Судове рішення #5510775
Справа № 2а-847/08/1170

                                                                                               Справа № 2а-847/08/1170

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

09 червня 2009 року. Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Яковлєва О.В.,

при секретарі -  Коробченко Є.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Авілон» до Державної податкової інспекції  у м. Кіровограді про визнання не чинними податкових повідомлень - рішень, -

 

                                                                    ВСТАНОВИВ:

 

    Позивач звернувся до суду з вимогами про визнання не чинними податкових повідомлень - рішень Державної податкової інспекції у м. Кіровограді НОМЕР_1 від 17.04.2008року та №НОМЕР_2 від 22.06.20008року. Вказав, що в період з 05.02.2007року по 20.03.2007року, посадовими особами ДПІ у м. Кіровограді проведено  комплексну планову виїзну документальну перевірку фінансово-господарської діяльності ТОВ «Авілон». За результатами перевірки складено акт №НОМЕР_3 від 03.04.2007року «Про результати комплексної  планової документальної перевірки ТОВ «Авілон» код за ЄДРПОУ 32892364 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства, за період з 01.07.2005року по 31.12.2006року». Даним актом встановлено порушення приписів Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», здійснених Севастопольською, Полтавською та Одеською філіями ТОВ «Авілон», а саме не оприбуткування готівки в касі підприємства на загальну суму 3426.8гривень. На підставі акту перевірки податковим органом прийняте податкове повідомлення - рішення №НОМЕР_1 від 17.04.2007року, згідно якого нараховано штрафні /фінансові/ санкції, у сумі 17134гривні. Дане податкове повідомлення рішення оскаржувалось до ДПІ у м. Кіровограді, однак відповідачем за результатами розгляду скарги, податкове повідомлення-рішення залишено без змін та винесено нове за №НОМЕР_2 від 22.06.2007року. Вважає вищевказані податкові повідомлення - рішення незаконними, так як під час перевірки проігноровані первинні документи, які свідчать про оприбуткування в касі підприємства всіх готівкових коштів.

    Представник позивача в судовому  засіданні вимоги підтримав в повному об'ємі посилаючись на обставини викладені в заяві.

Представник  відповідача в судовому засіданні вимоги не визнав та пояснив, що  працівниками ДПІ у м. Кіровограді дійсно проводилась комплексна планова документальна перевірка ТОВ «Авілон» з питань дотримання податкового та валютного законодавства, за період з 01.07.2005року по 31.12.2006року. За результатами перевірки складено акт, де зафіксовано порушення позивачем п. 2.10, 2.17, 4.2, 5.3.5 Положення «Про ведення  касових операцій у національній  валюті в Україні», затвердженого Постановою НБУ №72 від 19.02.2001року /зі змінами та доповненнями/ та п. 2.6., 4.2, 7.15 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою НБУ №637 від 15.12.2004року /зі змінами та доповненнями/. Дані порушення полягають в тому, що за реєстратором розрахункових операцій була встановлена сума 18754.9гривень, а в касі підприємства оприбутковано лише 185787.6гривень, тобто розбіжність становить 1754.37гривень. Крім того, з розрахункового рахунку знімались кошти, які в касу підприємства не оприбутковувались, всього не оприбуткована сума становить 1611.1гривень.  Таким чином, відповідно до ст.1 Указу Президента №436/95 від 12.06.1995року «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» до ТОВ «Авілон» застосовано штрафні санкції, при застосуванні яких податковим органом чітко дотримано норм діючого законодавства.  

Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона  повинна довести  ті обставини, на яких ґрунтуються  її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність  рішень, дій  чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок  щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається  на відповідача, якщо він заперечує проти  адміністративного позову.

Частиною 1 ст.13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримуватись Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.  

Згідно п.1 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Судом встановлено, що 03.04.2007року ДПІ у м. Кіровограді проведено комплексну планову документальну перевірку ТОВ «Авілон» з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства. За результатами перевірки складено акт №НОМЕР_3 від 03.04.2007року «Про результати комплексної  планової документальної перевірки ТОВ «Авілон» код за ЄДРПОУ 32892364 з питань дотримання  вимог податкового та валютного законодавства, за період з 01.07.2005року по 31.12.2006року» /а.с.43-71/, згідно якого Севастопольською, Полтавською та Одеською філіями ТОВ «Авілон» порушено п. 2.10, 2.17, 4.2, 5.3.5 Положення «Про ведення  касових операцій у національній  валюті в Україні», затвердженого Постановою НБУ №72 від 19.02.2001року /зі змінами та доповненнями/ та п. 2.6., 4.2, 7.15 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою НБУ №637 від 15.12.2004року /зі змінами та доповненнями/, а саме не оприбутковано готівку в касі підприємств на загальну суму 3365.47гривень.

Згідно п. 2.6 Положення «Про ведення касових операцій  у національній валюті в Україні», затвердженого постановою НБУ від 15.12.2004року №637 /із змінами та доповненнями/ передбачено, що у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітів чеків РРО /даних РК/.

Відповідно до п.3.1. даного Положення, касові операції оформлюються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які згідно із законодавством  України підтверджували б факт продажу /повернення/ товарів, надання послуг, отримання /повернення/ готівкових коштів.

Пункт 2.10. Положення «Про ведення касових операцій  у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою НБУ  від 19.02.2001року №72, уся  готівка,  що  надходить  до  кас підприємств,  має своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися в їх касах.

           Оприбуткуванням готівки  в  касі  підприємства  є  здійснення підприємством обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень з  оформленням  цієї  операції у встановленому порядку прибутковим касовим ордером та відображенням у касовій книзі в день  одержання підприємством готівкових коштів.

Відповідно до п. 4.2. вищевказаного Положення, усі надходження і видача готівки в  національній  валюті підприємства  враховують  у  касовій  книзі.  

Пунктом 5.3.5. Положення передбачено, що під  час  перевірки  контролюючими  органами повного і своєчасного   оприбуткування   коштів,   що   надійшли   до   каси підприємства  від  здійснення  господарської діяльності,  записи в касовій  книзі  звіряються  за  сумами  та   строками   з   даними відповідних  прибуткових  касових  ордерів  (із  залученням у разі потреби  таких  виправдувальних  документів:  товарних  і  касових чеків,  розрахункових квитанцій,  квитанцій до прибуткових касових ордерів,  рахунків-фактур,   товарно-транспортних   і   податкових накладних  тощо).  Перевіряється  також  проведення  записів  щодо реєстрації зазначених ордерів  (за  сумами  і  датами)  у  журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів.

Як вбачається з матеріалів справи відповідачем на підставі акту перевірки №НОМЕР_3 від 03.04.2007року  відносно ТОВ «Авілон» прийнято податкове повідомлення - рішення №НОМЕР_1 від 17.04.2007року, відповідно до якого підприємству нараховано штрафні /фінансові/ санкції на загальну суму 17134гривні/а.с.72/.

Крім того встановлено, що позивач не погоджуючись з актом ДПІ у м. Кіровограді та податковим повідомленням - рішенням  №НОМЕР_1 від 17.04.2007року оскаржив останнє посилаючись на неповноту дослідження первинних документів, які спростовують виявлені порушення. Однак, відповідачем скаргу ТОВ «Авілон» залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення без змін, з мотивів несвоєчасного оприбуткування готівки в касах підприємства та прийняло податкове повідомлення - рішення №НОМЕР_2 від 22.06.2007року/а.с.5/. Суд не погоджуючись з даним твердженням відповідача вважає, що податкові повідомлення рішення  №НОМЕР_1 від 17.04.2007року  та   №НОМЕР_2 від 22.06.2007року прийняті в порушення вищевказаних норм, так як судом достовірно встановлено, що  позивачем належним чином ведеться оприбуткування та видача готівки, що підтверджується первинними документами:  прибутковими та видатковими касовими ордерами, записами в касовій книзі, чеками, пояснювальними записками.

Згідно ст.99 КАС України, визначено річний строк для звернення до адміністративного суду за захистом  своїх прав та інтересів.

Суд дає критичну оцінку твердженням відповідача, що рішення про результати розгляду скарги №2289/10/25-037 від 15.06.2007року та податкове повідомлення-рішення   №НОМЕР_2 від 22.06.2007року позивачем отримано 31.05.207року, згідно письмових заперечень /а.с.35/, а тому має місце пропуск строку звернення до суду, так як отримання ТОВ «Авілон», 31.05.2007року рішення від 15.06.07р. та податкового повідомлення-рішення від 22.06.2007року, є передчасним. Крім того, відповідачем до суду не надано жодних доказів, що підтверджують отримання позивачем вищевказаних рішень та свідчать про пропуск строку звернення до суду з позовом.    

Керуючись  ст.ст. 11, 13  Закону України «Про державну податкову службу в Україні»,  п. 2.10, 2.17, 4.2, 5.3.5 Положення «Про ведення  касових операцій у національній  валюті в Україні», затвердженого Постановою НБУ №72 від 19.02.2001року /зі змінами та доповненнями/ та п. 2.6., 4.2, 7.15 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою НБУ №637 від 15.12.2004року /зі змінами та доповненнями/, ст. 71, ст. ст. 158 -163, 186 КАС України, суд , -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Позов  товариства з обмеженою відповідальністю «Авілон» до Державної податкової інспекції у м. Кіровограді про визнання не чинними податкових повідомлень - рішень задовольнити.

Визнати не чинними податкові повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Кіровограді №НОМЕР_1 від 17.04.2007року та №НОМЕР_2 від 22.06.2007року, винесені відносно ТОВ «Авілон».

    Стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ «Авілон» судовий збір, у сумі 3.40гривень.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови - з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України.  

    Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Повний текст постанови виготовлено 23.06.2009р.

 

 

 

 

 

Суддя                                                                                 О.В. Яковлєв

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація