Справа № 2-4063/09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2009 року Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області в складі:
головуючого – судді Трембача О.Л.
при секретарі – Кучерук Н. В.
розглянувши в судовому засіданні в м. Хмельницькому позовну заяву ОСОБА_1 до Шпичинецької сільської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовною заявою до Шпичинецької сільської ради Хмельницького районну Хмельницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що 21.03.2008 року померла її мати ОСОБА_4. Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на майно, а саме будинок по вул. Гагаріна, 30 с. Жовтневе Хмельницького району Хмельницької області, згідно свідоцтва про право власності від 4.04.1991 року, майновий пай в розмірі 6902 грн. або 0, 67 відсотків, згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ХМХМ № 002478 від 12 серпня 2002 року, та земельні ділянки право на які посвідчено Державним актом на право приватної власності на землю серії Р1 № 762041 від 20.12.2002 року та Державним актом на право приватної власності на землю серії ХМ від 16.05.1996 року.
Позивач не звернулась вчасно до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки не знала про наявність заповіту, згідно якого ОСОБА_4 все своє майно заповіла дочці позивачки – ОСОБА_2. 15 квітня 2009 року ОСОБА_2 відмовилась від спадщини на користь позивачки, що підтверджується заявою до Хмельницької районної державної нотаріальної контори, посвідченою приватним нотаріусом Хмельницького міського нотаріального округу, у зв’язку з чим нею було пропущено встановлений законом строк.
Позивач просить суд призначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини щодо спадкового майна протягом двох місяців, яке належало померлій ОСОБА_4
Позивач в судовому засіданні позов підтримала.
Представник Шпичинецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області в судове засідання не з’явився, однак подав заяву в якій просить справу розглянути по суті у його відсутність, по суті заявлених вимог не заперечує.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не заперечують щодо задоволення позову.
Вислухавши пояснення позивача, відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи, суд вважає вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 1272 Цивільного кодексу України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Спору щодо спадкового майна немає.
Аналізуючи встановлені в судовому засіданні обставини справи, докази, їх юридичну оцінку, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини, а тому їй необхідно визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини протягом двох місяців.
Керуючись ст. ст. 16, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213, 215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Шпичинецької сільської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 додатковий двомісячний строк для прийняття спадщини її матері ОСОБА_4 , починаючи з дня набрання рішенням законної сили.
Заява про апеляційне оскарження рішення подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення через Хмельницький міськрайонний суд до апеляційного суду Хмельницької області.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_5
Ў