Справа №2- 475/09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2009 року м.Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області в складі головуючого Пилип’юка І.В., при секретарі Паучек Є.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вижниця цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Банилівської сільської ради Вижницького району Чернівецької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання права власності на частку у спільному майні подружжя та визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася в суд з позовом до Банилівської сільської ради Вижницького району Чернівецької області, ОСОБА_2., ОСОБА_3, ОСОБА_4., ОСОБА_5., ОСОБА_4., ОСОБА_7 про визнання права власності на частку у спільному майні подружжя та визнання права власності на спадкове майно.
В позові вказувала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_8. В період шлюбу вони разом побудували житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями та спорудами в АДРЕСА_1, після його смерті відкрилась спадщина у вигляді Ѕ частини вказаного житлового будинку.
Посилалася на те, що як спадкоємець за законом першої черги своєчасно прийняла спадщину, вступивши у володіння спадковим майном. Зазначала, що крім неї, спадкоємцями за законом першої черги є її діти: ОСОБА_2., ОСОБА_3,ОСОБА_4., ОСОБА_5, ОСОБА_4., ОСОБА_7, які відмовилися від своєї частки у спадщині на її користь.
Однак не може отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, оскільки за життя померлий не оформив право власності на житловий будинок та не отримав свідоцтво про право власності на нього.
В судовому засіданні позивач заявлений позов підтримала, просила визнати за нею право власності на Ѕ частину житлового будинку , що є часткою у спільному майні подружжя та на спадкове майно: Ѕ частину житлового будинку, що була у власності померлого в АДРЕСА_1.
Представник Банилівської сільської ради Вижницького району в судове засідання не з’явився, про день, годину, місце слухання справи повідомлений належним чином, від нього до суду надійшла письмова заява про розгляд справи без участі представника, позов визнав, щодо визнання права власності на спадкове майно за позивачем не заперечував.
Відповідачі ОСОБА_2., ОСОБА_3,ОСОБА_4., ОСОБА_5, ОСОБА_6., ОСОБА_7 в судове засідання не з’явилися, про день, годину, місце слухання справи повідомлені належним чином, від них до суду надійшли письмові заяви про розгляд справи без їх участі, позов визнали, від своєї частки у спадщині відмовилися на користь позивача.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що вимоги ОСОБА_1. є обґрунтованими та підлягають до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку(доходу)... кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем за законом першої черги після смерті спадкодавця ОСОБА_8., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть, зареєстрованим виконкомом Банилівської сільської ради Вижницького району Чернівецької області ІНФОРМАЦІЯ_1 року. За життя в період шлюбу вона разом з спадкодавцем разом побудували житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями та спорудами в АДРЕСА_1 та набула права власності на Ѕ частку в спільному майні подружжя. Після смерті спадкодавця вступила в управління спадковим майном за законом, що підтверджується довідкою Банилівської сільської ради Вижницького району №141 від 19.03.2009 року. Крім позивача спадкоємцями за законом першої черги є ОСОБА_2., ОСОБА_3,ОСОБА_4., ОСОБА_5, ОСОБА_2., ОСОБА_7, які відмовилися від своєї частки у спадщині на користь ОСОБА_1. Однак позивач не може отримати свідоцтво про право на спадщину, оскільки за життя померлий ОСОБА_8. не оформив право власності житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями та спорудами і свідоцтва про право власності не отримував.
Правилами ст.1268 ЦК України встановлено, що прийнята спадщина визнається власністю спадкоємця.
Таким чином суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані і підлягають задоволенню.
На підставі ст.ст. 182,328,392,1261,1268 ЦК України, ст. 60 СК України, керуючись ст.ст.10,60,213, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на частку у спільному майні подружжя та спадкове майно, яке належало померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_8: житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями та спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Чернівецької області через Вижницький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя:
- Номер: 6/464/99/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-475/09
- Суд: Сихівський районний суд м. Львова
- Суддя: Пилип'юк І.В.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.05.2018
- Дата етапу: 16.05.2018
- Номер: 2-во/546/3/25
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-475/09
- Суд: Решетилівський районний суд Полтавської області
- Суддя: Пилип'юк І.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.02.2025
- Дата етапу: 18.02.2025
- Номер: 2-во/546/3/25
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-475/09
- Суд: Решетилівський районний суд Полтавської області
- Суддя: Пилип'юк І.В.
- Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.02.2025
- Дата етапу: 26.02.2025
- Номер: 2-во/546/3/25
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-475/09
- Суд: Решетилівський районний суд Полтавської області
- Суддя: Пилип'юк І.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.02.2025
- Дата етапу: 26.02.2025