Справа №1-135/2007 p.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Луцьк 30 січня 2007 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під
головуванням
судді Каліновської B.C.
за участі секретаря Лунь О.В.
прокурора Воробія О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну
справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1
народження, уроженця м. Луцька, гр. України,
освіта неповна середня, одруженого, має на утриманні двох
малолітніх дітей, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_2
будівництві, згідно ст. 89 КК України несудимого, мешканця
м. Луцьк, АДРЕСА_1,-
- у вчиненні злочину, передбаченого cm. 296 ч.І КК України ,-
встановив:
ОСОБА_1. 14 жовтня 2006 року, приблизно в 15 год. 20 хв., перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, знаходячись біля пенсійного фонду на вул. Кравчука в м. Луцьку, умисно, грубо порушуючи громадський порядок, виражаючи явну неповагу до суспільства та ігноруючи елементарні правила поведінки, що супроводжувалось особливою зухвалістю, безпричинно наніс декілька ударів руками та ногами по тілу гр. ОСОБА_2, чим спричинив їй фізичний біль та легкі тілесні ушкодження.
В судовому засіданні підсудний свою вину в інкримінованому йому діянні визнав повністю, щиро розкаявся, відмовився давати показання, не заперечив, що безпричинно спричинив потерпілій на вулиці легкі тілесні ушкодження, які йому вмінені в обвинувачення.
2
Крім визнавальних показів підсудного, його вина в інкримінованому діянні підтверджується доказами по справі, зокрема:
поясненнями потерпілої ОСОБА_2 про те, що на вулиці до неї підійшли троє незнайомих хлопців, в т.ч. підсудний, який виявив бажання з нею познайомитись. У відповідь на її відмову підсудний наніс їй удар кулаком в обличчя. Потім наздогнавши, як вона почала втікати, знову вдарив рукою в обличчя, ногою по тулубу, коли пригнув голову, то зірвав сережку з вуха. Своїми діями спричинив їй легкі тілесні ушкодження. Показання підсудного відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються.
Таким чином, ОСОБА_1. своїми умисними діями спрямованими на хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувались особливою зухвалістю, вчинив злочин, передбачений ст. 296 ч.І КК України
Обираючи вид і міру покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого, те, що злочин відноситься до категорії невеликої тяжкості та особу підсудного, зокрема, те, що він був раніше судимий.
Обтяжуючою відповідальність підсудного обставиною справи є вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.
Приймаючи до уваги, що ОСОБА_1. щиро розкаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю злочину, позитивно характеризується, має на утриманні двох малолітніх дітей, працює, суд приходить до висновку, що йому слід призначити покарання в межах санкції ст. 296 ч. 1 КК України - обмеження волі, із застосуванням ст. 75 КК України - звільнення від покарання з випробуванням і виконанням певних обов'язків згідно ст. 76 КК України.
Цивільний позов, згідно ст. ст. 1166, 23 , 1167 ЦК України і ст.328 КПК України задовольнити повністю, оскільки підсудний його визнав в повному об'ємі. Слід стягнути з ОСОБА_1. в користь потерпілої ОСОБА_2 501 грн. 65 коп. матеріальних збитків та у відшкодування моральної шкоди 5000 грн.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд,-
3АСУДИВ:
з
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 296 ч.1 КК України, призначивши йому покарання у виді обмеження волі строком на 2( два) роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1. від відбуття призначеного за даним вироком покарання, якщо він протягом одного року, не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього згідно ст.76 КК України обов'язки : не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти ці органи про зміну місця роботи, проживання; періодично з'являтись для реєстрації в зазначені органи.
Запобіжний захід засудженому до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
Цивільний позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1. в користь потерпілої ОСОБА_2 501( п'ятсот одну) грн. 65( шістдесят п'ять) коп. матеріальних збитків та у відшкодування моральної шкоди 5000 (п'ять тисяч) грн..
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі апеляції через Луцький міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
ГОЛОВУЮЧА: