Судове рішення #5558147

                                                                                                              Справа № 2-о-27  

                                                                                                               2009  рік


                                                                   Р І Ш Е Н Н Я

                                                        І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И


23 червня  2009 року

          Брусилівський районний суд Житомирської області в складі :

                                   головуючого – судді Коваленка В.К.

                                   при секретарі – Марієвській Н.А.

                                   з участю:

                                   заявника – ОСОБА_1  

                                   представника зацікавленої особи – Боровської Г.М.

                                                               

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Брусилів Житомирської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про   встановлення факту своєчасного прийняття спадщини,

                     

                                                 В С Т А Н О В И В:


     12 червня  2009 року заявник ОСОБА_1 звернувся   в Брусилівський районний суд з заявою  про встановлення факту своєчасного прийняття спадщини  після смерті матері  ОСОБА_2.                

      Свої вимоги обгрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина на належну їй 46\100 частину житлового будинку АДРЕСА_1.                                                        

      Після смерті ОСОБА_2 він вступив у фактичне управління майном спадкодавця, однак отримати свідоцтво про право на спадщину не може по тій причині, що нотаріус відповідно до Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України відмовив у видачі  Свідоцтва про право на спадщину, оскільки воно видається на підставі копії  рішення суду, що набрало законної сили, про встановлення факту своєчасного прийняття спадщини. Іншим шляхом як в судовому порядку довести той факт, що він своєчасно прийняв спадщину не може.

       Просить  встановити факт, що він своєчасно прийняв спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

        В  судовому засіданні  заявник ОСОБА_1 підтримав  вимоги викладені в заяві.

        Представник зацікавленої  особи  Боровська Г.М. в судовому   засіданні  заявлені вимоги визнала.                                                                              

      Вислухавши заявника, представника зацікавленої особи,  вивчивши матеріали справи,суд вважає,що заява підлягає задоволенню з наступних підстав:

      Копія свідоцтва про народження підтверджує, що ОСОБА_1 є сином ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, згідно копії свідоцтва про смерть.

        З довідки  виданої виконкомом Брусилівської селищної ради слідує, що ОСОБА_1 дійсно вступив у спадщину до шести місяців з дня смерті матері ОСОБА_2 шляхом проведення  поточного ремонту будинку.

       Копія  договору купівлі- продажу комунальної квартири та  технічного паспорта підтверджує, що 46\100 частини житлового будинку АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2

      Наведені докази з урахуванням пояснень  заявника, представника зацікавленої особи,                     суд вважає достатніми для підтвердження факту своєчасного прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

      З урахування викладеного,керуючись ст.ст. 10,11,15,60,88, 174,196, 209, 212-218, 257,259, 294  ЦПК України,суд


                                              В И Р І Ш И В :

 

      Заяву ОСОБА_1  -  задовольнити.

      Встановити   факт, що ОСОБА_1 своєчасно прийняв спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в смт.Брусилів Житомирської області.                                      


       Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення,а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.


          Суддя                                                                 В.К.Коваленко  

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація