Судове рішення #5564277
Справа № 11 -831 2008 р

Справа № 11 -831 2008 р.

                                                                                      

Головуючий в І інстанції Пархоменко В.М.

Категорія  ст.  121 ч. 2 КК України

Доповідач Костенко І.В.

 

Ухвала

Іменем  України

 

03 вересня 2008 року колегія суддів судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Київської області в складі:

головуючого - судді Зубара В.В.

суддів - Костенко І.В.,  Колокольнікової Н.М.

з участю прокурора - Скітневської О.В.

захисника - ОСОБА_1

представника потерпілої- ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.  Києві кримінальну справу за апеляцією прокурора,  який брав участь у розгляді справи судом І інстанції,  захисника засудженого - ОСОБА_1 на вирок Миронівського районного суду Київської області від 26 червня 2008 року,  яким

ОСОБА_3,

ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,

уродженця та жителя АДРЕСА_1,  українця,  гр. України,

освіта                                                                                         середня              спеціальна,

військовозобов'язаного,  неодруженого,  раніше не судимого,  засуджено за  ст. . 121 ч. 2 КК України на 7 (сім) років позбавлення волі.

Стягнуто із засудженого на користь потерпілої ОСОБА_4 2597 грн. 24 коп. матеріальної та 10000 грн. моральної шкоди,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Згідно вироку,  ОСОБА_3 1 березня 2007 року в післяобідній час приїхав автомобілем до свого знайомого ОСОБА_5,  який мешкає в АДРЕСА_2,  якого дома не виявилось.

В будинку останнього він зустрів працівників,  що виконували будівельні роботи в будинку: ОСОБА_6,  ОСОБА_7,  ОСОБА_8 та ОСОБА_9,  які запропонували йому з ними випити.

Погодившись на пропозицію та розпиваючи спиртні напої близько 23 год. між ОСОБА_3 та ОСОБА_9 на грунті неприязних відносин виникла бійка,  під час якої ОСОБА_3,  перебуваючи в стані алкогольного

 

сп'яніння,  умисно став наносити удари руками і ногами по голові та іншим частинам тіла ОСОБА_9,  спричинивши останньому тілесні ушкодження,  в т.ч.1 тяжкі тілесні ушкодження за критерієм небезпеки для життя в момент заподіяння та за звичайного перебігу у вигляді внутрішньочерепної травми -обширні крововиливи під тверду і м'яку мозкові оболонки,  в речовину і шлуночки головного мозку,  вогнищевого руйнування речовини головного мозку,  виражено знижене кровонаповнення з ділянками ішемії серцевого м'язу,  дрібні крововиливи під зовнішньою оболонкою серця,  змішені зсідки крові у кровоносному руслі; дані судово-гістологічного дослідження в результаті чого настала його смерть. В апеляціях:

-    прокурор,  який брав участь у розгляді справи судом І інстанції,  не

оспорюючи вироку в частині доведеності вини ОСОБА_3 у вчиненому

злочині та правильності кваліфікації його дій просить вирок суду скасувати

за м'якістю призначеного покарання і постановити новий вирок,

призначивши більш суворе покарання за ч.2  ст.  121 КК України у виді 8 років

позбавлення волі посилаючись на те,  що судом не достатньо враховано особу

засудженого,  який злочин вчинив у стані алкогольного сп'яніння,  вини не

визнав,  мір до відшкодування спричиненої шкоди потерпілій не вжив.

Вважає,  що судом безпідставно визнано пом'якшуючими відповідальність

обставинами: вчинення злочину вперше та що засуджений виховувався у

багатодітній сім'ї.

-    захисник засудженого ОСОБА_3 - ОСОБА_1 в апеляції вважає вирок

суду незаконним і необгрунтованим та просить його скасувати у зв'язку з

неповнотою судового слідства,  направити справу на новий судовий розгляд.

Апелянт зазначає,  що судом не було з'ясовано чому не була надана своєчасна медична допомога ОСОБА_9 та чи могла б вона усунути настання тяжких наслідків; не усунуті суперечності між показаннями свідка ОСОБА_5  та свідка ОСОБА_7 з приводу того,  що ОСОБА_5  був очевидцем події та намагався припинити дії ОСОБА_3; не надано належної оцінки показанням засудженого з приводу того,  що він намагався зупинити бійку між ОСОБА_9 та одним із хлопців,  а взято до уваги лише показання свідків: ОСОБА_7,  ОСОБА_6 в тім,  що засуджений бив потерпілого ногами в різні частини тіла та не з'ясовано направленість умислу засудженого.

В запереченнях на апеляцію захисника засудженого прокурор,  що брав участь у розгляді справи судом І інстанції зазначає,  що вирок суду щодо ОСОБА_3 відповідає вимогам  ст.  334 КПК України,  порушень вимог кримінально-процесуального закону,  які б виключили постановления обвинувального вироку не вбачає.

Судом дана належна оцінка показанням засудженого,  свідків,  іншим доказам по справі.

Заслухавши доповідача,  прокурора і його судження по вироку; представника потерпілої - ОСОБА_2,  яка заперечувала проти апеляції захисника; захисника ОСОБА_1 та засудженого,  який у виступі та

 

останньому слові підтримали апеляцію,  дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції,  апеляційний суд вважає,  що апеляцію захисника слід задоволити.

У відповідності до  ст.  367 КПК України однобічність або неповнота судового слідства,  істотне порушення кримінально-процесуального закону є підставами для скасування вироку.

Суд першої інстанції при розгляді справи повинен безпосередньо дослідити докази в справі: допитати підсудних,  потерпілих,  свідків,  заслухати висновки експертів,  оглянути речові докази,  оголосити протоколи та інші документи,  що передбачено  ст.  257 КПК України.

Цієї вимоги закону судом дотримано не було.

Згідно з вироком висновки про доведеність вини ОСОБА_3 у вчиненні злочину,  передбаченого ч.2  ст. 12І КК України суд зробив на підставі показань потерпілої ОСОБА_4  свідків: ОСОБА_7,  ОСОБА_6,  ОСОБА_8,  ОСОБА_5 ,  протоколу огляду місця події від 02.03.2007 p.,  протоколу відтворення обстановки та обставин події за участю свідків: ОСОБА_7 /а.с.  63-64/,  ОСОБА_6 /а.с.  65-67/,  ОСОБА_3 /а.с.  68-72/ від 29.03.2007 р. та висновку судово-медичної експертизи № 39/6 від 18.04.2007 р. щодо ОСОБА_9

Разом з тим,  як вбачається з протоколу судового засідання від 28.11.2007 р. потерпіла та свідки: ОСОБА_7,  ОСОБА_6,  ОСОБА_8 в судове засідання не викликалися і їх покази не досліджені належним чином /а.с.  251/.

Поскільки в основу вироку можуть бути покладені лише достовірні докази,  досліджені в судовому засіданні,  то винесення вироку без перевірки в ході судового слідства зібраних по справі доказів є порушенням принципу безпосередності дослідження доказів в справі і свідчить про неповноту та істотне порушення кримінально-процесуального закону,  що тягне скасування вироку,  оскільки за таких обставин суд апеляційної інстанції позбавлений можливості перевірити закономірність та обґрунтованість вироку в межах поданих апеляцій.

Прокурор,  в порядку  ст. 355 КПК України відкликав подану ним апеляцію,  а тому апеляційний розгляд по ній не проводиться.

При новому судовому розгляді суду І інстанції необхідно усунути зазначені вище порушення кримінально-процесуального закону та перевірити законність допуску в якості представника потерпілої ОСОБА_2 відповідно до вимог  ст. 52 КПК України.

Також в ході судового слідства необхідно перевірити і при необхідності врахувати обставини,  викладені в апеляції.

Керуючись  ст.  ст.  365,  366,  382 КПК України,  апеляційний суд,  -

 

УХВАЛИВ:

 

 Апеляцію захисника ОСОБА_1 задоволити.

 

Вирок Миронівського районного суду Київської області від 26 червня 2008 року відносно ОСОБА_3 скасувати,  а справу направити на новий судовий розгляд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація