Справа № 2 -470/ 2007 року
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
„16" січня 2007 року Овідіопольський районний суд Одеської області, у складі:
головуючого- судді Комлевої О.С.
при секретарі Погореловой Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Овідіополь цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2
"Про стягнення аліментів", суд-
ВСТАНОВИВ:
В грудні 2006 року позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на двох неповнолітніх дітей. В своєму позові позивачка просила стягнути аліменти з відповідача, на утримання неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
В обгрунтування своїх вимог позивачка пояснила, що вона перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем, але з вересня 2006 року вони проживають окремо.
Відповідач не надає ні якої матеріальної допомоги їхнім неповнолітнім дітям ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , яки проживають з позивачкою.
В судовому засіданні позивачка свій позов підтримала та просила суд стягнути з відповідача на утримання своїх неповнолітніх дітей , 1\3 від всіх видів його заробітної плати.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.. 174 цього Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до її повноліття.
Згідно ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду гроші на утримання дитини (аліменти) присуджуються від частини від дохода матері, батька і в твердій грошовій сумі.
Згідно ч. 1 ст. 183 СК України, частина заробітку матері, батька, яка буде стягуватися, як аліменти, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Як встановлено судом, та не оспорюється сторонами, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. є дітьми ОСОБА_2 згідно зі свідоцтвом про народження дитини (а.с. 2,3).
Відповідач працює, має постійний доход, тяжкими хворобами не страждає, інших дітей не має.
За цих обставин та враховуючи стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, відсутність у платника аліментів інших дітей та інших обставин, що мають істотне значення, суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, ст.ст. 180, 181, 183 СК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с. Доброалександрівка Овідіопольського району Одеської області, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. аліменти в розмірі 1\3 частини всіх видів його місячного заробітку, але не меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на кожну дитину, щомісячно починаючи з 16.12.2006 року.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51 грн. в доход держави.
Рішення підлягає негайному виконанню в частині стягнення аліментів за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку Через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: Комлева О.С.