Судове рішення #5554753

                                                 

                                    Справа № 2а-1113/09/1170

 

 

 

    П О С Т А Н О В А

    ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

30 червня 2009року Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого   судді -   Яковлєва О.В.,

при секретарі -    Дигас В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Прокурора Олександрійського району Кіровоградської області в інтересах Олександрійського міськрайонного центру зайнятості Кіровоградської області до Державного підприємства "Олександрійський кінний завод №174" про стягнення заборгованості по страховим внескам, -

 

  В С Т А Н О В И В:

 

Прокурор звернувся до суду з вимогою до Державного підприємства "Олександрійський кінний завод №174" про стягнення заборгованості по страховим внескам.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що Державне підприємство "Олександрійський кінний завод №174" зареєстроване в Олександрійському міськрайонному центрі зайнятості Кіровоградської області як платник страхових внесків на випадок безробіття. Відповідно до ст. ст. 17, 35 Закону України "Про загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття" зобов'язане своєчасно сплачувати відповідні страхові внески, проте страхові внески останнім не перераховувались. Заборгованість підприємства перед Олександрійським міськрайонним центром зайнятості Кіровоградської області становить 6951,02 грн. На момент звернення до суду, відповідачем оплата не проведена.

Прокурор у судовому засіданні вимоги позову підтримав, посилаючись на обставини викладені в заяві.

    Представник позивача у судовому засіданні  вимоги позову підтримав,  посилаючись на обставини викладені в заяві.

     Відповідач будучи належно повідомленим про час і місце судового засідання, двічі у судове засідання не з'явився, підтвердженням чому є поштові повідомлення.

    Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, в межах заявлених вимог та на підставі доказів наданих сторонами, суд вважає, що адміністративний позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

Пунктом 2 статті 121 Конституції України, частиною 2 статті 60 КАС України передбачено, що прокурор забезпечує представництво інтересів держави в суді у випадках передбачених законом.

Статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Підставою звернення Прокурора Олександрійського району до суду з даним позовом стало завдання шкоди інтересам держави, що виявилось у порушенні законодавства про загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття та недоотримання коштів Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України.

Відповідно до ст.18 Закону України "Про зайнятість населення", державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

У відповідності до п.10 ч.2 ст.19 Закону України "Про зайнятість населення", ст. ст.12, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове страхування на випадок безробіття", районні центри зайнятості є робочими органами виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, які уповноважені: вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір і контроль за правильністю їх нарахування та своєчасністю сплати, представляти інтереси Фонду в суді.

Статтями 35, 17 Закону України "Про загальнообов'язкове страхування на випадок безробіття", передбачено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески, а саме один раз на місяць в день одержання коштів на оплату праці.

Відповідно до ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове страхування на випадок безробіття", роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно п.7 Iнструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року №339, рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, приймається керівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його заступником за місцезнаходженням (місцем проживанням) платника страхових внесків на підставі акта перевірки. протягом п'яти робочих днів направляється роботодавцю рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Роботодавець протягом десяти робочих днів, наступних за днем одержання рішення, зобов'язаний сплатити суми недоїмки, пені та штрафу або оскаржити рішення у встановленому порядку.

Судом встановлено, що Державне підприємство "Олександрійський кінний завод №174" перебуває на обліку в   Олександрійському міськрайонному центрі зайнятості Кіровоградської області   як платник страхових внесків на випадок безробіття (а.с.10).   Актом звірки сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного страхування на випадок безробіття встановлено, що ДП   "Олександрійський кінний завод №174" станом на 01.01.08р. має заборгованість перед Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, у сумі 51251,74 грн., з яких 42281,66 грн. - заборгованість по сплаті страхових внесків та 8970,08 грн. нарахована до сплати пеня. Вказаним актом відповідач самостійно узгодив свої зобов'язання перед Фондом по сплаті нарахованих сум. Постановою господарського суду Кіровоградської області від 19.02.2008р. по справі №6/17 було задоволено позов прокуратури Олександрійського району та постановлено стягнути з ДП "Олександрійський кінний завод №174" заборгованість , у сумі 43359,35 грн., з яких: 8970,08 грн. - пеня та 34389,27 грн. - заборгованість по сплаті страхових внесків. Однак, зазначену заборгованість відповідач не сплатив, а тому після постановлення господарським судом Кіровоградської області у відповідача перед Фондом загальнообов'язкового державного страхування на випадок безробіття виникла заборгованість по сплаті страхових внесків, у сумі 6951,02 грн.

У встановлений законодавством строк відповідач заборгованість не сплатив.

Таким чином, суд приходить до висновку, що заборгованість по сплаті страхових внесків, у сумі 6951,02 гривні, є обґрунтованою, а тому підлягає стягненню з відповідача на користь Олександрійського міськрайонного центру зайнятості Кіровоградської області.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.121 Конституції України, ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру",  ст.18, до п.10 ч.2 ст.19 Закону України "Про зайнятість населення", ст. ст.12, 17, 34, 35, 38 Закону України "Про загальнообов'язкове страхування на випадок безробіття", Iнструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року №339, ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд , -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

    Позов Прокурора Олександрійського району Кіровоградської області в інтересах Олександрійського міськрайонного центру зайнятості Кіровоградської області до Державного підприємства "Олександрійський кінний завод №174" про стягнення заборгованості по страховим внескам - задовольнити.

Стягнути    з   Державного підприємства "Олександрійський кінний завод №174", код ЄДРПОУ 00853814, р/р 26009002020662, «Автокразбанк» м.Олександрія, МФО 323679 на користь Олександрійського міськрайонного центру зайнятості Кіровоградської області, МФО 823016, код ЄДРПОУ 23095859, р/р 371713003901014 в ГУДК в Кіровоградській області, заборгованість по страховим внескам, у сумі 6951,02 грн. (шість тисяч дев'ятсот п'ятдесят одна гривня 02 копійки).

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови - з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України.     Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Повний текст постанови виготовлено 17.07.09 року.

 

 

 

 

 

 

Суддя                                                                                         О.В. Яковлєв

 

 

 

 

 

 

  

      

  

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація