справа № 2-о-10/2007 p.
РІШЕННЯ
іменем України
06 лютого 2007 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Савченка С.І.
при секретарі Забарило О.С,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Ірпінська міська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин, -
встановив:
Заявник в січні 2007 р. звернулася до суду із даною заявою, в якій посилалися на те, що вона є дочкою ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Баба позивача ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2. В даний час позивач не може оформити спадщину на своє ім»я після смерті баби, бо у свідоцтві про смерть прізвище баби вказане «ОСОБА_3», а у свідоцтві про народження її матері прізвища матері та баби вказані «ОСОБА_4». Просила встановити факт, що померла ОСОБА_3 є матір»ю ОСОБА_2.
В судовому засіданні заявник заяву підтримала, підтвердила наведені обставини, просила заяву задоволити.
Заінтересована особа Ірпінська держнотконтора направила листа про розгляд справи у відсутність її представника, проти заяви не заперечувала.
Суд, вислухавши пояснення заявника, свідка, дослідивши по справі письмові докази, вважає, що заява підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати заявника ОСОБА_2, яка одночасно була дочкою ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла баба заявника ОСОБА_3, після смерті якої відкрилася спадщина. Заявник є спадкоємцем померлої баби за правом представлення, бо на момент відкриття спадщини мати заявника ОСОБА_2 вже померла.
Також судом встановлено, що у свідоцтві про смерть прізвище баби вказане «ОСОБА_3», а у свідоцтві про народження її матері прізвища матері та баби вказані «ОСОБА_4». В даний час заявник звернулася до держнотконтори для отримання спадщини після смерті баби, однак їй було відмовлено у зв»язку з розбіжностями у прізвищах матері та баби.
Наведені обставини підтверджуються поясненнями заявника, свідка ОСОБА_5 свідоцтвами про смерть, про народження, про одруження та іншими матеріалами справи.
У відповідності зі ст.256 ЦПК України судам підвідомчі справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Заявник просить встановити факт родинних стосунків, а саме, що померла ОСОБА_3 є матірю ОСОБА_2, який має юридичне значення для отримання заявником спадщини.
Оскільки, той факт, що ОСОБА_3 є матір»ю ОСОБА_2 знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, то суд вважає за необхідне встановити факт родинних стосунків в судовому порядку.
На підставі ст.256,259 ЦПК України, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 130,212-215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Заяву задоволити.
Встановити юридичний факт, що ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, є матір"ю ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів та наступного подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано, а у випадку подання заяви - після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя С.І.Савченко