Справа № 22ц- 6380/2006 Головуючий у 1 інстанції-Зосименко С.Г.
Категорія 29 Доповідач - Болтунова Л.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2006 року Колегія суддів судової палати по цивільним справам апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого: Петренко І.О. суддів:Болтунової Л.М.,Лаченкової О.В. при секретарі: Шило С.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу по апеляційній скарзі ОСОБА_1 на рішення Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 23 серпня 2006 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3, 3 особа Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Індустріального району м. Дніпропетровська про визнання права користування житловим приміщенням, -
встановила:
У березні 2006 року позивачка звернулася в суд із зазначеним позовом і просила визнати за нею та її малолітньою дитиною право користування АДРЕСА_1 в м. Дніпропетровську, вказуючи на те, що вона є дружиною відповідача ОСОБА_3 та проживає разом з ним і малолітньою дитиною в спірній квартирі з 1 грудня 2004 року. Оскільки відповідачка не визнає за нею право на цю квартиру, вона змушена звертатися до суду.
Рішенням Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 23 серпня 2006 року позов ОСОБА_2 був задоволений.
В апеляційній скарзі відповідачка просить рішення суду змінити та відмовити в позові, оскільки висновки суду не відповідають обставинам справи.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів скарги і заявлених вимог, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню частково, а рішення суду скасуванню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, АДРЕСА_1 м. Дніпропетровська, була приватизована відповідачами, про що свідчить свідоцтво про права власності на житло від 25 грудня 1998 року.
10 квітня 2004 року був зареєстрований шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народилася донька ОСОБА_4. З грудня 2004 року позивачка з малолітньою дитиною стали проживати в спірній квартирі.
Визнаючи за ОСОБА_2 право на користування спірною квартирою, суд першої інстанції виходив з положень ст. 156 ЖК України вважаючи, що члени сім"ї власника квартири, які проживають разом з ним у квартирі, що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником квартири, якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. За згодою власника квартири члени його сім"ї вправі вселяти в займане приміщення інших членів сем"ї.
Між тим, з таким висновком колегія суддів погодитися не може, оскільки він суперечить вимагам закону та обставинам по справі.
Дійшовши такого висновку, суд першої інстанції не прийняв до уваги, що в спірній квартирі два її власника, сама квартира має одну кімнату жилою площею 15 кв.м., між позивачкою та відповідачкою склалися неприємні відносини, і як видно з матеріалів справи, від-
повідачка постійно заперечувала проти прописки невістки в квартирі, що підтвердила сама ОСОБА_2
Крім того, ухвалюючи рішення по суті, районний суд посилався на те, що позивачка не має іншого місця проживання, однак будь-яких доказів з цього приводу в рішенні не навів.
Згідно протоколу судового засідання від 9 червня 2006 року місце проживання позивачки значиться АДРЕСА_2(а.с.42)
Зазначені обставини залишилися за межами судового дослідження. В матеріалах справи взагалі відсутні дані про прописку чи виписку ОСОБА_2, а судом питання про витребування такої довідки не обговорювалося.
Оскільки встановлені порушення привели до неправильного вирішення справи, колегія суддів вважає, що рішення суду підлягає скасуванню, а справа направленню на новий розгляд до районного суду.
Керуючись ст. ст. 304,307,314,315 ЦПК України, колегія суддів,-
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 23 серпня 2006 року скасувати і справу направити на новий розгляд до того ж суду в іншому складі.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена шляхом подачи касаційної скарги протягом двох місяців до Верховного Суду України з дня набрання її законної сили.