Справа № 2-291
2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
3 липня 2009 року
Брусилівський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого – судді Коваленка В.К.
при секретарі – Марієвській Н.А.
з участю:
позивача – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт.Брусилів Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Скочищенської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок,
В С Т А Н О В И В:
1 червня 2009 року позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Скочищенської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок, що розміщений в АДРЕСА_1
Свої вимоги позивачка обгрунтовує тим, 19 липня 1996 року її мати ОСОБА_2 посвідчила в Скочищенській сільській раді заповіт на її ім”я. ІНФОРМАЦІЯ_1 року її мати ОСОБА_2 померла. Після її смерті відкрилася спадщина на вище вказаний житловий будинок. Державну реєстрацію права власності на вказаний житловий будинок проведено не було, а тому правовстановлюючий документ відсутній, а саме відсутнє Свідоцтво про право власності на житловий будинок.
Після смерті матері вона у встановлений шестимісячний термін вступила у фактичне володіння спадковим майном, а саме проживала на день смерті разом із спадкодавцем та користувалася будинком, який належить ОСОБА_2
Оформити на себе спадкове майно – житловий будинок АДРЕСА_1, який належить її матері ОСОБА_2 вона не має можливості, так як право власності не зареєстровано.
Вона являється спадкоємцем за заповітом. Інших спадкоємців немає.
Просить визнати за нею право власності на житловий будинок НОМЕР_1, розташований по АДРЕСА_1, який належить померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_2.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному об»ємі. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився, надіслав в суд заяву про розгляд справи в їх відсутність, позов визнають, заперечень не мають.
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши та оцінивши матеріали справи,докази,суд вважає,що позов підлягає задоволенню з таких підстав:
Копія заповіту посвідченого 19 липня 1996 року Скочищенською сільською радою підтверджує, що все своє майно ОСОБА_2 заповіла своїй дочці ОСОБА_1
З копії свідоцтва про смерть слідує, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Копія технічного паспорту та довідка Скочищенської сільської ради підтверджують, що за ОСОБА_2 рахується житловий будинок, який розташований в АДРЕСА_1.
З копій довідок Скочищенської сільської ради слідує, що на час відкриття спадщини ОСОБА_1 проживала без реєстрації разом зі своєю матір”ю ОСОБА_2 , після смерті якої вступила у фактичне володіння спадковим майном шляхом обробітку земельної ділянки, проведення ремонту житлового будинку
Довідка Брусилівської державної нотаріальної контори підтверджує,що після померлої, ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_2 спадкова справа не відкривалася, так як ніхто із спадкоємців не подавав заяву про прийняття чи відмову від спадщини.
З довідки Житомирського обласного комунального підприємства по технічній інвентаризації вбачається,що право власності на житловий будинок, який розміщений в АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 не зареєстровано.
Вартість житлового будинку та надвірних будівель становить 31656 гривень.
У разі смерті власника нерухомого майна ,первинна реєстрація права власності на яке не була проведена і правовстановлюючий документ відсутній,питання визначення належності цього майна попередньому власнику та наступного його власника (спадкоємця) вирішується в судовому порядку.
Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах,що не заборонені законом,зокрема правочинів.Право власності вважається набутим правомірно,якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
На підставі викладеного ,керуючись ст.ст.10,11,15,60,88,130,174,196,209,212-218,294 ЦПК України,ст.328, 346, 1258,1235, 1261,1268 ЦК України,суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Скочищенської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок НОМЕР_1 та надвірні будівлі по АДРЕСА_1 Житомирської області, який належав померлій, ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_2.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення,а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.К.Коваленко