Справа № 01 -446\08 Категорія: ч.1 ст. 185 КК України
Головуючий в суді першої інстанції Саламон О.Б.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 05 " серпня 2008 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Саламон О.Б.
при секретарі Журко Г.М.
з участю прокурора Ляшок Г.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с Фарбоване Яготинського району Київської області, українки, громадянки України, з середньою освітою, вдови, яка на утриманні має двох дітей, яка офіційно не працює, проживає та зареєстрована по АДРЕСА_1 (гуртожиток), не судимої,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудна ОСОБА_1 таємно викрала чуже майно (крадіжка) за таких обставин.
13 березня 2008 року близько 11:00 год. ОСОБА_1, перебуваючи в магазині по продажу одягу, що розташований по вул. Драйзера, 2 у м. Києві, скориставшись тим, що за її діями ніхто не спостерігає, викрала належне потерпілійОСОБА_2. майно, а саме: мобільний телефон «САМСУНГ Е 500» вартістю 1 899 грн. з сім - картою оператора «Київстар» вартістю 50 грн. з залишком на рахунку 10 грн., після чого викраденим розпорядилась на власний розсуд, чим завдала потерпілій матеріальної шкоди на загальну суму 1 959 грн.
В судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 винною себе в інкримінованому злочині визнала повністю, щиро кається, підтверджує факт вчинення крадіжки, при цьому пояснила, що дійсно у вказаний вище час, у вказаному місці, за вказаних обставин, а саме 13 березня 2008 року до магазину, в якому вона працювала, зайшла літня жінка з молодою дівчиною, які з метою вибору одягу зайшли до примірочної. Через деякий час розрахувавшись за товар, обоє вийшли з магазину. Через хв. 5-10, зайшовши до примірочної вона, ОСОБА_1, помітила залишений дівчиною на вішалці мобільний телефон білого кольору, після чого, скориставшись тим, що за її діями ніхто не спостерігає, вона, ОСОБА_1, взяла даний телефон, відокремила від нього батарею та поклала його під стіл. Через хв. 5 до магазину повернулися літня жінка з дівчиною та запитали чи не бачила мобільного телефону, на що вона відповіла, що ні. В подальшому літня жінка помітила під столом телефон в розібраному стані. Просить суд дати їй шанс на виправлення.
В судовому засіданні на обговорення поставлено питання про недоцільність дослідження інших доказів у справі, а саме: показань потерпілої, свідків, всіх матеріалів справи, оскільки фактичні обставини справи ніким не оспорюються.
Суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, з'ясувавши правильне розуміння підсудною та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин, за відсутності сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, роз'яснивши їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку.
Винність ОСОБА_1. у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, повністю підтверджується та доведена зібраними у кримінальній справі доказами, дослідження яких відповідно до ст. 299, 301 КПК України за згодою учасників процесу судом визнано недоцільним.
Виходячи з наведеного, винність ОСОБА_1. у таємному викраденні чужого майна (крадіжки), доведена. її дії кваліфікуються за ч. 1 ст. 185 КК України.
Призначаючи ОСОБА_1. покарання, суд відповідно до вимог ст. 65 КК України, врахував ступінь тяжкості вчиненого нею злочину - злочин середньої тяжкості, особу винної - раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувалася, позитивно характеризується за місцем проживання, скарг та зауважень від сусідів не надходило (а.с.58), на обліку у лікаря - психіатра та за даними облікової документації під наркологічним диспансерно - динамічним наглядом не перебуває (а.с.56-57), обставину, що пом'якшує покарання - щире каяття, обставин, що обтяжують покарання, не встановлено і дійшов висновку, що призначити ОСОБА_1. покарання у вигляді штрафу чи виправних робіт недоцільно, оскільки підсудна офіційно не працює, однак враховуючи сукупність об'єктивних та суб'єктивних передумов, а саме: тяжкість злочину, особу винної (вдова, на утриманні має двох дітей) та інші вище зазначені обставини справи, в тому числі і те, що потерпілаОСОБА_2. до ОСОБА_1. претензій ні матеріального ні морального характеру не має, тому вважає за можливе виправлення ОСОБА_1. без відбування покарання.
Виправлення та перевиховання підсудної можливе без ізоляції від суспільства, а тому суд застосовує до ОСОБА_1. покарання необхідне і достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів у вигляді позбавлення волі зі звільненням від його відбування з випробуванням згідно зі ст.75 КК України.
Долю речових доказів вирішити у відповідності зі ст. 81 КПК України.
Цивільний позов по справі не заявлено.
Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, і призначити їй покарання у вигляді 1 (одного) року позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо протягом 1 (одного) року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки.
На підставі ст. 76 КК України суд покладає на ОСОБА_1 обов'язок повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання чи роботи.
Звільнити ОСОБА_1 з-під варти у залі судового засідання.
Строк відбування покарання обчислювати з дня проголошення вироку.
Запобіжний захід ОСОБА_1. до набрання вироком законної сили змінити з утримання під вартою на підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Речові докази - мобільний телефон «САМСУНГ Е 500» та сім - карту „Київстар", які передано під зберігальну розписку законному володільцю, а саме потерпілійОСОБА_2. (а.с.15), - залишити у власності останньої.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту його проголошення.