Справа № 2а-1166/08/1170
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2009 року. Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Яковлєва О.В.,
при секретарі - Дигас В.М., Коробченко Є.К.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Промбезпека» до Державної податкової інспекції у м. Кіровограді про визнання нечинним податкового повідомлення - рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вимогою про визнання нечинним податкового повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Кіровограді НОМЕР_1 від 26.08.2008року, на суму 1934гривні. Вказав, що на підставі акту невиїзної документальної /камеральної/ перевірки №НОМЕР_2від 31.01.2008року ДПІ у м. Кіровограді прийнято податкове повідомлення - рішення НОМЕР_3 від 14.02.2008року, яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток, у сумі 1934гривні. Дане податкове повідомлення рішення оскаржувалось до ДПІ у м. Кіровограді та ДПА у Кіровоградській області про, що були винесені рішення №НОМЕР_8від 27.03.2008року та НОМЕР_4 від 06.06.2008року, згідно яких податкові повідомлення - рішення заНОМЕР_1 від 14.02.2008року, НОМЕР_5від 27.03.2008р. та НОМЕР_6від 06.06.2008р. залишено без змін. На підставі рішення ДПА України НОМЕР_7 від 22.08.2008року відповідачем 26.08.2008року прийняте останнє податкове повідомлення рішення НОМЕР_1 про сплату 1934гривень податку на прибуток. Вважає стягнення основного платежу по податку на прибуток та застосування штрафних санкцій незаконним, так як дане ґрунтується на помилкових показниках рядка 04.4 декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2007року, які були усунуті шляхом подачі уточнюючої декларації за 11місяців 2007року, а тому просить визнати нечинним останнє податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Кіровограді НОМЕР_1 від 26.08.2008року.
Представник позивача в судовому засіданні вимоги підтримав в повному обсязі посилаючись на обставини викладені в заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що відповідно до декларації ТОВ «Промбезпека» по податку на прибуток за 11 місяців 2007року сума страхового збору /внесків/ до фонду державного загальнообов'язкового страхування від витрат на оплату праці складає 58.3 відсотків. Однак, відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2007рік», загальна сума страхового збору/внесків/ до фонду державного загальнообов'язкового страхування повинна становити 36.7відсотків. Тобто, позивачем в порушення пп.5.7.1 п.5.7 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та п.3 Порядку складання декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженого Наказом ДПА України №143 від 29.03.2003року, в декларації з податку на прибуток за 11 місяців завищено суму страхового збору, що в свою чергу спричинило заниження податкового зобов'язання з податку на прибуток. Виходячи з вищевказаних ставок страхового збору податкове зобов'язання з податку на прибуток, визначене платником у сумі 2435гривень, хоча повинно складати 4277гривень.
Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно п.1 ч.1 ст. 11 Закону України»Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Частиною 1 ст.13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримуватись Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Згідно п.п. 1.32 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 18.12.1994року /із змінами та доповненнями/, господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.
Відповідно до п.3.1 ст. 3 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3. цього Закону на суму валових витрат платника податку, визначених ст..5 цього Закону та на суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із ст.ст. 8, 9 даного Закону.
Крім того, пп.5.7.1 п.5.7 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що до складу валових витрат платника податку відносяться суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нараховані на виплати. Зазначені в підпункті 5.6.1 цієї статті, у розмірах і порядку, встановлених законом.
Статтею 91 Закону України «Про державний бюджет України на 2007рік» встановлено на 2007рік відповідно до класів професійного ризику виробництва такі страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, зокрема для шостого класу професійного ризику виробництва - 0.72відсотки.
Згідно статті 92 вищевказаного Закону, встановлено, що на 2007рік розмір збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначений в абзацах 2 та 4 стосовно об'єкта оподаткування для інших працівників підприємств, установ і організацій, які використовують працю найманих працівників із числа осіб льготних екіпажів повітряних суден цивільної авіації і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах, абзац 5 стосовно об'єкта оподаткування для інших працівників підприємств, установ і організацій, де працюють інваліди, пункту 1, 2, 3 ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», становить 33.2відсотки.
Крім того, статтею 93 вказаного Закону передбачено, що у 2007році, розміри внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» становлять:
• у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням: для роботодавців - 1.5% суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці» та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб;
• на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття: для роботодавців - 1.3% фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначають згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці» та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Судом встановлено, що 31.01.2008року ДПІ у м. Кіровограді проведено невиїзну документальну /камеральну/ перевірку податкової звітності з податку на прибуток ТОВ «Промбезпека», за результатами якої складено акт «Про результати невиїзної документальної /камеральної/ перевірки податкової звітності з податку на прибуток №НОМЕР_2/а.с.5/. Як вбачається з вищевказаного акту перевірки позивачем безпідставно завищено суми страхового збору до фондів державного загальнообов'язкового страхування /рядок 04.4 декларації/, що призвело до заниження податкового зобов'язання по податку на прибуток, у сумі 1842гривні. На підставі даного акту перевірки ДПІ у м. Кіровограді винесено податкове повідомлення-рішенняНОМЕР_1 від 14.12.2008року/а.с.6/, згідно якого ТОВ «Промбезпека» визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 1842гривні та штрафні санкції, у сумі 92гривні, а всього 1934гривні. Позивач не погоджуючись з визначеною сумою податкового зобов'язання та сумою штрафу оскаржив дане податкове повідомлення-рішення до ДПІ у м. Кіровограді /а.с.7/. За результатами розгляду скарги відповідачем залишено без змін податкове повідомлення-рішенняНОМЕР_1 від 14.12.2008року, згідно рішенняНОМЕР_8від 27.06.2008року/а.с.8-9/ та прийнято нове податкове повідомлення-рішення НОМЕР_9 від 27.03.2008року/а.с.10/.
Як вбачається з матеріалів справи позивачем податкове повідомлення рішенняНОМЕР_1 від 14.02.2008року оскаржувалось також до ДПА у Кіровоградській області, що підтверджується скаргою від 07.04.2008року/а.с.11/ та ДПА України, згідно скарги від 12.06.2008року/а.с.16/. За результатами розгляду скарг позивача ДПА у Кіровоградській області прийнято рішення НОМЕР_4 від 06.06.2008року/а.с.1214/, а ДПА України відповідно за НОМЕР_7 від 22.08.2008року, згідно яких залишено без змін оскаржуване податкове повідомлення-рішення. Крім того, на підставі вищевказаних рішень органами податкової служби видавались податкові повідомлення-рішення НОМЕР_6від 06.06.2008року/а.с.15/ та НОМЕР_1 від 26.08.2008року/а.с.20/.
Також, встановлено, що відповідно до норм Закону України «Про Державний бюджет на 2007рік» загальна сума страхового збору до фонду державного загальнообов'язкового страхування повинна становити 36.7відсотків. Однак, позивачем в порушення вищевказаних норм до декларації по податку на прибуток за 11 місяців 2007року внесено суму страхового збору в розмірі 58.3 відсотків. Крім того, суд вважає, що твердження позивача з приводу помилковості обрахування відповідачем суми податку на прибуток, у зв'язку з неврахуванням даних уточнюючої декларації за 9 місяців, є такими, що надані з метою уникнення від сплати податкового зобов'язання, так як виявлення недоліків в основній декларації та подання уточненої декларації сталось напередодні перевірки, а саме 11.01.2008року.
Таким чином, враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення НОМЕР_1 від 26.08.2008року ДПІ у м. Кіровограді прийняте на законних підставах, а тому скасуванню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 1, 3, 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», ст.ст. 11, 13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.ст. 91, 92, 93 Закону України «Про державний бюджет України на 2007рік», ст. 158 -163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Промбезпека» до Державної податкової інспекції у м. Кіровограді про визнання нечинним податкового повідомлення - рішення - відмовити.
Судові витрати, сплачений судовий збір у сумі 3.40гривень покласти на ТОВ «Промбезпека».
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови - з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 16.06.2009р.
Суддя О.В. Яковлєв