Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #55362704

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову в забезпеченні адміністративного позову

21 квітня 2016 року Справа № 814/740/16


Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Середи О.Ф. розглянув в порядку письмового провадження клопотання позивача про забезпечення позову в адміністративній справі

за позовом: ОСОБА_1, смт. Врадіївка, Миколаївська область

до відповідача: Головного управління Держгеокадастру України у Миколаївській області, м. Миколаїв

Суть спору: забезпечення позову,


в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (надалі - позивач), звернулася до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області щодо відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2, 00 га, для ведення особистого селянського господарства, за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, яка знаходиться в межах території Краснопільської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області та зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2, 00 га в межах території Краснопільської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області.

До позовної заяви 19 квітня 2016 року позивач надав клопотання про забезпечення позову шляхом заборони Головному управлінню Держгеокадастра у Миколаївській області вчиняти будь-які дії щодо відчуження (передачу у власність чи в оренду) земельної ділянки, розташованої в межах території Краснопільської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області до вирішення справи по суті.

Згідно з частиною 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України, клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши заявлене клопотання, суд встановив наступне.

Забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, певних заходів щодо охорони прав та свобод позивача, для створення можливості реального виконання позитивного рішення суду. Підставами для забезпечення позову, зокрема, є:

1) наявність очевидної небезпеки заподіянні шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі;

2) наявність неможливості захисту прав, свобод та інтересів позивача без вжиття таких заходів;

3) необхідність докладання значних зусиль та витрат для відновлення прав, свобод та інтересів позивача в разі невжиття цих заходів;

4) очевидність ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Згідно приписів частин 1-4 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову постановляє суд першої інстанції, а якщо розпочато апеляційне провадження, то таку ухвалу може постановити суд апеляційної інстанції.

Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.

Адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.

Таким чином, для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову повинна існувати одна з вищенаведених підстав, яка свідчить про можливість порушення прав позивача до вирішення спору по суті.

Своє клопотання позивач обґрунтовує тим, що існує очевидна небезпека з боку відповідача щодо розпорядження цією земельною ділянкою в межах своїх повноважень (передача у власність або відчуження) під час слухання справи в суді, а відтак, відновлення порушеного права ОСОБА_1 на отримання земельної ділянки стане неможливим.

Розглянувши клопотання позивача, суд не вбачає підстав для вжиття заходів забезпечення позову, оскільки викладені позивачем припущення стосовно можливого заподіяння шкоди його правам та інтересам не носять очевидного характеру та не підтверджені будь-якими доказами.

Крім того, у разі задоволення клопотання позивача та вжиття саме тих заходів забезпечення позову, які він просить застосувати, можуть бути порушені права інших громадян, які теж виявляють бажання реалізувати своє право на ведення особистого селянського господарства

Подання ОСОБА_1 заяви про надання дозволу на розробку проекту не надає їй ніяких переваг перед іншими громадянами. Більш того, законодавство не забороняє відповідачу надати дозволи на розробку землевпорядної документації одночасно декількам особам.

За таких обставин у суду відсутні підстави для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.

Керуючись статтями 117, 118, 122, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд -


У Х В А Л И В:


В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову - відмовити.


Ухвала про відмову в забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


Головуючий суддя О. Ф. Середа


  • Номер:
  • Опис: визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії
  • Тип справи: Адміністративний позов
  • Номер справи: 814/740/16
  • Суд: Миколаївський окружний адміністративний суд
  • Суддя: Середа О.Ф.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.04.2016
  • Дата етапу: 11.03.2019
  • Номер:
  • Опис: визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 814/740/16
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Середа О.Ф.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відкрито провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.12.2016
  • Дата етапу: 09.12.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація