Справа№2-о-23\09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2009 року
Радивилівський районний суд Рівненської області
В складі:
Головуючий суддя: Прачук Л.І.
При секретарі Дубнік О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Радивилів цивільну справу за
заявою ОСОБА_1 за участю заінтересованих осіб Радивилівської районної державної нотаріальної контори та відділу РАЦС Радивилівського районного управління юстиції про встановлення факту родинних відносин
Встановив:
Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, а саме , що він є сином померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2. В обґрунтування заяви посилається на те, що його батьком в свідоцтві про народження записаний ОСОБА_3 . Однак як виявилося після смерті батька він по всіх його особистих документах, в т.ч. і в свідоцтві про смерть значиться як ОСОБА_2. В селі по місцю проживання його називали по різному і “ОСОБА_2” і “ОСОБА_3”. Встановлення даного факту йому необхідно для оформлення прав як спадкоємця до спадкового майна померлого батька. Виправити дану розбіжність орган РАЦС відмовляється, що і змусило його звернутися з заявою до суду.
Представник Радивилівської районної державної нотаріальної контори на виклик суду не з”явився , хоч був належним чином повідомлений про день і час розгляду справи. Заяв від державного нотаріуса про відкладення розгляду справи до суду не надходило. Державний нотаріус надіслала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність.
Представник Відділу РАЦС – начальник відділу ОСОБА_4 - заявлені вимоги вважає підставними. Показала, що на даний час в словниках імен ім.”я “ОСОБА_2” відсутнє. Однак по багатьох архівних церковних книгах таке ім.”я зустрічалося. Багато осіб з такими іменами в офіційному порядку змінювали імена на більш благозвучні. Виправити запис про батька в актовому записі про народження заявника на даний час неможливо.
Заслухавши сторін, дослідивши письмові докази по справі, давши їм всесторонню, об”єктивну і правову оцінку суд знаходить, що заява до задоволення не підлягає.
Показаннями свідка ОСОБА_5 встановлено, що батьком заявника є ОСОБА_2. Свідок проживав в одному селі з батьками заявника. Добре знайомий з заявником і його сім”єю. Батька в селі називали по різному “ОСОБА_2” і “ОСОБА_3”. ОСОБА_2 працював в колгоспі конюхом. Іншої особи по імені ОСОБА_2 в селі не було.
Аналогічні покази дав свідок ОСОБА_6.
З свідоцтва про народження заявника встановлено, що він народився 04.07.1958 р. в с.Іванівка і його батьками значаться ОСОБА_7 і ОСОБА_8. Аналогічний запис у військовому квитку заявника.
З довідки Пустоіванівської сільської ради № 317 від 26.05.2009 року встановлено, що в погосподарській книзі села Іванівка за 1974-1976 роки значиться господарство ОСОБА_2 і члени його сім”ї – дружина ОСОБА_9 і син ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Виходячи з викладеного суд знаходить доведеним, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року. і ОСОБА_3 \батько заявника є одна і та ж людина.
Заявник посилається в заяві на те, що встановлення даного факту йому необхідне для оформлення спадщини після померлого.
ОСОБА_2 помер в 1997 році, тобто понад 10 років тому.
З листа державного нотаріуса Радивилівської державної нотаріальної контори №462 від 28.05.2009 року встановлено, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, не відкривалася, з заявою про прийняття спадщини ніхто не звертався.
З листа цього ж державного нотаріуса №460 від 28.05.2009 року вбачається, що від імені ОСОБА_2 був посвідчений заповіт Пустоіванівською сільською радою 18.09.1997 року. Хто є спадкоємцем по заповіту в судовому засіданні встановити неможливо, оскільки заповіт суду не представлений.
ЦК України \ в ред.1963р.\, який діяв на момент смерті ОСОБА_2 , зокрема ст..549 цього кодексу, передбачає шестимісячний строк для прийняття спадщини шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори або шляхом вступу в фактичне управління або володіння спадковим майном. Проте заявник не представив суду доказів того, що він своєчасно прийняв спадщину після смерті батька у встановлені законом строки. Ним також пропущено загальний трьохрічний строк позовної давності, встановлений згаданим ЦК України.
Встановити спадкоємців, які проживали разом з померлим на момент відкриття спадщини і прийняли спадщину шляхом вступу в фактичне управління і володіння спадковим майном неможливо через непредставлення суду доказів. Ці особи також повинні бути залучені як заінтересовані особи по даній справі. Докази суду подають сторони.
Таким чином суд не знаходить доведеним, що встановлення даного має для заявника юридичне значення і надасть йому можливість реалізувати свої особисті чи майнові права.
Відповідно до ст..256 ЦПК України в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення , зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.
Керуючись ст.ст.10,11,62,212,213, 256-258 ЦПК України суд
В и р і ш и в :
Відмовити ОСОБА_1 у встановленні факту його родинних відносин із ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Радивилівський районний суд шляхом подання в 10-денний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням в 20-денний строк апеляційної скарги.
При неподанні в 10-денний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження рішення набирає законної сили по закінченню цього строку, а при поданні заяви про апеляційне оскарження але не поданні в 20-денний строк апеляційної скарги рішення набирає законної сили по закінченню цього строку.
Суддя;