Справа № 2а-821/09/1170
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2009року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Яковлєва О.В.,
при секретарі - Коробченко Є.К.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Кіровоградський кар'єр» до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про скасування вимоги ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вимогою про скасування вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді №Ю-1058 від 01.12.2008року про сплату боргу, у сумі 33906.40гривень. Вказав, що дана вимога є необґрунтованою і такою, що підлягає скасуванню, так як при її складанні відповідачем порушено п.8.2 та п.8.3 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», а саме складена без проведення будь-якої перевірки, є виконавчим документом, однак не містить даних щодо набрання чинності.
Представник позивача в судовому засіданні вимоги підтримав, посилаючись на обставини викладені в заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що вимога позивачу складена у відповідності до норм чинного пенсійного законодавства. Крім того, вказав, що п.3 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено складання вимог про стягнення боргу на підставі актів перевірок правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, які підтверджують суму заробітної плати на яку відповідно до закону нараховуються внески. ВАТ «Кіровоградський кар'єр» вимога про стягнення боргу в сумі 33906.40гривень складена на підставі щомісячної звітності, яка подавалась самим позивачем. Також, зазначив, що позивачем пропущено десятиденний термін на оскарження вимоги, передбачений пп.8 п.3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, в межах заявлених вимог та на підставі доказів наданих сторонами, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ч.2 ст. 17 вказаного Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно п.»б» пп.8 розділу 8 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003року, якщо страхувальник має на кінець звітного періоду недоїмку зі страхових внесків органи Пенсійного фонду України направляють страхувальнику вимогу.
Судом встановлено, що 01.12.2008року управлінням Пенсійного фонду в м. Кіровограді сформовано вимогу №Ю-1058 про сплату ВАТ «Кіровоградський кар'єр» недоїмки зі страхових внесків, у сумі 33906.40гривень/а.с.5/. Суд вважає, що дана вимога сформована відповідно до вищевказаних норм, а тому не підлягає скасуванню, так як встановлено і представником позивача в судовому засіданні не заперечувалось, що ВАТ «Кіровоградський кар'єр» має заборгованість зі сплати страхових внесків. Крім того, суд дає критичну оцінку твердженням позивача щодо порушення відповідачем п.8.2 та 8.3 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», а саме складання вимоги без проведення перевірки та невідповідність останньої вимогам виконавчого документа, так як відповідно до п. 3 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» територіальні органи Пенсійного фонду України мають право обчислювати страхові внески та виявляти недоїмку на підставі звітності, що подається страхувальниками.
Також, пунктом 2 ч.9 ст. 106 вищевказаного Закону передбачено, що за несплату /неперерахування/ або несвоєчасну сплату /несвоєчасне перерахування/ страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу. Одночасно на суми своєчасно не сплачених страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0.1відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Як вбачається з матеріалів справи Управлінням Пенсійного фонду України в м.Кіровограді відносно позивача сформовано вимогу про сплату боргу, відповідно до якої останньому пропонується в добровільному порядку, без застосування жодних штрафних санкцій, сплатити заборгованість зі страхових внесків, у сумі 33906.40гривень.
Крім того, суд не погоджується з твердженнями відповідача, щодо пропуску позивачем строку на оскарження, так як Управлінням Пенсійного фонду України в м. Кіровограді не надано жодних доказів з приводу отримання ВАТ «Кіровоградський кар'єр» вимоги від 01.12.2008року №Ю-1058, саме 10 грудня 2008року.
Керуючись ст.ст. 1, 17, 20, 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.8.2, 8.3 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», ст. 158 -163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства «Кіровоградський кар'єр» до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про скасування вимоги - відмовити.
Судові витрати, сплачений судовий збір, у сумі 3.40гривень покласти на ВАТ «Кіровоградський кар'єр».
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови - з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 16.06.2009р.
Суддя О.В. Яковлєв