Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #55417623

Копія

Справа № 822/6154/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


05 травня 2016 року м. Хмельницький


Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі :головуючого-судді суддівОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

при секретарі за участі:ОСОБА_4 представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Хмельницької обласної державної адміністрації до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області , треті особи на стороні відповідача товариство з обмеженою відповідальністю санітарно-лікувальний комплекс "Перлина Поділля" , ОСОБА_5 про визнання дій протиправними та скасування реєстрацій, –


ВСТАНОВИВ:


27.11.2015 Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області, в якому просив скасувати зареєстровані ним Декларації від 26.06.2013 за №ХМ081131770230 про початок виконання будівельних робіт з буріння розвідувально-екслуатаційної свердловини та від 20.11.2013 за №ХМ14133180647 про готовність об'єкта до експлуатації розвідувально-експлуатаційної свердловини по вул. Курортна, 45, смт. Сатанів-2, Городоцького району, Хмельницької області, які подавало товариство з обмеженою відповідальністю санітарно-лікувальний комплекс "Перлина Поділля". Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації зазначав, що при реєстрації оскаржуваних Декларацій управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області не взято до уваги вимоги ст.51 Закону України "Про охорону навколишнього середовища" та ст.ст.7,15 Закону України "Про екологічну експертизу". Оскільки проектна документація на розвідувально-екслуатаційну свердловину не пройшла державну екологічну експертизу, відповідач не мав права реєструвати Декларації про початок виконання будівельних робіт та про готовність об'єкта до експлуатації.

11.01.2016 ухвалою суду Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації, за його згодою, замінено на позивача - Хмельницьку обласну державну адміністрацію (а.с.174 Т.1). Також судом при розгляді справи встановлено, що власником свердловини є ОСОБА_5 і ухвалою суду від 11.01.2016 (а.с.175 Т.1) її залучено третьою особою на стороні відповідача.

В судовому засіданні представник Хмельницької обласної державної адміністрації позовні вимоги підтримав, послався на зміст позовної заяви і просив її задоволити.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, вказав, що управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області вимог діючого законодавства не порушувало, при реєстрації Декларацій товариство з обмеженою відповідальністю санітарно-лікувальний комплекс "Перлина Поділля" подало всі необхідні документи, які дали підставу для проведення відповідних дій з реєстрації.

Представник третіх осіб на стороні відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю СЛК "Перлина Поділля" та ОСОБА_5 позовні вимоги не визнав, просив суд відмовити в задоволенні позову. Представник третіх осіб також просила суд застосувати вимоги ст.100 КАС України.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задоволити з таких підстав.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю санітарно-лікувальний комплекс "Перлина Поділля" знаходиться на території курорту Сатанів за адресою вул. Курортна, 45, смт. Сатанів-2, Городоцького району Хмельницької області.

Відповідачем 26.06.2013 зареєстровано Декларацію про початок виконання будівельних робіт з буріння розвідувально-екслуатаційної свердловини на мінеральну лікувально-столову воду за № ХМ081131770230, в межах другої зони санітарної охорони курорту державного значення Сатанів, код об'єкта 2222,4; І категорія складності, замовником якої є TOB СЛК «Перлина Поділля», вул. Курортна, 45, смт.Сатанів-2, Городоцького району.

20.11.2013 відповідач зареєстровав Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації за №ХМ 14133180647 розвідувально- екслуатаційної свердловини на мінеральну лікувально-столову воду, код об'єкта 2222,4; І категорія складності, замовником якої є ТОВ СЛК «Перлина Поділля», вул. Курортна, 45, смт. Сатанів-2, Городоцького району.

До повноважень обласної державної адміністрації належить здійснення контролю за раціональним використанням і охороною природних лікувальних ресурсів, природних територій курортів і прилеглих до них округів санітарної охорони (ст. 41 Закону України «Про курорти»).

Курорт державного значення Сатанів утворений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 1992 року № 591 «Про затвердження Положення про курорт Сатанів». Курорт Сатанів експлуатує Збручанське родовище мінеральних вод типу «Нафтуся». Господарська діяльність в межах зон санітарної охорони та гірничого відводу Збручанського родовища здійснює вплив на родовище та збільшує навантаження на нього.

На виконання постанови КМУ від 16.10.1992 № 591 «Про затвердження Положення про курорт Сатанів» експлуатацію свердловин, систематичне спостереження за дебітом, рівнем, хімічним складом та фізичними властивостями мінеральних вод Збручанського родовища здійснювало управління по мінеральних ресурсах, курортах і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації. Розпорядженням голови Хмельницької обласної державної адміністрації №479/2008р. «Про затвердження Статуту Хмельницького державного підприємства по розвитку курортів і експлуатації природних ресурсів» виконання вище зазначених функцій покладено на ДП «Хмельницьккурортресурс».

Листом від 20.08.2013 ДП «Хмельницьккурортресурс» повідомив TOB СЛК «Перлина Поділля» про відкликання свого погодження від 21.05.2013.

У Декларації про початок виконання будівельних робіт з буріння розвідувально-екслуатаційної свердловини (а.с.18) у графі "Експертиза проекту будівництва" відсутній запис про проведення експертизи проекту будівництва.

Будівництво водозаборів підземних вод для окремих промислових підприємств, згідно з п. 21 «Переліку видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку», затвердженого постановою КМ України від 27.07.1995 р. року № 554, віднесено до будівництва об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» до проектної документації на будівництво об'єкту, що становить підвищену екологічну небезпеку повинні додаватись результати оцінки впливу на стан навколишнього природного середовища.

Розвідувально - екслуатаційна свердловина на мінеральну лікувально-столову воду є водозабором в розумінні до ч.1 Водного кодексу України.

Ч. 1 ст. 13 Закону України «Про екологічну експертизу» визначає, що експертиза проектів будівництва проводиться відповідно до ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а відповідно до ст. 7 Закону України «Про екологічну експертизу» об'єктами екологічної експертизи є проекти законодавчих та інших нормативно-правових актів, документація по впровадженню нової техніки, технологій, матеріалів, речовин, продукції, генетично модифікованих організмів, реалізація яких може призвести до порушення екологічних нормативів, негативного впливу на стан навколишнього природного середовища.

Містобудівна документація, що регламентує всі види будівництва на території курортів, розробляється відповідно до законів України "Про основи містобудування" та інших нормативно-правових актів і підлягає обов'язковій державній екологічній та санітарно-гігієнічній експертизам (ст. 14 Закону України "Про курорти").

В даному випадку, для проведення реєстрації Декларації про початок виконання будівельних робіт з буріння розвідувально-екслуатаційної свердловини мала б бути проведена державна екологічна відповідно до ст. 13 Закону України «Про екологічну експертизу» .

В ст. 39 Закону України «Про екологічну експертизу» зазначено, що висновки державної екологічної експертизи повинні містити оцінку екологічної допустимості і можливості прийняття рішень щодо об'єкта екологічної експертизи та враховувати соціально-економічні наслідки.

Також згідно зі ст. 22 Водного кодексу України для забезпечення екологічної безпеки під час розміщення, проектування і будівництва нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об'єктів, пов'язаних з використанням вод, здійснюється державна, громадська та інша екологічна експертиза у порядку, що визначається законодавством.

Статтею 96 Водного кодексу України передбачено, що розміщення, проектування, будівництва, реконструкції і введення в дію підприємств, споруд та інших об'єктів, що можуть впливати на стан вод, забороняється здійснення проектів господарської та іншої діяльності без оцінки їх впливу на стан вод.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 40 Закону України «Про природно-заповідний фонд» в охоронних зонах не допускається будівництво промислових та інших об'єктів, розвиток господарської діяльності, яка може призвести до негативного впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду. Оцінка такого впливу здійснюється на основі екологічної експертизи, що проводиться в порядку, встановленому законодавством України.

Міністерство екології та природних ресурсів України у листі від 04.11.2015 за №7/370-15, повідомило, що державна екологічна експертиза на документацію щодо проекту буріння розвідувально- екслуатаційної свердловини на мінеральну лікувально-столову воду для ТОВ Санітарно-лікувальний комплекс «Перлина Поділля» не проводилась.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163, 254 КАС України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:


Адміністративний позов задоволити.

Скасувати реєстрації Декларацій від 26.06.2013 року за №ХМ081 131770230 про початок виконання будівельних робіт з буріння розвідувально-екслуатаційної свердловини та від 20.11.2013 року за №ХМ14133180647 про готовність об'єкта до експлуатації розвідувально-екслуатаційної свердловини по вул. Курортна, 45, смт. Сатанів-2, Городоцький район, Хмельницька область.

          


Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.


Повний текст постанови виготовлено 10 травня 2016 року 14:00

Постанова не набрала законної сили


Головуючий суддя судді ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

"Згідно з оригіналом"



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація