Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #55638891

Справа № 347/724/16

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2016 року м. Косів

Косівський районний суд, Івано-Франківської області, в складі:

Головуючого - судді: Цалин Б.М.

секретаря: Терлюжак Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Косів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Брустурівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно - будинковолодіння, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся в суд із вказаним позовом.

Позивач, ОСОБА_1 в судове засідання не з"явився, подав суду заяву із клопотанням про розгляд справи в його відсутності, позовні вимоги підтримує та просить позов задоволити.

Із змісту позовних вимог ОСОБА_1 вбачається, що 19 лютого 2007 року у с.Брустури Косівського району Івано-Франківської області помер його брат ОСОБА_2. За життя останній розпорядився належним чином щодо належного йому майна, а саме все своє майно де б воно не було і з чого б воно не складалось заповів позивачу, ОСОБА_1. До спадкового майна після смерті ОСОБА_2 належить будинковолодіння, що в с.Брустури прис.Вишній 64 Косівського району Івано-Франківської області. Як спадкоємець в установленому законом порядку оформити своє право на спадщину в нотаріальній конторі він не має змоги так як ОСОБА_2 за життя не зареєстрував право власності на належне йому будинковолодіння. Просить постановити рішення суду яким визнати за ним право власності на спадкове будинковолодіння №64, що в с.Брустури присілок Вишній Косівського району Івано-Франківської області.

Представник відповідача ОСОБА_3 сільської ради в судове засідання не з"явився, подав суду заяву із клопотанням про розгляд справи в їх відсутності, вимоги позову визнає, та не заперечує в їх задоволенні.

Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволенню позову. Відповідно до ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Суд вивчивши матеріали справи вважає позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення за наступних підстав:

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 помер 17 лютого 2007 року, що стверджується свідоцтвом про смерть (а.с.5)

Як вбачається із заповіту (а.с.11) посвідченого секретарем виконкому Брустурівської сільської ради 08.09.2004 року ОСОБА_2 все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось заповів ОСОБА_1. Вказаний заповіт зареєстровано в реєстрі за № 16.

Довідкою виконкому Брустурівської сільської ради № 58 від 25.01.2016 року (а.с.8) стверджено, що ОСОБА_2, який помер 17.02.2007 року постійно проживав з 1985 року до дня смерті в с.Брусторів в житловому будинку , який знаходиться на прис. Вишній № 64 Косівського району , суспільна группа господарства – робітники.

Довідкою виконкому ОСОБА_3 сільської ради № 48 від 21.01.2016 року (а.с.9) стверджено, що спадкоємець ОСОБА_1 , проживав в спадковому будинковолодінні з 01 січня 2007 року по 20 лютого 2007 року. Заповіт в Брустурівській сільській раді, що посвідчувався 08 вересня 2004 року, за реєстром № 16 , номер у спадковому реєстрі № 42262489 не змінений і не скасований.

Із довідки Коломийського МБТІ (а.с.10) вбачається, що згідно архівних даних станом на 31.12.2012 року в Коломийському МБТІ право власності на житловий будинок № 64, що в с.Брустори присілок Вишній Косівського району не зареєстровано, що і стало наслідком для винесення приватним нотаріусом постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії (а.с.7).

Відсутність правоустановлюючого документа - свідоцтва про право власності унеможливлює для позивача прийняття спадщини та оформлення своїх прав на вказане спадкове будинковолодіння.

Відповідно до ст. 316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно зі ст. 317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності.

Зі ст. 16 ЦК України вбачається, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, визнання права.

Ст. 380 ЦК України встановлено, що жилий будинок є об’єктом права приватної власності. Відповідно до ч.2 ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов’язків від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Відповідно до ч. 1 ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до п.10 ст.27 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, є рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.

Згідно зі ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку визначеному законом. Право власності є непорушним.

Із вищенаведених підстав суд вважає підставними та доведеними в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 в частині визнання за ним права власності на спадкове будинковолодіння.

На підставі ст. ст. 328, 380, 392 ЦК України, та керуючись ст.ст. 213 - 215, 218 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІДН НОМЕР_1) жителем ІНФОРМАЦІЯ_2 право власності на будинковолодіння № 64, присілок Вишній в с.Брустури Косівського району Івано-Франківської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Івано-Франківського Апеляційного суду через Косівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення –протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: Цалин Б.М.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація