Судове рішення #55418183

ПОСТАНОВА

Іменем України


Справа № 2-а/1970/1059/12


27 березня 2012 р.м.Тернопіль


Тернопільський окружний адміністративний суд,

в складі:          головуючої судді Крапівницької Н.Л.,

розглянувши у письмовому провадженні в місті Тернополі адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Тернополі до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по страховим внескам в сумі 575,94 грн., суд,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в місті Тернополі звернулось до суду з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по страховим внескам в сумі 575,94 грн.

Позивач заявив клопотання щодо розгляду справи судом без участі його представника. Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату час і місце розгляду справи, повідомлявся належним чином судовою повісткою, але заперечень проти адміністративного позову не надав. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи та реалізації ним права судового захисту прав та інтересів. Відповідно до ч.б ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Отже, враховуючи зазначені вище підстави, суд вирішив розглянути справу у письмовому провадженні.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність

кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд

встановив.          .

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрована, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в місті Тернополі та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до частини 5 пункту 7 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі, страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється^

Частиною 6 вказаного пункту зазначено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі, нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваженш щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Таким чином, до правовідносин, що є предметом розгляду в зазначеній адміністративній справі, повинно застосовуватися законодавство, що діяло на момені виникнення такої заборгованості.

Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ГУ від 09.07.2003 року та Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановок правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої е Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663, відповідно до яких на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплаті в установлені строки та і повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч.б ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим періодрм для Відповідача є календарний місяць.

Відповідно п.1 ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" №13-92 від 26.12.1992 громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів, одержаних від цієї діяльності, за фіксованим розміром податку (далі - фіксований податок) шляхом придбання патенту.

Фіксований податок сплачується громадянином - платником податку до відповідногс місцевого бюджету за місцем його проживання. Розміри фіксованого податку встановлюються відповідною місцевою радою залежно від територіального розташування місця торгівлі і не можуть бути менше ніж 20 гривень та більше ніж 100 гривень за календарний місяць для громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність самостійно.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін де Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» №129/98-ВР від 13.02.1998 до внесення відповідних змін до порядку здійснення відрахувань на державне пенсійне страхування громадянами-підприємцями, що сплачують фіксований податок, 10 відсотків від сум цього податку, що надійшли до відповідного місцевого бюджету, перераховуються до Пенсійного фонду України, а 90 відсотків від сум фіксованого податку, що надійшли до місцевого бюджету, спрямовуються на потреби територіальної громади за визначеними нею напрямами.

Відповідач обрав особливий спосіб оподаткування шляхом придбання торгового патенту та сплати фіксованого, податку, 10% від якого перераховувалося в рахунок внесків до Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч. З ст. 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають: фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Таким чином, крім того, що відповідач є платником фіксованого податку, він одночасно є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та у відповідності з вимогами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» повинен нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно Закону України від 08.07.2010 року №2461-УІ «Про внесення змін до Законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом.

Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому, сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний страховий внесок - сума коштів, що визначається розрахунком як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлених законом;на день отримання заробітної плати (доходу).

У відповідності до абз. 6 п.4.7 зазначеної Інструкції №21-1 ^розмір мінімального страхового внеску визначається шляхом множення мінімального розміру заробітної плати, установленої законом на той час, за який здійснюється розрахунок сум страхових внесків: для застрахованих осіб, визначених підпунктами 2.2.3 - 2.2.5 пункту 2.2 цієї Інструкції, -33,2% з 01.01.2007 року по 31.12.2010 року включно.

Статтею 2 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» №1646-УІ від 20.10.2009 року, встановлений розмір заробітної плати, яка з 1 липня 2010 року становить 888 гривень, з 1 жовтня - 907 гривень, з 1 грудня - 922 гривні.

Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати, яка множиться на 33,2 %, на 2010 рік, мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у липні - вересні 2010 року становив 294,82 грн. (888,00 грн. х 33,2 %), жовтні - листопаді 2010 року - 301,12 грн. (907,00 грн. х 33,2 %), грудні 2010 року - 306,10 грн. (922,00 грн. х 33,2 %).

Таким чином, сума страхового внеску, що підлягає сплаті фізичною особою -

підприємцем ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі за

період вересень-жовтень 2010 року складає 595,94 грн. ( вересень 2010 - 294,82 грн.,

жовтень 2010 року - 301,12 грц.).          ^

Відповідачем було частково перераховано та сплачено суму страхового внеску за період з вересня по жовтень 2010 року у розмірі 20 грн., таким чином, загальна сума недоїмки на час звернення управління до адміністративного суду складала 575,94 грн. (595,94 грн. - 20 грн.).

Згідно зі ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення. Відповідно до ч.І ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньЪму, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі. Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються. Керуючись ст. ст. 2, 7, 72, 86, 160-163,167 КАС України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (інд. код. НОМЕР_1; м. Тернопіль, вул. Чалдаєва>13/15) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Тернополі (код ЄДРПОУ 21157094, м. Тернопіль, вул. Руська, 17) заборгованість зі сплати страхових внесків, за період вересень-жовтень 2010 року включно, в загальній сумі 575,94 грн. (п'ятсот сімдесят п'ять гривень 94 коп.), яку перерахувати на п/р №2560530200519 у ОПЕРВ - Тернопільське обласне управління Ощадного банку України, МФО 338545, код 21157094.



Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд, шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.


Головуючий суддя                                                                      Крапiвницька Н.Л.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація