212, заробітна плата державного службовця складається із посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавок за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода за сумлінну безперервну працю, індексація до інших надбавок не відноситься.

Згідно із довідкою казначейської служби України в Інгулецькому районі в місті Кривому Розі Дніпропетровської області від 12.10.2015 року ( а.с. 14-15) про складові заробітної плати (матеріальна допомога, індексація,винагорода за сумлінну безперервну працю та зразкове виконання трудових обов’язків,компенсація за невикористану відпустку) за останні 60 календарних місяців роботи,які включаються до фонду оплати праці та на які нараховано єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ,яка видана ОСОБА_1 , що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», до складових заробітної плати позивача ввійшли: матеріальна допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація. Тобто на всі включені в довідку виплати нараховані страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування,а з 01.01.2011-єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Положенням ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а з 01 січня 2011 року сплачувався єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно чч. 2, 6, 7 ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально- побутових питань.

Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно із ч. 2 ст. 35 Закону України «Про державну службу» державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Тому з огляду на вищевказане виплата матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, визначена Законом, а повноваження щодо встановлення конкретних розмірів посадових окладів, матеріальної допомоги, доплат делеговані Уряду України.

Крім того, Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 31 січня 2004 року № 5 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за № 114/8713, визначено, що суми виплат, пов’язані з індексацією заробітної плати працівників, матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога працівникам для вирішення соціально-побутових питань належать до фонду додаткової заробітної плати.

Разом з тим відповідно до ч. 1 ст. 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов’язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

З приводу спірних правовідносин існує обов’язкова в силу ст. 244-2 КАС України для судів України постанова Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а11, в якій міститься правовий висновок про те, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Ураховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, відповідач порушив вимоги діючого законодавства, тому необхідно його дії визнати протиправними та зобов’язати здійснити перерахунок пенсії позивачу з урахуванням отриманих останнім матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати з 16 жовтня 2015 року.

Виходячи з вищенаведеного, керуючись ст. ст. 33, 35, 37 Закону України «Про державну службу», ст. ст. 11, 71, 86, 158-163, 167, 244-2 КАС України, суд-,

П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області щодо неврахування при обчисленні розміру пенсії отриманих ОСОБА_1 матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, з яких справлялися страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням отриманих нею матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати з 16 жовтня 2015 року.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 487 гривень 20 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через  суд  першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції.



Суддя: Мясоєдова О.М.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація