Судове рішення #55328819


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


16 грудня 2010 р. Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі: головуючого – судді Бондаревої І.В., при секретарі – Шевченко К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання права власності, вказуючи, що вона є власником земельної ділянки за адресою: м. Харків, вул. Гвардійська, 19., на якій здійснила будівництво житлового будинку. Будинок знаходиться в задовільному стані, який забезпечує несучу здатність необхідну для подальшої експлуатації. БТІ видало технічний паспорт. Після завершення будівельних робіт позивач зверталася до відповідача з проханням збереження здійсненого будівництва та видачі правовстановлюючих документів, однак відповіді не отримала, що змусило її звернутися до суду.

Просить визнати за нею право власності на житловий будинок літ. «А-2» з підвалом літ. «Ап» загальною площею 298,8 кв.м., житловою площею 83,6 кв.м., терасу літ. «а», терасу літ. «а1», ганок літ. «а2», вхід до підвалу літ. «а3», погріб літ. «Б», ворота №1, огорожу №2, хвіртку №3, ворота №4, вигрібну яму №5, огорожу №6, що знаходяться по вул. Гвардійській, 19 в м. Харкові.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просить їх задовільнити. При цьому пояснив суду, що будівництво здійснювалося без порушень прав та охоронюваних законом інтересів інших осіб та з дотриманням будівельних, протипожежних та санітарних норм і в межах земельної ділянки.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився та надав до суду відзив на позовну заяву, в якому позов не визнав, посилаючись на відсутність доказів виконання позивачем чинного законодавства у сфері будівництва, просив розглянути справу за його відсутності, що суд вважає можливим.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наступне.

Як встановлено судом, відповідно до договору купівлі-продажу, посвідченого 16.12.2009 року приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_2, р.№2050, ОСОБА_1 набула у власність від ОСОБА_3 земельну ділянку загальною площею 0,0890 га, яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Гвардійська, 19. Зазначене також підтверджується відміткою нотаріуса в Державному акті на право власності на земельну ділянку серії ЯИ №587499.

Із технічного паспорту, виготовленого КП ХМБТІ станом на 06.09.2010 р., вбачається, що по вул. Гвардійська, 19 в м. Харкові позивач в 2010 році здійснила будівництво нового житлового будинку «А-2» з підвалом „Ап”, загальною площею 298,8 кв.м., житловою площею 83,6 кв.м., терасою літ. «а», терасою літ. «а1», ганком літ. «а2», погребом літ. «Б», входом до підвалу літ. «а3». Крім того, на вказаній земельній ділянці розташовані ворота №1, огорожа №2, хвіртка №3, ворота №4, вигрібна яма №5 та огорожа №6.

Відповідно до технічного висновку про стан будівельних конструкцій і можливості експлуатації самовільно побудованого житлового будинку літ. «А-2» і погребу літ. «Б» в домоволодінні по вул. Гвардійська, 19 в м. Харкові, виконаного ТОВ «НТК Енерго-Тайм» (ліцензія АВ №458970), здійснене будівництво визнане таким, що знаходиться в задовільному стані, який забезпечує несучу здатність необхідну для подальшої експлуатації. Будь-яких суттєвих ознак порушення цілісності конструкцій на момент обслідування не встановлено. Зовнішній огляд приміщень і фасадів будівлі не виявив наявності пошкоджень і деформацій несучих і огороджуючи конструкцій і відхилення від архітектурно-будівельних норм. Застосовані матеріали і розміри конструктивних елементів володіють достатньою надійністю і відповідають вимогам будівельних норм по несучій здатності. Ступінь зносу несучих і огороджуючи конструкцій не перевищує гранично допустимих параметрів. Конструктивні елементи і планування будівлі не протирічать будівельно-технічним, протипожежним і санітарно-гігієнічним вимогам, а також вимогам ДБН 79-92 «Житлові будинки для індивідуального будівництва».

Частиною 5 ст. 376 ЦК України передбачено, що на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Вищевказана будівля закінчена будівництвом.

Відповідно до ч. 2 ст. 375 ЦК України власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно.

Оскільки позивач – власник земельної ділянки – завершив будівництво спірної будівлі, здійснене ним будівництво не порушує права інших осіб, але з приводу отримання правовстановлюючих документів між сторонами виник спір, суд, виходячи з принципу змагальності та диспозитивності цивільного судочинства, вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню, згідно п.5 ст.376 ЦК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 319, 328, 331, 376, 383, 392 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 88, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовільнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок літ. «А-2» з підвалом літ. «Ап» загальною площею 298,8 кв.м., житловою площею 83,6 кв.м., терасу літ. «а», терасу літ. «а1», ганок літ. «а2», вхід до підвалу літ. «а3», погріб літ. «Б», ворота №1, огорожу №2, хвіртку №3, ворота №4, вигрібну яму №5, огорожу №6, що знаходяться по вул. Гвардійській, 19 в м. Харкові.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація