- Позивач (Заявник): Управління Пенсійного фонду України в Баранівському районі Житомирської області
- Відповідач (Боржник): Приватне сільськогосподарське підприємство імені Щорса
- Заявник апеляційної інстанції: Управління Пенсійного фонду України в Баранівському районі Житомирської області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
05 травня 2016 року Житомир Справа № 806/709/16
Категорія 10.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шуляк Л.А., розглянувши адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Баранівському районі Житомирської області до Приватного сільськогосподарського підприємства імені Щорса про стягнення 31961,12 грн.,-
в с т а н о в и в:
Управління Пенсійного фонду України в Баранівському районі Житомирської області звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства імені Щорса заборгованість із відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах у сумі 31961,12 грн.
Позивач звернувся з клопотанням, в якому просить звільнити його від сплати судового збору, посилаючись на те, що в Управління Пенсійного фонду України в Баранівському районі Житомирської області немає можливості сплатити судовий збір у зв'язку з відсутністю коштів, призначених на цю мету.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України "Про судовий збір".
Так, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій статті 8 Закону України "Про судовий збір". Підставою для звільнення від сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони.
Зазначене положення кореспондується з приписами ч. 1 ст. 88 КАС України, а саме: суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Отже, єдиною підставою для звільнення, розстрочки, відстрочки від сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони, тобто фізичної або юридичної особи. Звільнення сторони від сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду. При цьому, клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в позовній заяві, яка подається до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Відповідно до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" № 484-VIII від 22.05.2015 року, Кабінет Міністрів України зобов’язав забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Позивачем, в порушення ч.1 ст.71 КАС України, ч.2 ст.106 КАС України, не надано до суду жодних доказів на підтвердження обставин того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору за поданий ним позов у встановлений законом порядку, а наведені ним обставини не є підставою для звільнення від сплати судового збору.
Факт подачі позову державною установою, що фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України не є безумовною підставою для звільнення від сплати судового збору.
Аналогічна позиція висвітлена в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2, за змістом якої обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору.
За таких обставин, підстави для звільнення від сплати судового збору відсутні.
Керуючись ст.ст. 88,160 КАС України, суддя -
у х в а л и в:
Відмовити Управлінню Пенсійного фонду України в Баранівському районі Житомирської області в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.А.Шуляк
- Номер: 806/709/16/752/16
- Опис: стягнення 31961,12 грн.
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 806/709/16
- Суд: Житомирський окружний адміністративний суд
- Суддя: Шуляк Любов Анатоліївна
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.05.2016
- Дата етапу: 30.06.2016
- Номер: 22а/874/3132/16
- Опис: про стягнення коштів
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 806/709/16
- Суд: Житомирський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Шуляк Любов Анатоліївна
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.05.2016
- Дата етапу: 21.06.2016